Neler Yeni

CPU ve DRAM ışığı Yanıyor

Farex

80+ Silver
Bios güncelmi eğer güncel ise işlemci pinlerini kontrol etmeni tavsiye ederim yoksa başka işlemci ile dene. Bilgisayar tamircisine git onda vardır illaha orada denettir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Uçar Erdoğmuş
Bios güncelmi eğer güncel ise işlemci pinlerini kontrol etmeni tavsiye ederim yoksa başka işlemci ile dene. Bilgisayar tamircisine git onda vardır illaha orada denettir.
hocam her şey sıfır am5 sistemim pinlerdr bi sorun yok dün kullanıyodum pc yi gayet güzel şekilde biosu kurcalarken axmp yi açtım açmaz olaydım bu hale geldi donanımsal bişey olduğjnı düşünmiyorum bios flash back yapmaya çalıltığımda da beyaz ışık süreki yanıyo sönüyor hiçbir ilerleme yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistemle dün gecede. beri bakışıyoruz bi çözüm bulamadom çıldırcm

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Hit: 3

Farex

80+ Silver
hocam her şey sıfır am5 sistemim pinlerdr bi sorun yok dün kullanıyodum pc yi gayet güzel şekilde biosu kurcalarken axmp yi açtım açmaz olaydım bu hale geldi donanımsal bişey olduğjnı düşünmiyorum bios flash back yapmaya çalıltığımda da beyaz ışık süreki yanıyo sönüyor hiçbir ilerleme yok

sistemle dün gecede. beri bakışıyoruz bi çözüm bulamadom çıldırcm
Tamam müsait olayım ilgienlicem

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
RAM in XMP de kararsızsa işlemcinin bellek kontrolcusu yeterince iyi değildir. O yüzden XMP profiline göre değil de daha düşük frekans ve voltaj ayarlarında kullanman doğru olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Uçar Erdoğmuş
Tamam müsait olayım ilgienlicem
HOCAM İLGİLENİRMİSİN

RAM in XMP de kararsızsa işlemcinin bellek kontrolcusu yeterince iyi değildir. O yüzden XMP profiline göre değil de daha düşük frekans ve voltaj ayarlarında kullanman doğru olur.
YAHU KARDEŞİM BİOSA GİREBİLSEM AYARLICAM ZATEN EKRAN GELMİYO

Farex

80+ Silver
HOCAM İLGİLENİRMİSİN

YAHU KARDEŞİM BİOSA GİREBİLSEM AYARLICAM ZATEN EKRAN GELMİYO
Tak ram dene takacağın ramin ucunu sınav silgisi ile sil sonrasında monitör bağlantını kontrol et anakarta takılı olan kabloları kontrol et cpuyu çıkar pinsiz ile sil sınav silgisi ile tak sonrasında bios pilini çıkar kasanın psu yu kapat ve power düğmesine 15 sn basılı tut 2 dk bekle sonra tekrardan psu yu aç ama bios pilini takma bunlar olmuyorsa sıkıntı büyük

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,943
Üyeler
153,474
Son üye
raceist
Top Bottom