Neler Yeni

Mühendislikte yüksek ortalama zor mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
Merhabalar bu sene Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yazılım Mühendisliği kazandım ve diploma ortalaması olarak 3.50 üstü hedefliyorum temel mühendislik derslerini severek çalışacağımı düşünüyorum aynı şekilde yazılıma karşı da hevesim var acaba düzenli çalışarak 3.50 üstü ortalama yapabilir miyim veya aşırı mı çok çalışmam gerekiyor her gün , veya her gün olmasa da haftada 4 gün günde 3-4 saat çalışarak 3.50 üstü ortalama yapabilir miyim

TChame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Polat
Arkadaşım Fizik 1 den kaldı neyse olabilir dedi. İkinci dönem başladı fizik ikinden'de kaldı daha sonra online sınavı vardı bizim yurtta internet çekmiyor (2500 kişilik oduğundan baz istasyonu yetersiz) online sınavıda veremeyince sessiz sakin çocuk sinir krizi geçirdi. Şimdiden kolay gelsin moralini bozmak istemiyorum ama harbiden baya asılman lazım.

man a man

80+ Bronze
Aldığı sıralama 20-40k civarı. Sınıftakiler de düzenli ders çalışmaya alışık başarılı insanlar. Çan eğrisi gibi bi sistem varsa işin zor

Derslere gelecek olursak önceden programlama/bilgisayar geçmişin yoksa çok sıkıntı çekeceğinden emin olabilirsin.
Temel mühendislik dersleride(diferansiyel gibi) hocanın insafına bağlı aşırı zor olabiliyor

Ayrıca akademik kariyer yapmak gibi bi hedefin yoksa agno puanı gereksiz

Son düzenleme:

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
evet endüstri müh okuyom 1. sınıf 2.06 olarak bitti :D

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
icardi
ortalama kasmanın en gereksiz olduğu alan yazılım olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldığı sıralama 20-40k civarı. Sınıftakiler de düzenli ders çalışmaya alışık başarılı insanlar. Çan eğrisi gibi bi sistem varsa işin zor

Derslere gelecek olursak önceden programlama/bilgisayar geçmişin yoksa çok sıkıntı çekeceğinden emin olabilirsin.
Temel mühendislik dersleride(diferansiyel gibi) hocanın insafına bağlı aşırı zor olabiliyor

Ayrıca akademik kariyer yapmak gibi bi hedefin yoksa agno puanı gereksiz
31.825 ile girdim 39k ile kapatmış rakipler zor evet çan eğrisi sanırım yok ama emin değilim hazırlık okuyacağım planım phyton gibi temel yazılım programını öğrenmek zaten okul c++ gibi asıl gerekli programları gösteriyor onları da dönem içerisinde okul ile beraber öğrenirim diye düşünüyordum akademik kariyerim yok ama savunma sanayide çalışmak istiyorum o yüzden ortalamaya önem vermek mantıklı diye düşünüyorum her türlü diğer adaylardan öne çıkan bir yanım olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşım Fizik 1 den kaldı neyse olabilir dedi. İkinci dönem başladı fizik ikinden'de kaldı daha sonra online sınavı vardı bizim yurtta internet çekmiyor (2500 kişilik oduğundan baz istasyonu yetersiz) online sınavıda veremeyince sessiz sakin çocuk sinir krizi geçirdi. Şimdiden kolay gelsin moralini bozmak istemiyorum ama harbiden baya asılman lazım.
Hocam Fizik 1 ne kadar zordur ki geçen gün atışlar sorularına baktım çözebildim bazılarını, Fizik 2 zor diye duydum ama

ortalama kasmanın en gereksiz olduğu alan yazılım olabilir
Hocam kuzenim Gazi eee yi 3.79 ile bitirdi çap yapıp Gazi endüstriyi 3.50 ile bitirdi ve direkt TAİ de işe girdi tabi ortalama ile girmedi kendini geliştirdi bana da ortalamayı 3.5 üstü tut çok avantaj sağlar dedi ona itafen sordum

TChame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert Polat
31.825 ile girdim 39k ile kapatmış rakipler zor evet çan eğrisi sanırım yok ama emin değilim hazırlık okuyacağım planım phyton gibi temel yazılım programını öğrenmek zaten okul c++ gibi asıl gerekli programları gösteriyor onları da dönem içerisinde okul ile beraber öğrenirim diye düşünüyordum akademik kariyerim yok ama savunma sanayide çalışmak istiyorum o yüzden ortalamaya önem vermek mantıklı diye düşünüyorum her türlü diğer adaylardan öne çıkan bir yanım olacak

Hocam Fizik 1 ne kadar zordur ki geçen gün atışlar sorularına baktım çözebildim bazılarını, Fizik 2 zor diye duydum ama
Sayısal bölüm okumadığım için bilemiyorum ama cevremdeki sayısal arkadaşlar şu kafadaydılar fizik 1 i veremeyen fizik 2 yi veremez kafasındaydılar ve iki ders birbirinden bağımsız konulardan oluşuyor demişlerdi. Doğru mu bilemiyorum.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Okuduğun üniversiteye ve hocalara göre değişir. Kendini verirsen vaktini karı kızla 101 e giderek harcamazsan yapabilirsin diye düşünüyorum. Ben sınavlara son hafta çalışarak 3,04 ile mezun oldum. Ama uzaktan eğitim döneminin de büyük bir etkisi oldu tabii.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sayısal bölüm okumadığım için bilemiyorum ama cevremdeki sayısal arkadaşlar şu kafadaydılar fizik 1 i veremeyen fizik 2 yi veremez kafasındaydılar ve iki ders birbirinden bağımsız konulardan oluşuyor demişlerdi. Doğru mu bilemiyorum.
Evet Hocam bağımsız kısaca fizik 1 mekanik atışlar yol problemleri vs fizik 2 elektrik manyetizma filan

Okuduğun üniversiteye ve hocalara göre değişir. Kendini verirsen vaktini karı kızla 101 e giderek harcamazsan yapabilirsin diye düşünüyorum. Ben sınavlara son hafta çalışarak 3,04 ile mezun oldum. Ama uzaktan eğitim döneminin de büyük bir etkisi oldu tabii.
Hocam öncelikle hayırlı olsun hangi mühendislikti acaba makine eee ise büyük başarı en zoru onlarmış diye duydum

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
899
İsim
Ömer Murat KARACA
Fırat üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. 4. Sınıfa geçtim, ortalamam 1.5 ve alttan 10-12 tane dersim var. Bölüm birincimizim ortalaması bile 3.5 değildir. Bölümü kazandıktan sonra babamın çevresindeki çoğu insan babama beni gösterip kardeşin mi diye sormaya başladı 😀

Hele o algoritma 1 - 2 var ya aman Allah'ım🫠

Allah kolaylık versin söyleyeceklerim bu kadar.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
icardi

Hocam kuzenim Gazi eee yi 3.79 ile bitirdi çap yapıp Gazi endüstriyi 3.50 ile bitirdi ve direkt TAİ de işe girdi tabi ortalama ile girmedi kendini geliştirdi bana da ortalamayı 3.5 üstü tut çok avantaj sağlar dedi ona itafen sordum
Gazide 3.70 altını sopayla dövüyorlar zaten. Ortalamayla girmiş. Ortalama yarıyor da yazılımcı için savunmada çalışmak çok iyi değil. Ben girmedim mesela bankada yazılımcıyım. Uzaktan çalışma vs imkanın var. Her gün Ankara dışındaki yerlere gitmek zorunda kalmıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Halı
Bilgisayar mühendisliği
Hocam hazır sektörden bir kişi bulmuşken bir şey sormak istiyorum
Yazılım mühendisliği kazandığımı duyan bazı ( sözde ) elektrik elektronik mühendisleri ( biri henüz öğrenci ) Seng neden seçtin eee aynı işi yapar hatta birisi ben cengin yaptığı işin ( yazılım odaklı işlerden bahsediyorum ) 10 katını yaparım gibi iddialı cümleler kurdu ben de zırvadan ibaret diye düşündüm sizin bu konuda düşünceniz nedir

Fırat üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. 4. Sınıfa geçtim, ortalamam 1.5 ve alttan 10-12 tane dersim var. Bölüm birincimizim ortalaması bile 3.5 değildir. Bölümü kazandıktan sonra babamın çevresindeki çoğu insan babama beni gösterip kardeşin mi diye sormaya başladı 😀

Hele o algoritma 1 - 2 var ya aman Allah'ım🫠

Allah kolaylık versin söyleyeceklerim bu kadar.
Hocam yapma be neyse seçtik bir yol cefasına katlanıcaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,740
Üyeler
154,278
Son üye
ynggg
Top Bottom