Neler Yeni

Vites Geçişleri Çok sert

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
muammer kaplan
arkadaşlar merhaba, motorumun vites geçişleri motorun ısısı artınca çok katılaşıyor, özellikle 2. ve 3. vitese zor geçiyor veya geçmiyor. yağını 800 km oldu değiştireli. ancak agresif kullanan birisiyim. vitesleri sert değiştirdiğimde problem olmuyor ancak her zaman da o sertliği uygulamak istemiyorum, acaba nedendir?
ek olarak 2 den boşa düşüyor tam geçmeyince ve çok nadiren de olsa bazen şanzımandan sesler geliyor vites değiştirince düzeliyor.

Son düzenleme:

fbsoner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
Soner
Vites pedalından ayarlayabilirsin kendine göre. üste zor geçiyorsa az alta indir pedalı. Debriyaj ayarı da gerekiyor bi servise bişiye git bir an önce daha çok zarar vermeden

GirayHan

80+ Platinum
arkadaşlar merhaba, motorumun vites geçişleri motorun ısısı artınca çok katılaşıyor, özellikle 2. ve 3. vitese zor geçiyor veya geçmiyor. yağını 800 km oldu değiştireli. ancak agresif kullanan birisiyim. vitesleri sert değiştirdiğimde problem olmuyor ancak her zaman da o sertliği uygulamak istemiyorum, acaba nedendir?
ek olarak 2 den boşa düşüyor tam geçmeyince ve çok nadiren de olsa bazen şanzımandan sesler geliyor vites değiştirince düzeliyor.
debriyaj balatası ne durumda ? hiç değişti mi ? motor kaç km'de ?

burak06x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Caner
profil fotondan motorunun drift l olduğunu görüyorum yağ soğutma motorda ısındıktan sonra tak pat put olarak vites geçişi olması normal bir de zaten karakteristik olarak çin mallarında vites geçişleri öyle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
muammer kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar merhaba, motorumun vites geçişleri motorun ısısı artınca çok katılaşıyor, özellikle 2. ve 3. vitese zor geçiyor veya geçmiyor. yağını 800 km oldu değiştireli. ancak agresif kullanan birisiyim. vitesleri sert değiştirdiğimde problemr zaman da o se

profil fotondan motorunun drift l olduğunu görüyorum yağ soğutma motorda ısındıktan sonra tak pat put olarak vites geçişi olması normal bir de zaten karakteristik olarak çin mallarında vites geçişleri öyle.
yok hocam motorum Mondial uag CG. zamanında oylesine koymusstum o fotoğrafı. amaa yine aynı kapıya çıkıyor gerçi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

debriyaj balatası ne durumda ? hiç değişti mi ? motor kaç km'de ?
hayır hocam hiç değişmedi, açıp bakmadım motor 1650 km de.

GirayHan

80+ Platinum
yok hocam motorum Mondial uag CG. zamanında oylesine koymusstum o fotoğrafı. amaa yine aynı kapıya çıkıyor gerçi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır hocam hiç değişmedi, açıp bakmadım motor 1650 km de.
Debriyaj manetinin orda ayar vidası var ordan bi dene olmazsa debriyaj baskı balatasında sorun vardır. nadir de olsa bazen erken bitebiliyor debriyaj balataları. ek olarak fabrikasyon da hatalı olabilir.

Top Bottom