Neler Yeni

25 Bin bandında Lenovo mu ? Asus Tuf mu ?

eren28tr

80+ Platinum
benim bütçe sorunum yok ama aynı modeli almaya da gerek var mı bilemiyorum 2500 lira samsungun modelleri crucial ürünleri 1000küsür lira fiyat çekmiş. sorun çıkarmaz diyorsanız fiyat farkını m2 ssd almak istiyorum ona eklemek isterim

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhabalar. 25 bin bütçe bandında bir laptop bakıyorum. Genelde iş için ve arada Oyun amaçlı ( valorant, cs , ets, fifa tarzı ) Kullanacağım.
Genelde forumda levonanın https://www.akakce.com/oyun-bilgisa...6-full-hd-gaming-laptop-fiyati,687400322.html
modelini görüyorum. Ram yükseltme sonrası sanırım cihaz tatmin edici seviyeye geliyor.

Ek olarak Asusun https://www.akakce.com/oyun-bilgisa...0-15-6-full-hd-notebook-fiyati,581504722.html
modelini inceledim. Hangisi beni daha uzun süre götürür ? Dediğim gibi çok ağır yük altında olmayacak. Oynayacağım oyunlar belli. Ekran kalitesi iyi olsun sessiz çalışması olsun yeter. Yardım ederseniz çok memnun olurum. İyi forumlar
A15'in baya övüldüğünü duymuştum, LOQ da güzel, bence hangisini seçersen seç hata olmaz.

Bu arada RAM ve SSD takviyesi zaten Macbook harici neredeyse her laptopa yapılıyor. RAM olarak 32 GB çoğu destekler, SSD için de slot sayısına bakmak lazım, slot başına çoğu 2 TB destekler.

Ek olarak hangi jenerasyon SSD'leri desteklediğine bakabilirsin, örneğin Gen 4 destekliyorsa ilerde daha hızlı SSD takma imkanın da olur.

Mertknd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mert
Bendekiler bu şekilde Samsung 8GB + Crucial 16GB olarak kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopun kasa açılımına falan bakarsınız YouTube 'dan, aynı şekilde ram takmaya da. Çok basit zaten
tamamdır hocam. m2 ssd taktınız mı peki siz ?

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan
Evet Crucial alabilirsin ben de kullanıyorum. Şimdilik 8+8 kullanabilirsin ama bütçen varsa direkt 16 almanı tavsiye ederim.
16 takılı zaten 32 yapmak istiyorum direkt

Mertknd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mert
A15'in baya övüldüğünü duymuştum, LOQ da güzel, bence hangisini seçersen seç hata olmaz.

Bu arada RAM ve SSD takviyesi zaten Macbook harici neredeyse her laptopa yapılıyor. RAM olarak 32 GB çoğu destekler, SSD için de slot sayısına bakmak lazım, slot başına çoğu 2 TB destekler.

Ek olarak hangi jenerasyon SSD'leri desteklediğine bakabilirsin, örneğin Gen 4 destekliyorsa ilerde daha hızlı SSD takma imkanın da olur.
bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu bilgiyi hb gibi sitelerden görebilir miyim ?

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan
Yukarıda attım bakabilirsin.
benim laptopun rami cl42 değil mi hocam ben mi yanlış baktım acaba cl46 almam sorun çıkartmaz mı

Evet Crucial alabilirsin ben de kullanıyorum. Şimdilik 8+8 kullanabilirsin ama bütçen varsa direkt 16 almanı tavsiye ederim.
sistemime uygun crucial ram atabilir misiniz acaba

eren28tr

80+ Platinum
benim laptopun rami cl42 değil mi hocam ben mi yanlış baktım acaba cl46 almam sorun çıkartmaz mı

sistemime uygun crucial ram atabilir misiniz acaba
Laptopun Rami cl46 hocam sorun olmaz alabilirsin.

Ahmettİlhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Ahmet İlhan

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
bilgilendirme için teşekkür ederim. Bu bilgiyi hb gibi sitelerden görebilir miyim ?
Hocam HB'de RAM'in kaç MHz olduğu yazıyor ancak diğer bilgileri başka kaynaklardan kesin bulursun. Hiç bulamadın diyelim Asus ya da Lenovo müşteri hizmetlerini arayıp ürün kodunu söylersen onlar sana kesin bilgi verir, ben aklımdaki soruları böyle sorup emin olmuştum.

Mertknd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mert
Hocam HB'de RAM'in kaç MHz olduğu yazıyor ancak diğer bilgileri başka kaynaklardan kesin bulursun. Hiç bulamadın diyelim Asus ya da Lenovo müşteri hizmetlerini arayıp ürün kodunu söylersen onlar sana kesin bilgi verir, ben aklımdaki soruları böyle sorup emin olmuştum.
teşekkür ederim hocam. Son olarak 4050 ekran kartlı laptop mu tercih etmeliyim yoksa 3000 serisinden daha güçlü ekran kartlı mı tercih etmeliyim ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,521
Üyeler
155,583
Son üye
dexocardia
Top Bottom