Neler Yeni

Üniversite için hem oyun hem işlerimi görebileceğim laptop önerir misiniz?

YazılımKafa

80+ Silver
  • Beğen
Reaksiyonlar: Bery

Bery

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,780
İsim
Yiğit Beren Sağlam
Instagram
syigitberen
Discord
Yeeeeeet#1981

YazılımKafa

80+ Silver
Peki hocam bu fiyata nasıl toplasak monitör dahil nasıl bir şey olur? Yardımcı olabilir misiniz
Tüm parayla mı? Yani sadece masaüstü alacağın şekilde

YazılımKafa

80+ Silver
R5 7600 ile 4080 super 2k da darboğaz yapar mı araştırmak lazım.
Aklında fikir oluşsun diye attım. Masaüstüne karar verirsen yeni konu aç. Detaylı bakalım. Ne nasıl olur neleri değiştirmek lazım diye. Mesela bazılarında özelleştirme lazım

Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver
Bütçe 10k artsa 4080 super var. Ryzen 7 7800X3D ile. Kasanın daha iyisi vardır muhtemelen. Daha çok araştırmak lazım. Hızlıca baktım. Aklında fikir olsun diye

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,677
İsim
marilyn
Oyun ve iş için pc diyor mous pad demiyor

Kagusto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kağan Ustaoğlu
Aslında kasa toplamak istiyorum ama üniversitede ihtiyacım olacağını düşündüğüm için laptop daha sıcak geliyor bütün önerilere açığım
Hocam sana en şiddetli tavsiyem şu filtrelerdir:
Marka:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marka:
Yanlışlıkla enter'a basmışım,
Marka: MSI
Ekran kartı: 4060 üzeri (tercihen 4070)
Ekran: 17.3"
İşlemci: Isınmayan, kronik problemi olmayan, kararlı çalışan, 4070 besleyebilecek bir işlemci
Soğutma sistemi: Mutlaka alacağın laptop'ın iç yapısını bil. Hava tahliyesi sağlam olsun. Bir de oyun için laptop alıyorsan bataryası en fazla 1 yıl dayanacak bilgin olsun.
Ağırlık: 3.5 kg altında olsun.

Marka:

Yanlışlıkla enter'a basmışım,
Marka: MSI
Ekran kartı: 4060 üzeri (tercihen 4070)
Ekran: 17.3"
İşlemci: Isınmayan, kronik problemi olmayan, kararlı çalışan, 4070 besleyebilecek bir işlemci
Soğutma sistemi: Mutlaka alacağın laptop'ın iç yapısını bil. Hava tahliyesi sağlam olsun. Bir de oyun için laptop alıyorsan bataryası en fazla 1 yıl dayanacak bilgin olsun.
Ağırlık: 3.5 kg altında olsun.
Son tavsiyem de şudur ki, 50 bin civarına bu dediğim özellikleri barından bir sürü model buldum, çok uçma bence.
Laptop ne kadar güçlü olursa olsun sonuçta laptop.
Az ısınması demek daha ağır olması demek. Hafif olması demek daha fazla ısınması demek.
4-5 yıl sonra Laptop'a ihtiyacın kalmadığında iş ve ev için ayırırsın, kendine güzel bi masaüstü toplarsın, iş için de bitane şarjı uzun giden laptop çekersin.
40-50 bin liraya seni mezun olup iş bulana kadar hatta daha sonrasına kadar idare edebilecek bir laptop al geç derim.

Son düzenleme:
Top Bottom