Neler Yeni

Kuranı ı Kerim Nerden Alınmalı

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
yunusemre
Dostlar selam bu sene 4 dini kıtabıda okuyup ıncelemek ıstıyorum ılk olarak tabıkı kuran ı kerımden baslayacagım evde 3*4 tane var fakat bana turkce meallı lazım ınternette her yerde var fakat artık ınsanoglu her seyı yapabılecegı ıcın her yerden dini kıtap almak pek dogru gelmıyor sizce ne yapmalıyım tavsıye edecegınız yer vesaire varmı ayrıca ( incil tevrat ve zebur un) aynı kıtaplar oldugunu cok yerde duymustum ozellıkle zebur ve tevratın aynı oldugu bılıgısını bılıyordum bu 3 kıtabı tek tek okumak bana daha mantıklı gelıyor fakat sizce?

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Bahadır
kuran degistirilemeyen tek kutsal kitaptir yani yanlis mealli kuran bulamazsin elmali hamdi olani alabilirsin ayrica diger 3 kiyap tamamen degistirilip kafadan sallamasyon yazilan kitaplardir gunumuzde hicbirinin orijinal hali kalmamistir en son 120 kusur incil veriyonu oldugunu duymustum isteyen istedigi gibi incil yazip satiyor oyle dusun

FurkanIIy

80+ Bronze
Hocam adamlar kafalarına göre incil yazıp satıyorlar. Çok güvenmemeni tavsiye ederim.

Kuran-ı Kerim'i ise herhangi bir yerde bulabilirsin. Hepsi aynı. Sadece kelime anlamları farklı farklı yorumlanıyor. Bunu için de tefsirini falan incelemen lazım.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
kuran degistirilemeyen tek kutsal kitaptir yani yanlis mealli kuran bulamazsin elmali hamdi olani alabilirsin ayrica diger 3 kiyap tamamen degistirilip kafadan sallamasyon yazilan kitaplardir gunumuzde hicbirinin orijinal hali kalmamistir en son 120 kusur incil veriyonu oldugunu duymustum isteyen istedigi gibi incil yazip satiyor oyle dusun
degistirmiyorlar yanina parantez acip yaziyorlar

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
ek olarak 1000 yil onceki incil nushalari ile simdiki nushalar da ayni, muslumanlar disinda incil degistirilmis diyen tek bir insan yok. git avrupanin herhangi bir ulkesinde incil degistirilmis de, bak sana nasil guluyorlar. boyle annenizden babanizdan ogrendiginiz herhangi bir gerceklige dayanmayan fikirleri kimseyle paylasmayin.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
Bir inceleme yapmak istiyorsan tefsir oku elmalı Hamdi falan

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Abdükadir
Dostlar selam bu sene 4 dini kıtabıda okuyup ıncelemek ıstıyorum ılk olarak tabıkı kuran ı kerımden baslayacagım evde 3*4 tane var fakat bana turkce meallı lazım ınternette her yerde var fakat artık ınsanoglu her seyı yapabılecegı ıcın her yerden dini kıtap almak pek dogru gelmıyor sizce ne yapmalıyım tavsıye edecegınız yer vesaire varmı ayrıca ( incil tevrat ve zebur un) aynı kıtaplar oldugunu cok yerde duymustum ozellıkle zebur ve tevratın aynı oldugu bılıgısını bılıyordum bu 3 kıtabı tek tek okumak bana daha mantıklı gelıyor fakat sizce?
amacın ne doğrultuda tam anlamadım eğer detaylı incelemek istersen tefsir kitapları almalısın çünkü ayetin 1-hangi tarihte 2-hangi hadise olaya indiğini 3-olaydaki tarafların kim olduğunu 4-o günün yaşam biçimi coğrafyasını, tabiri caizse islam tarihini bilmek gerekiyor yoksa meal sadece dil çevirisinden ibaretttir yanlış anlamaya neden olabilir keza kuranda hukumden çok geçmiş peygamberlerin hayatları örnek teşkil etmesi için ümmete bildirilmiştir. İnş kardeşimle bizde tefsire başlayacağız
Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak 1000 yil onceki incil nushalari ile simdiki nushalar da ayni, muslumanlar disinda incil degistirilmis diyen tek bir insan yok. git avrupanin herhangi bir ulkesinde incil degistirilmis de, bak sana nasil guluyorlar. boyle annenizden babanizdan ogrendiginiz herhangi bir gerceklige dayanmayan fikirleri kimseyle paylasmayin.
incil kaç yıl öncesinin kitabı ayrıca isa as. asan bir topluluktan gelen bir kitap

Son düzenleme:

KAANT10X

80+ Bronze
Tefsirli meal olarak Feyzul Furkan onerebilirim. Ama çok ayrıntılı bir tefsir değil sadece meal ve bazı cumlelerde anlaşılamayan daha doğrusu cümlenin tam olarak ne demek istediği hakkında parantez içinde açıklamalar var giriş seviyesi denebilir ama illaki daha yararlı tefsirler vardır.

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Bahadır
bu kadar cahil olup kendinden emin konusman baya komik hic gulecegim yoktu aksam aksam :D hiristiyanlarin kendi bile kabul ediyor incinin +100 versiyonun oldugunu degistirildigini cidden komedisin

bu kadar cahil olup kendinden emin konusman baya komik hic gulecegim yoktu aksam aksam :D hiristiyanlarin kendi bile kabul ediyor incinin +100 versiyonun oldugunu degistirildigini cidden komedisin
https://www.quora.com/Do-scholars-agree-that-the-Bible-has-been-edited-by-man inanmazsin falan simdi hiristiyanlarin goruslerini kendi agizlarindan oku bakayim

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey

https://www.quora.com/Do-scholars-agree-that-the-Bible-has-been-edited-by-man inanmazsin falan simdi hiristiyanlarin goruslerini kendi agizlarindan oku bakayim
internetteki forumlarla olmuyor bu is. internete bakarsan kuranin da degistirildigini soyleyenleri bulursun. kalk git hristiyan bi ulkeye, bulun o ortamda. anlarsin ne demek istedigimi. bi klavye bi ekran basinda hicbir seyi dogru duzgun ogrenemezsin. ben bunlari sana hakaret olarak degil sitem ve uyari mahiyetinde soyluyorum.

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
incilin KJV fln gibi versiyonlari var ve basim yillarina gore bile kelime farklari var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Abdükadir
internetteki forumlarla olmuyor bu is. internete bakarsan kuranin da degistirildigini soyleyenleri bulursun. kalk git hristiyan bi ulkeye, bulun o ortamda. anlarsin ne demek istedigimi. bi klavye bi ekran basinda hicbir seyi dogru duzgun ogrenemezsin. ben bunlari sana hakaret olarak degil sitem ve uyari mahiyetinde soyluyorum.
kardeş seni anlıyoruz sadece düşünüp akıl yürütmeni istiyoruz miladı takvimin başlangıç yılı isa as. öldürüldüğü zaman değil mi yani incil minimum 2024 yıl önce yazılmış bir kitap ayrıca isa as. asan bir topluluk onun getirdiği kitabı orjinal bir şekilde muhafaza eder mi hadi muhafaza edildi o zamanın dili ile bugünün dili aynı mı bunlara bakmak gerekiyor. Daha deşilmesi gerekenler vardır da bnm aklama şimdilik bunlar geldi

Top Bottom