Neler Yeni

ryzen 7 7800x3d fazla ısınıyor yardım

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
Yeni alacaksanız 360 alın derim en az benim elimde vardı 240 onu kullandım 360 daha güzel olur 7800x3d ye hem daha rahat sessiz soğutma sağlar
Reis işlemci 90 derece calisiyorken radyatöre elimi koydum sıcak hava iletimi yok pompa arizalimidir sence

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
mehmet ali oğuz

Qpre

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Halil
Yeni alacaksanız 360 alın derim en az benim elimde vardı 240 onu kullandım 360 daha güzel olur 7800x3d ye hem daha rahat sessiz soğutma sağlar
Elimde Corsair 4000d Airflow var sıgmıyor hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
Attila Alpaslan
Sıvı soğutucunun o bakır ucunda koruma jelatini oluyor, onu söktünüz mü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Fehmi
Selamlar.Çözüm bulabildiniz mi? Bende benzer problemi yaşıyorum Artric 3 280mm sıvı soğutucu ile 7800x3d kullanıyorum. windows başladığında 76 74 derecelerde açılıyor anlık. Oyunlarda yükte 81 dereceleri anlık gördüğü oluyor. Benchmarkta 83 ü gördüğünde testi iptal ettim. Söküp Tekrardan kule tipi hava soğutucu Thermalright Frost Commander 140'ı taktım max yükte benchmarkta 79 dereceleri gördü ve daha stabildi. Problem neden kaynaklı gerçekten aklım almıyor. Bu sıvı soğutucalar övülüyor ama gerçekte işe yaramıyor mu ? Artrici iadeye göndermek istiyorum ama macununu kullandım montajını yaptım, pompamı çalışmıyor bu değerler normal olamaz. Tavsiyeniz nedir? İşin içinden çıkamadım açıkcası.

Son düzenleme:

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ercan Yaşar
Selamlar.Çözüm bulabildiniz mi? Bende benzer problemi yaşıyorum Artric 3 280mm sıvı soğutucu ile 7800x3d kullanıyorum. windows başladığında 76 74 derecelerde açılıyor anlık. Oyunlarda yükte 81 dereceleri anlık gördüğü oluyor. Benchmarkta 83 ü gördüğünde testi iptal ettim. Söküp Tekrardan kule tipi hava soğutucu Thermalright Frost Commander 140'ı taktım max yükte benchmarkta 79 dereceleri gördü ve daha stabildi. Problem neden kaynaklı gerçekten aklım almıyor. Bu sıvı soğutucalar övülüyor ama gerçekte işe yaramıyor mu ? Artrici iadeye göndermek istiyorum ama macununu kullandım montajını yaptım, pompamı çalışmıyor bu değerler normal olamaz. Tavsiyeniz nedir? İşin içinden çıkamadım açıkcası.
benim sıvı sogutmayı servise yolladım kronik sorunlu arızalı çıktı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan İbican
Hocam aynı doğutucu 2 gün önce elime ulaştü bende 7800x3d için kullanıyorum furmark cpu strest test yapsrken max 89 da kalıyor montaj hatasımı yaptım acaba yoksa siz UV mi yaptınız beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

Top Bottom