Neler Yeni

Ryzen7 7800x3d ısınıyor yardım

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ercan Yaşar
BEn bios ayarlarını hiç kurcalamadım hocam UV hakkında bilgim yok yapmadığım için. Ama bazı yapan arkadaşlar sıcaklıklar gene düşmedi dediler. Montaj ve soğutucudan eminseniz UV ile ilgili makaleler vardı sanırım donnmhabr sitesinde görmüştüm karışık gelmişti hiç ellemedim ihtiyacımda olmadı. MAcun olarak mx4 kullanıyorum harici olarak. Ortaya sıkıyorum bir fırt kendi yayılıyor vidaları capraz sıktıkça
montaj doğru benim anlamadıgım bi çok kişide ısınıyor bu işlemci bi çok kişide ısınmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elinizde başka soğutma var ise deneyebilirsiniz.
başka sogutucum yok malesef

ruaF1912

80+ Bronze
hocam o zaman benim sıvı arızalı undervolt yaptım -500 e çektim biosdan 6 7 derece düştü
Cpu SocV 1.25 ile başlayarak, tekrar test edin hocam, 1.25de sistemin çakılacağını sanmıyorum, PBO menüsünden all core -20 ile başlayıp, test ederek 25 bandına çekin. ThermalThrottle Limit cidden sistem az ısınsın istiyorsanız 80 civarlarında tutun, fakat işlemci frekans kısabilir o derecelerde, detaylı olarak özelden yardımcı olabilirim.

ercanx27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Ercan Yaşar
Cpu SocV 1.25 ile başlayarak, tekrar test edin hocam, 1.25de sistemin çakılacağını sanmıyorum, PBO menüsünden all core -20 ile başlayıp, test ederek 25 bandına çekin. ThermalThrottle Limit cidden sistem az ısınsın istiyorsanız 80 civarlarında tutun, fakat işlemci frekans kısabilir o derecelerde, detaylı olarak özelden yardımcı olabilirim.
özelden yazıyorum

Top Bottom