Neler Yeni

Win 11 kuracam ama yardim istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammet
herkese iyi günler benim eski pc de uefi desteği yoktu şimdi yeni pc geçtim ama eski pc deki ssd taktim bu yüzden uefi değil şimdi gelelim asıl konuya win 11 yukleyecem ama secure boot ozeligini açamıyorum şimdi ben ilk win 10 uefi olarak mı kuracam yoksa win 11 i uefi yuklesek direk çalışır mı acil yardim lazım (b450m dragon anakrt)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Tuna R
Uefi muhabbeti senin ssd hdd ile alakalı değil anakartın ile alakalı yeni bir bilgisayar aldıysan yüksek ihtimal uefi vardır.
Ama ginede bir kontrol et bir fakat bence uefi bios vardır ama.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uefi muhabbeti senin ssd hdd ile alakalı değil anakartın ile alakalı yeni bir bilgisayar aldıysan yüksek ihtimal uefi vardır.
Ama ginede bir kontrol et bir fakat bence uefi vardır ama.
Evet anakart b450 ve uefi var ama eski anakart im uefi değildi bu yüzden win 10 uefi siz kurmuştum şimdi ise yeni anakartim ama eski anakarttaki uefi siz win10 var bu yüzden yeni anakarttimda secure boot özelliğini açamadım sizce ilk win 10 uefi yi mi indirmeliyim yoksa direkt win 11 kursam olur mu?

eren28tr

80+ Gold
Evet anakart b450 ve uefi var ama eski anakart im uefi değildi bu yüzden win 10 uefi siz kurmuştum şimdi ise yeni anakartim ama eski anakarttaki uefi siz win10 var bu yüzden yeni anakarttimda secure boot özelliğini açamadım sizce ilk win 10 uefi yi mi indirmeliyim yoksa direkt win 11 kursam olur mu?
direkt windows 11 kurabilirsiniz bu arada bios güncel değilse biosu son sürüme güncelleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Tuna R
Yok direk windows 11 usb ile boot ederek yapmanı tavsiye ederim bu işlem sırasında diski de komple silmeni öneririm hem bir temiz bir format olmuş olur.

Top Bottom