Neler Yeni

Asus Dual Rtx 3060 Isinma Sorunu

tnystarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert durak
Dostlar kafayı yemek üzereyim. 2 Yıllık donanıma sahibim. Ekran kartım herhangi bir oyunda fark etmeksizin en düşük ayarlarda olmasına rağmen 85 88 89 dereceleri görüp direk kapatıyorum. Yaptığım işlemler ;

1. Kasa temizliği ✅
2. Msi Afterburner üzerinden fan ayaraları ✅
3. Nvdia yazılım-driver güncellemeri ✅

NOT: Dostlar fanlar dönüyor mu ya da pis mi diye sormayın takır takır çalışıyor ve gayet temiz.
NOT: Değerler aşşağıda ekteki gibidir.
NOT: Bu mhz değerleri normal mi bunu da anlamış değilim (boşta olmasına rağmen)

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-08-03 saat 14.58.24_40b9de07.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-08-03 saat 14.58.24_40b9de07.jpg
    77.7 KB · Hit: 49

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Dual mini mi? Kasa mesh ve hava akışı iyi mi?

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Durmuş T.
3 yıl garantisi var servise gönderin durumu anlatın macununu yenilesinler test etsinler.

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
cagari
en düşük ayarda olsada fps sınırı koymadığım sürece sistem yorar kendini verebileceği en yüksek fps i vermek için asıl fps sınırı koyman gerek ısınmasından şikayetçiysen

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
Dostlar kafayı yemek üzereyim. 2 Yıllık donanıma sahibim. Ekran kartım herhangi bir oyunda fark etmeksizin en düşük ayarlarda olmasına rağmen 85 88 89 dereceleri görüp direk kapatıyorum. Yaptığım işlemler ;

1. Kasa temizliği ✅

NOT: Dostlar fanlar dönüyor mu ya da pis mi diye sormayın takır takır çalışıyor ve gayet temiz.
dual serisi zaten ısınan bir kart 3060 için kasanda mesh değilse ısınır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan

1. Kasa temizliği ✅

ve kart iki senelik olmu şgarantiye ver macun yenilensin 3 sene var garanti asusta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus Dual evet. Kasam ön ve sağ temperli cam 6 fanlı modelinden
tamam ısınır zaten önden hava alamaz o kasa

tnystarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert durak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en düşük ayarda olsada fps sınırı koymadığım sürece sistem yorar kendini verebileceği en yüksek fps i vermek için asıl fps sınırı koyman gerek ısınmasından şikayetçiysen
anlamadın herhalde absürt ısınmasından şikayetçiyim. 89 dereceler absürt büyük bir problemin habercisi. Ben sadece low-medium-high hiç fark etmiyor ısıtıyor saçma sapan çözüm fps sınırı koymak değil bence...

ve kart iki senelik olmu şgarantiye ver macun yenilensin 3 sene var garanti asusta

tamam ısınır zaten önden hava alamaz
Tamam ama fanların konumu 3ü dikey 3ü yatay havayı toplayıp yukardan veriyor. Hava akışından kaynaklı bir problem değil olsa çoktan elimde kalırdı. İlk başlarda bu sıkıntıyı verirdi

Vision1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Çağatay Emir
Memory kısmı niye 7500 de 🤔 Bana baya yüksek geldi. Bu arada kartlarımız farklı ama bende ayarlar şu şekilde

Ekler

• 87987987.jpg
    87987987.jpg
    82.9 KB · Hit: 27

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan
anlamadın herhalde absürt ısınmasından şikayetçiyim. 89 dereceler absürt büyük bir problemin habercisi. Ben sadece low-medium-high hiç fark etmiyor ısıtıyor saçma sapan çözüm fps sınırı koymak değil bence...

Tamam ama fanların konumu 3ü dikey 3ü yatay havayı toplayıp yukardan veriyor. Hava akışından kaynaklı bir problem değil olsa çoktan elimde kalırdı. İlk başlarda bu sıkıntıyı verirdi
hiç bir şey anlamadım fotosu var mı yada kasa modeli ne

Memory kısmı niye 7500 de 🤔 Bana baya yüksek geldi. Bu arada kartlarımız farklı ama bende ayarlar şu şekilde
muhtemelen oyun oynarken attı

tnystarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert durak
3 yıl garantisi var servise gönderin durumu anlatın macununu yenilesinler test etsinler.
Aradım incehesabı 2 yıl garanti süreleri ve garanti kapsam dışıdır diyip suratıma kapattı hadsizler işleri bitti tabi. Önemli değil kendi cebimden yaptırım. Asus yetkili bayine götürmeyi planlıyorum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Volkan

1. Kasa temizliği ✅

oha fan hızı 100 deyken 83 ne

tnystarkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert durak
evet bu neden böyle ? Arkadaşımda aynısını söyledi. Şuan inanamıyorum ya... Nasıl düzelteceğim bu değerleri ?

oha fan hızı 100 deyken 83 ne
korkutma beni... :(

hiç bir şey anlamadım fotosu var mı yada kasa modeli ne

muhtemelen oyun oynarken attı
hayır boşta şuan ve hala değer aynı

Top Bottom