Neler Yeni

Evime internet bağlatamıyorum

satend

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert deniz
Arkadaşlar iyi akşamlar altyapım 35 Mbps destekliyor.İlk defa binaya altyapı üzerinden internet bağlanacak binanın içinde dışında internet kutusu (ankastre) kablo vb. hiçbir şey yok. Türk Telekom çalışanı başvurduğumda burada şebeke yok. TurkNet çalışanı devre yok internet bağlayamam dedi.Büyük ihtimalle ankastre kutusu olmamasından kaynaklı.Türk Telekom'u aradım az önce ankastre kutusunu biz takmıyoruz elektrikçi takıyor biz ankastre kutusuna kablo çekiyoruz oradan sonrası yine size ait dedi.Kafam iyice karıştı1 haftadır ne yapmam gerekiyor.

Ekler

• internet.PNG
    internet.PNG
    10.7 KB · Hit: 11
  • internet2.PNG
    internet2.PNG
    24.3 KB · Hit: 9

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Sercan SAYİT
Elektrikçi binaya ankestre kutu takacak, Türk telekom da o ankastre kutuya bakır kablo ile bağlantı yapacak, en fazla VDSL hizmeti alınır bu şekilde. Hiç olmamasından iyidir. Ha bir de 3. kısım eve kadar internetin çekilmesini hizmet alacağın firmaya yaptıracaksın ücret karşılığı. Uzun iş ama imkansız değil.

satend

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elektrikçi binaya ankestre kutu takacak, Türk telekom da o ankastre kutuya bakır kablo ile bağlantı yapacak, en fazla VDSL hizmeti alınır bu şekilde. Hiç olmamasından iyidir. Ha bir de 3. kısım eve kadar internetin çekilmesini hizmet alacağın firmaya yaptıracaksın ücret karşılığı. Uzun iş ama imkansız değil.
-Peki bu işlemi kendimiz yapabilir miyiz?
-Ankastre kutusunu nereden alabilirim?

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Sercan SAYİT
-Peki bu işlemi kendimiz yapabilir miyiz?
-Ankastre kutusunu nereden alabilirim?

Bu kadar karmaşık ve hiç bilmediğiniz sistemi yapmanız mümkün değil, elektrikçilerin bile tamamı yapmaz.

Ekler

• 3074bd1a0679f91dd269fc0492fa4b75.jpg
    3074bd1a0679f91dd269fc0492fa4b75.jpg
    855.2 KB · Hit: 9

satend

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert deniz
Bu kadar karmaşık ve hiç bilmediğiniz sistemi yapmanız mümkün değil, elektrikçilerin bile tamamı yapmaz.
(Bilmediğimden soruyorum) bu binanın içinden kablo çekilmiş bir pano değil mi? Ben basit bir şey düşünüyorum içeride veya dışarıda küçük bir şey aile aparmanı sadece binada ben kullanıcam internet zaten diğerlerine wifi şifresi vericem.

(3 katlı bina)

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Sercan SAYİT
Bana bu 4 ü lazım değil mi? (hocam seni fazla darladıysam kusura bakma bilmediğimden soruyorum)

-cat6 kablo

Maalesef bilmiyorum hiç ankastre takma deneyimim olmadı, binamızda ki ankastre bozulduğu için değiştirildi ama o zamana ait pek bir şey hatırlamıyorum açıkçası.

satend

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert deniz
Maalesef bilmiyorum hiç ankastre takma deneyimim olmadı, binamızda ki ankastre bozulduğu için değiştirildi ama o zamana ait pek bir şey hatırlamıyorum açıkçası.
Tamamdır teşekkürler

Top Bottom