Neler Yeni

Yardım Ryzen 7 7800x3d Saçma Sapan Sıcaklık Değerleri

dcerfak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Dolkan Yılmaz
7800x3d stock ayarlar için normal bu sıcaklıklar. Ben cinebench R23 de stock ayarlarda 360mm sıvı soğutucu (asus tuf gaming LC II 360 ARGB) ile 90 derece ve üstünü görüyordum. İnternette araştırınca bu değerlerin stock ayarlar için normal olduğunu gördüm ve kullanıcılarının bir çoğunun underwolt işlemi yaptıklarını gördüm. Biraz araştırınca underwolt işlemini bende yapmaya karar verdim ve yaptım. Şuan aynı testte 81 dereceyi geçmiyor ve bu değerin bu işlemci için oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Underwolt yapmanı öneririm. Üstelik bu işlem stock ayarlara göre peformans artışı sağlıyor.

Ceasar123

80+ Bronze
Bu videoyu geçmeden izleyin ve uygulayın.
Onun dışında termal macun sürme şeklinizde bu videodaki gibi olsun;
Burda ekran kartı işlemcisine sürüyor ancak mantık yine aynı.
"GTX 750Tİ'ı söküp yeniliyoruz" kısmı. Zaten süreli anını attım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7800x3d stock ayarlar için normal bu sıcaklıklar. Ben cinebench R23 de stock ayarlarda 360mm sıvı soğutucu (asus tuf gaming LC II 360 ARGB) ile 90 derece ve üstünü görüyordum. İnternette araştırınca bu değerlerin stock ayarlar için normal olduğunu gördüm ve kullanıcılarının bir çoğunun underwolt işlemi yaptıklarını gördüm. Biraz araştırınca underwolt işlemini bende yapmaya karar verdim ve yaptım. Şuan aynı testte 81 dereceyi geçmiyor ve bu değerin bu işlemci için oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Underwolt yapmanı öneririm. Üstelik bu işlem stock ayarlara göre peformans artışı sağlıyor.
Oyun değerleriniz nedir? Bu normal değil.
Ryzen 7800X3D oyunlarda 240mm sıvı soğutma ile 60-65 derece.
Rendera geçince öyle bir artış aşırı.
Ayrıca cinebench testine iken hwmonitör ile işlemci ile ilgili detayları atarmısınız?
Örn:
1722367000734.png

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Merhaba, yeni aldım ve yanında msi coreliquid c360 diye bir sıvı soğutucu tercih ettim, fakat boşta 50-55 derece arası çok oynak bir değerde dolaşıyor, mouseye dokunmazsam 45e iniyor salladığım anda 50'lere çıkıyor,
Google'da yeni sekme açtığımda 55-60lara çıkıyor anlık olarak
az önce cs2 yükledim 75 derece oldu inene kadar.
Normal midir bunlar?
Normal. Tek CCD işlemci.

dcerfak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Dolkan Yılmaz
Dota 2 oynuyorum şuan sadece onun da sıcaklık değerlerine hiç bakmadım.

Ekler

• cinebench.jpg
    cinebench.jpg
    151.8 KB · Hit: 9

ByJante

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Burak Kiremitçi
Merhaba, yeni aldım ve yanında msi coreliquid c360 diye bir sıvı soğutucu tercih ettim, fakat boşta 50-55 derece arası çok oynak bir değerde dolaşıyor, mouseye dokunmazsam 45e iniyor salladığım anda 50'lere çıkıyor,
Google'da yeni sekme açtığımda 55-60lara çıkıyor anlık olarak
az önce cs2 yükledim 75 derece oldu inene kadar.
Normal midir bunlar?
Arctic Liquid Freezer II ile de aynı hocam.İşlemcinin karakteri öyle.Dokunmaya gelmiyor 😊

Tejaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Teja
Normal derecelerde bne arctğc lf2 360 kullanion last of us da 82

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Halil uçar
Render vs yapmıyorsan hocam biostan eco tdp moduna al sorun çözülür oyunlarda 2-3 fps fark olur ama sıcaklık 8-12 derece arası düşüş olur.

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Eray Fındık
güç seçeneklerinden dengeli moda alın hocam pcyi, nihai performans veya yüksek performansta olduğundan öyle çalışıyor
hocam oyuna girmeden önce yüksek performans moduna alsam oyundan çıkınca dengeliye geri çeksem bir şey olur mu oyunda kaç fps fazla aldırır yüksek performans modu?

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
Sıvı soğutmanın işlemciye temas ettiği jelatini çıkardın mı?
çıkardı hocam

undervolt nasıl yapılyıor hiç bilgim yok hocam izlediğin bi video vs varsa yardımcı olur musun

hocam çok güzel anlatmış fakat detay vermemiş hiç, en azından kendi yaptıklarını nasıl yaptığını da anlatsa undervoltaj için süper olurmuş

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
ahmet saplı
Youtube'da video izlerken videoya tıkladığım anda 70 dereceyi geçiyor işlemci, fakat yan ekranda mesela googlea veya farklı birşeye tıklarsam geri iniyor 48 lere arkadaşlar, bir sorun var mı sizce?
hatta mouseum videonun üstünde olması yetiyormuş tıklamaya da gerek yokmuş

Top Bottom