Neler Yeni

Valorant secure boot hatası

Windows 10'da Valorant TPM ve Secure Boot hatası alıyorum normalde Windows 11 de çıkması gerekmezmi şu an bende de çıkıyor ve PC CSM destekliyor UEFI açamıyorum gop istiyor ekran kartımda eski olduğu için açamadım bu Secure Boot'u acaba ne yapmam lazım Valorant sitesinde girdiğimde VBS'yi devre dışı bırak diyordu çekirdek yalıtımını kapat diyordu bende zaten kapalıydı ne yaptıysam olmadı yardım edebilecek var mı ? dedikleri çözüm aşapıda herşeyi yaptım ama olmadı​

sistem
gtx 550 ti
ryzen 3 3100
16 gb ram

Eğer bilgisayarda UEFI ve TPM 2.0 sistemi desteklemiyorsa VALORANT oynayabilmek için VBS özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Öncelikle VBS'yi etkin mi diye kontrol edelim:
  • Windows'un Başlat menüsüne msinfo32 yaz ve Sistem Bilgisi ekranını açmak için Enter'a bas.
  • Sağ panel aşağı doğru kaydır ve sanallaştırma temelinde güvenlik seçeneğini seçmeye çalışın . Etkin yazarsa VBS karşılığında.

16946977645331

Etkin yazarsa VBS'i devre dışı bırakmak için şu adımları takip et:
  1. Bir komut istemini yönetici olarak çalıştırır.

16947083454355

1. Şu komut istemi penceresine yapıştırılır ve Enter'a bas:
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

16969953076627

1. Bilgisayarını yeniden başlat.
  2. Tekrar msinfo32 ekranını kontrol ederek sanallaştırma temelli güvenlik seçeneğinin yanında Etkin Değil yazdığından emin ol. Etkin görünüyorsa ayrıca Çekirdek kredi kartı (HVCI) özelliği de devre dışı bırakma belgesi:

Çekirdek kredi kartı özelliği (HVCI) devre dışı bırakmak için:
    1. Windows'un başlatma menüsüne Çekirdek politikası yaz ve Enter'a seçeneği Cihaz Güvenliği ayarlarına git.
    2. Bellek birimi ayarını devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Kaynak:riot

Devilll20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
801
İsim
Rick Baba

Windows 10'da Valorant TPM ve Secure Boot hatası alıyorum normalde Windows 11 de çıkması gerekmezmi şu an bende de çıkıyor ve PC CSM destekliyor UEFI açamıyorum gop istiyor ekran kartımda eski olduğu için açamadım bu Secure Boot'u acaba ne yapmam lazım Valorant sitesinde girdiğimde VBS'yi devre dışı bırak diyordu çekirdek yalıtımını kapat diyordu bende zaten kapalıydı ne yaptıysam olmadı yardım edebilecek var mı ? dedikleri çözüm aşapıda herşeyi yaptım ama olmadı​

sistem
gtx 550 ti
ryzen 3 3100
16 gb ram

Eğer bilgisayarda UEFI ve TPM 2.0 sistemi desteklemiyorsa VALORANT oynayabilmek için VBS özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Öncelikle VBS'yi etkin mi diye kontrol edelim:
  • Windows'un Başlat menüsüne msinfo32 yaz ve Sistem Bilgisi ekranını açmak için Enter'a bas.
  • Sağ panel aşağı doğru kaydır ve sanallaştırma temelinde güvenlik seçeneğini seçmeye çalışın . Etkin yazarsa VBS karşılığında.

16946977645331

Etkin yazarsa VBS'i devre dışı bırakmak için şu adımları takip et:
  1. Bir komut istemini yönetici olarak çalıştırır.

16947083454355

1. Şu komut istemi penceresine yapıştırılır ve Enter'a bas:
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

16969953076627

1. Bilgisayarını yeniden başlat.
  2. Tekrar msinfo32 ekranını kontrol ederek sanallaştırma temelli güvenlik seçeneğinin yanında Etkin Değil yazdığından emin ol. Etkin görünüyorsa ayrıca Çekirdek kredi kartı (HVCI) özelliği de devre dışı bırakma belgesi:

Çekirdek kredi kartı özelliği (HVCI) devre dışı bırakmak için:
    1. Windows'un başlatma menüsüne Çekirdek politikası yaz ve Enter'a seçeneği Cihaz Güvenliği ayarlarına git.
    2. Bellek birimi ayarını devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Kaynak:riot

Anakart ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Secure.PNG
    Secure.PNG
    11.1 KB · Hit: 22
  • GOP (1).jpg
    GOP (1).jpg
    976.5 KB · Hit: 18
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR