Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600+RTX 4060 Sistemin Ne Kadar Eder?

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Sercan SAYİT
Hiç ticaret yapmamış birinin gerçeklerle yüzleşmesi konusu olmuş. :)

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,868
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Şaka gibi Reis ama ekran kartı ve işlemci haricinde hiçbiri benim bilgisayarın parçalarıyla aynı değil
Söylediğim gibi aynı olmaması bir şey değiştirmiyor. Hatta gösterdiğim parçalar daha kaliteli sayılabilir.

Linkini attığım Gigabyte B450M S2H mosfet soğutucusu sebebiyle sistemindeki Asus Prime B450M-K II'den daha iyi.

Ram olarak Goodram'ınkini atmıştım ancak 50 TL fazlaya Gskill ram de var.
Marka güvenilirliği açısından senin sistemdeki Lexar'dan çok daha bilindik.

PSU konusunda o kasanın içinde hangi PSU var bilmiyoruz, çok kötü de olabilir iyi de olabilir.
O yüzden direkt kaliteli bir güç kaynağını örnek gösterdim.

Senin kasana denk bir sürü kasa var, o yüzden direkt bir tanesini atmadım.
Gerekirse 2000 TL'ye sıfır kasa da alınabilir ancak hala fiyat olarak 23-25'e ulaşmaz.

Senin sistemde Gamepower sıvı soğutma varmış. Yılların deneyimli markası Corsair sıvı soğutma attım, çok daha iyi bir seçim yani.

Kısacası haklısın attığım parçalar senin sistemdekilerle aynı değil çünkü senin sistemdeki parçalardan daha iyi parçaların linkini attım.

juleten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan balkan
Arkadaş haklı, ben de sistemimi satıyorum ve ekran kartım MSI RTX 4070 Gaming X Slim, şu anda en düşük 25.500 TL ama ben sistem + Monitörüme anca 35.000 - 36.000 TL'ye alıcı bulabiliyorum (SSD 1.5 TB ve işlemci için kule tipi soğutucu var)

Kasayı tek satsam muhtemelen 28.000 - 30.000 TL'ye gider ama gel gör ki ekran kartım sadece 25.500 TL.
ekran kartı : RX 570 04G GAMİNG
işlemci: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor 3.40 GHz
ana kart : Asus Prime B450M-Kram: 8x2 KINGSTON 3000Mhz CL16
harddisk: 1 Tb
reyiz benim sistemede bir fiyat biçebilir misiniz bende satmayı düşünüyorumda

KIYICI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
BINBASI
Söylediğim gibi aynı olmaması bir şey değiştirmiyor. Hatta gösterdiğim parçalar daha kaliteli sayılabilir.

Linkini attığım Gigabyte B450M S2H mosfet soğutucusu sebebiyle sistemindeki Asus Prime B450M-K II'den daha iyi.
Ram olarak Goodram'ınkini atmıştım ancak 50 TL fazlaya Gskill ram de var, marka güvenilirliği açısından senin sistemdeki Lexar'dan çok daha bilindik.
PSU konusunda o kasanın içinde hangi PSU var bilmiyoruz, çok kötü de olabilir iyi de olabilir. O yüzden direkt kaliteli bir güç kaynağını örnek gösterdim.
Senin kasana denk bir sürü kasa var, o yüzden direkt bir tanesini atmadım. Gerekirse 2000 TL'ye sıfır kasa da alınabilir ancak hala fiyat olarak 23-25'e ulaşmaz.
Senin sistemde Gamepower sıvı soğutma varmış. Yılların deneyimli markası Corsair sıvı soğutma attım, çok daha iyi bir seçim yani.

Kısacası haklısın attığım parçalar senin sistemdekilerle aynı değil çünkü senin sistemdeki parçalardan daha iyi parçaların linkini attım.
Letgoya falan koydum en fazla 32 ye aldım kral bilmiyorum bilgisayar parçası fiyatlarını çok araştırmadım incehesaptan aldım geçtim internet cafelere falan benim söylemem yada satabileceğim en uygun rakam nedir düz 20 bin mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ömer kerem
Bu sistemi 32 k ya alman ayrı komik 25 e satabileceğini sanman daha da komik

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,868
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Letgoya falan koydum en fazla 32 ye aldım kral bilmiyorum bilgisayar parçası fiyatlarını çok araştırmadım incehesaptan aldım geçtim internet cafelere falan benim söylemem yada satabileceğim en uygun rakam nedir düz 20 bin mi
Kendini 32K'ya aldım diye şartlama. O fiyatın içerisinde monitör de var. Onu çıktığımız zaman 29K'ya almış oluyorsun. Piyasadaki diğer sistemlere oranla ekstra olarak 500 GB yerine 1 TB SSD kullanılmış ve ekstra olarak sıvı soğutma var. Ancak bu iki şey ikinci elde sistemin fiyatını pek değiştirmiyor çünkü geri planda kalıyorlar, kimse fark etmiyor. Geri kalan kısımdaki kaybın da ikinci el olduğu için. Yani belki pahalıya almış olabilirsin piyasaya tam bakmadım, ancak tüm kaybına kazıklandım olarak bakma. Sıfır aldığın bir ürünü satarken tabi ki zarar edeceksin. Bu zararın bir kısmı 1 TB SSD+sıvı soğutmadan, büyük bir kısmı sıfır aldığın ürünü ikinci el satmandan, belki bir kısmı da pahalıya almandan kaynaklı diyebiliriz.

onurkaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
Onur
20.000 kimse almaz
sen konu açıyorsun insanlar yorum yapıyor hala diyorsunki 32 aldım aldığın fiyat kazık seni kazıklamış incehesap

sen kafana göre ne istiyorsan onu yaz.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Anonim Ankh
ekran kartı : RX 570 04G GAMİNG
işlemci: AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor 3.40 GHz
ana kart : Asus Prime B450M-Kram: 8x2 KINGSTON 3000Mhz CL16
harddisk: 1 Tb
reyiz benim sistemede bir fiyat biçebilir misiniz bende satmayı düşünüyorumda
Maalesef bir şey diyemeyeceğim, sahibindendr denk sistemlere bakabilirsiniz ve kendi şehrinizdeki fiyatlara bakarak kıyaslayın, artısını eksisini siz hesaplarsınız zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Yağız
hocam 0 ını ben 32 bine aldım monitörle beraber incehesaptan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakın hocam monitörle beraber kulaklıkta hediye
sen monitörsüz fiyat soruyorsun+ sen pahalıya almışsın hocam

KIYICI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
BINBASI
Kendini 32K'ya aldım diye şartlama. O fiyatın içerisinde monitör de var. Onu çıktığımız zaman 29K'ya almış oluyorsun. Piyasadaki diğer sistemlere oranla ekstra olarak 500 GB yerine 1 TB SSD kullanılmış ve ekstra olarak sıvı soğutma var. Ancak bu iki şey ikinci elde sistemin fiyatını pek değiştirmiyor çünkü geri planda kalıyorlar, kimse fark etmiyor. Geri kalan kısımdaki kaybın da ikinci el olduğu için. Yani belki pahalıya almış olabilirsin piyasaya tam bakmadım, ancak tüm kaybına kazıklandım olarak bakma. Sıfır aldığın bir ürünü satarken tabi ki zarar edeceksin. Bu zararın bir kısmı 1 TB SSD+sıvı soğutmadan, büyük bir kısmı sıfır aldığın ürünü ikinci el satmandan, belki bir kısmı da pahalıya almandan kaynaklı diyebiliriz.
Anladım kral sağolasın kaça satayım peki

Keyfen

80+ Bronze
Ekran kartı tek başına 14 bin tl hocam sende yedin bitirdin
sıfır olarakmı hesaplicaz sistemi ? + olarak hazrı sistemlerde 4060 lı sistemler bahsettiğim fiyatlardan gidiyo gidip bu kafayla malzeme satamazsın iyi hazır kasayı al 22 ye sistemi aç kullans onra tek tek parça halinde sat 22 ye aldığını 30 a sat tek tek satınca daha pahalıymış ya hani

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,133
Üyeler
155,366
Son üye
frontier
Top Bottom