Neler Yeni

Yardım Ryzen 7 7800x3d Saçma Sapan Sıcaklık Değerleri

MctCan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Mecit Can Horasan
İlgilendiği Kategoriler
sıcak fırsatlar
kendim taktım evet hocam ve konuyu güncelliyorum tekrar bir bakabilir misin fotoğraf koyuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk kez sıvı soğutucuya geçtim ve kullandım, mesela şuan 47,5 derece size mesaj yazarkenAlıntıyı görüntüle
Program ismi nedir bende bakıyım aynı işlemci

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Ayarlar vs nasıl olmalı hocam

Alıntıyı görüntüle
Yukarıdan "File" sekmesine tıkla. Advanced seçeneğini işaretle. Minimum Test Duration seçeneğini Off yap Multi Core testine sok.

1722350202544.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ulaş Menekşeli
Boşta 45-55 Yük altında 80-90 arası normal diye biliyorum işlemcinin gücü dolayısıyla. İlk aldığımda ben de panik yapmıştım :)

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
Normal değerler bir şey olmaz. PBO ile daha da düşer ama bence pek ellemeye gerek yok.
belki fanlara %5 daha bi ekleme yaparım hocam bilmiyorum ses çıkartmaz ise ve sence bu Noise Reducer kablosunu kullanmama gerek var mıdır?
Benim farklı bir sıvı soğutucu ama mantıgı bu sanırım bu modelde böyle anlatmıslar

1722350767921.png

Normal değerler bir şey olmaz. PBO ile daha da düşer ama bence pek ellemeye gerek yok.
bir de hocam pompa fanı bildiğimiz işlemcinin üstüne yapıştırdığımız parçanın içinde oluyor dimi çünkü bne elleyince hiçbir titreşim vs hissetmiyorum sanki fan yokmuş gibi içinde ama hwmonitörde pump fun 4000 rpm

Son düzenleme:

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
belki fanlara %5 daha bi ekleme yaparım hocam bilmiyorum ses çıkartmaz ise ve sence bu Noise Reducer kablosunu kullanmama gerek var mıdır?
Benim farklı bir sıvı soğutucu ama mantıgı bu sanırım bu modelde böyle anlatmıslar

Alıntıyı görüntüle

bir de hocam pompa fanı bildiğimiz işlemcinin üstüne yapıştırdığımız parçanın içinde oluyor dimi çünkü bne elleyince hiçbir titreşim vs hissetmiyorum sanki fan yokmuş gibi içinde ama hwmonitörde pump fun 4000 rpm
Pompa fanın olayı çok farklı. Suyun devridaimi için daha alt katmanda bulunuyor. İşlemcinin üstünde ki parçada bulunuyor. 4000RPM ise bir sıkıntı yok çalışıyor. Noice Reducer dediği bir nevi sınırlayıcı kablo gibi bir şey. Kendi elinizle de BIOS'tan yapabilirsiniz.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
Pompa fanın olayı çok farklı. Suyun devridaimi için daha alt katmanda bulunuyor. İşlemcinin üstünde ki parçada bulunuyor. 4000RPM ise bir sıkıntı yok çalışıyor. Noice Reducer dediği bir nevi sınırlayıcı kablo gibi bir şey. Kendi elinizle de BIOS'tan yapabilirsiniz.
anladım çok teşekkür ederim hocam, şimdi cs2, cod mw3 falan yüklüyorum onlarda da sıcaklık testine bakacağım

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Toprak
Radyatör fanlarını CPU fana bağlayın. Sys fan işlemci ile koordine bir şekilde çalışmaz.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
Radyatör fanlarını CPU fana bağlayın. Sys fan işlemci ile koordine bir şekilde çalışmaz.
aaa doğru dedin hocam ben gittim bunu sys fana taktım cpu fan yerine iyi ki söyledin bunu bak araştırmıştım unuttum, bir fark olur mu koordine derken nasıl koordine? ben biosta cpu fan ayarını yaptım özel olarak rpm kısıtladım diğerini olduğu gibi default bıraktım normalde

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Toprak
aaa doğru dedin hocam ben gittim bunu sys fana taktım cpu fan yerine iyi ki söyledin bunu bak araştırmıştım unuttum, bir fark olur mu koordine derken nasıl koordine? ben biosta cpu fan ayarını yaptım özel olarak rpm kısıtladım diğerini olduğu gibi default bıraktım normalde
İşlemci ısındıkça radyatör fanlarını hızlandırması adına CPU fana bağlanmalı. Sonra biostan cpu_fanin RPM değerlerini ayarlayabilirsiniz.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
İşlemci ısındıkça radyatör fanlarını hızlandırması adına CPU fana bağlanmalı. Sonra biostan cpu_fanin RPM değerlerini ayarlayabilirsiniz.
hem kasa hem cpu fanları sys fana bağlanırsa eğer işlemci ısınırsa kasa fanları da hızlanır değil mi? o yüzden yanlış bağlantı oldu

YusufMir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Yusuf Özdemir
Merhaba, yeni aldım ve yanında msi coreliquid c360 diye bir sıvı soğutucu tercih ettim, fakat boşta 50-55 derece arası çok oynak bir değerde dolaşıyor, mouseye dokunmazsam 45e iniyor salladığım anda 50'lere çıkıyor,
Google'da yeni sekme açtığımda 55-60lara çıkıyor anlık olarak
az önce cs2 yükledim 75 derece oldu inene kadar.
Normal midir bunlar?
Sıvı soğutmanın işlemciye temas ettiği jelatini çıkardın mı?

Top Bottom