Neler Yeni

35 - 43 Bin TL Sistem Önerileri

ugurcamm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Çam
Bütçe
45000
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bir oyuncu bilgisayarı arayışı içerisindeyim ve bilgisayarlardan fazla anlamam desem yeridir. Forumu çok gezdim ama kafam çok karışık oldu. 2 Haftaya kadar alacağım ama o zaman 35 bin TL de bütçem olabilir 43 bin TL de bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

1. Sistem : ULTIMA-DUAL7700XT / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS DUAL Radeon RX 7700 XT OC 12GB / 16GB RAM / 512GB M.2 SSD Sistem Tavsiyesi Özelleştirme olarak 1 TB ssd seçeceğim ama hangisini seçeceğim hakkında bir fikrim yok. Ek olarak hava soğutma almayı düşünüyorum.( Başka önerdiğiniz yükseltme varsa fikirlerinize açığım.)

2. Sistem :https://www.gaming.gen.tr/urun/3387...ming-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-sistem-tavsiyesi/ Bu sistemde ise aynı şekilde 1 TB ssd seçeceğim ama hangisini seçeceğim hakkında bir bilgim yok. Ek olarak yine hava soğutma alıp sistemi öyle almayı düşünüyorum. ( Hangi parçaları yükseltmem gerekiyorsa fikirlerinize açığım)

3. Sistem : https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ arkadaşlar düşündüğüm 3. sistem bu. Bu sistemde ise neleri yükseltsem iyi olur sizce ? kasa ve psu güvenilir mi? Yoksa bunu yükseltsen iyi olur dediğiniz parçalar hangisi? Çıkabileceğim en yüksek rakam 45 bin tl yükseltmelerle birlikte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
Hangi oyunları oynayacaksın beklentin nedir?

ugurcamm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Çam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi oyunları oynayacaksın beklentin nedir?
Bütün oyunları oynamak istiyorum çünkü içimde bir heves var CS2 sinden tut god of war oyununa kadar . Yanında film izlerim ve üniversite öğrencisi olduğum için excel programlarından ödev yapacağım. Powerpoint, word vs... Cevabın için teşekkür ediyorum.

ugurcamm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Çam
https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ başka bir sisteme bakmana gerek yok bence bu bütçe ile RAM yükseltebilirsin belki SSD
43 bin TL'ye kadar yükseltmem gereken parçaları söyler misin hangisini hangisinin yerine yükseltmem gerektiğini. Sanırsam bu kasanın güç kaynağına güven vermez diyorlar. Hava soğutma da almak istiyorum. Ramları neye yükselteyim aynı şekilde ssd. Çok fazla soru soruyorum ama kusura bakma hiç anlamıyorum bu işlerden :)

Bünyamina

80+ Platinum

Ekler

• 54545.PNG
    54545.PNG
    86.5 KB · Hit: 22
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Çağdaş Uzun
43 bin TL'ye kadar yükseltmem gereken parçaları söyler misin hangisini hangisinin yerine yükseltmem gerektiğini. Sanırsam bu kasanın güç kaynağına güven vermez diyorlar. Hava soğutma da almak istiyorum. Ramları neye yükselteyim aynı şekilde ssd. Çok fazla soru soruyorum ama kusura bakma hiç anlamıyorum bu işlerden :)
44k oldu ama bu şekilde işini göreceğini düşünüyorum.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-09 235537.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-09 235537.png
    88.1 KB · Hit: 22
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Arda Aslan

ugurcamm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Çam
Snerji goose sistemi özelleştirdiğim gibi yapıp alınabilir.
İşlemcin içinde x123 fan alırsın iyi olur.
Bu sistem çok iyiymiş nvidia ya da amd fanı değilim her ikisini de alabilirim farketmez. Yorumun için teşekkür ediyorum. Bir de son attığım sistemde 43 - 44 bin TL'ye kadar yükseltme yaparak öneride bulunabilir misin ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

44k oldu ama bu şekilde işini göreceğini düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim yardımın için ellerine sağlık. 7900 gre li sistem attı arkadaş o da dikkatimi çekti. ikisi arasında bir karar vericem gibi gözüküyor şu an .

Bunada bakabilirsin güzel sistem
Yanıtın için teşekkür ediyorum. Yükseltmem gereken parçalar var mı ? açıkçası biraz beni idare etsin istiyorum mesela ssd yi 1 tb yapabilirim ama hangisini yapıcağımı bilmiyorum :)

Bünyamina

80+ Platinum
Bu sistem çok iyiymiş nvidia ya da amd fanı değilim her ikisini de alabilirim farketmez. Yorumun için teşekkür ediyorum. Bir de son attığım sistemde 43 - 44 bin TL'ye kadar yükseltme yaparak öneride bulunabilir misin ?

Çok teşekkür ederim yardımın için ellerine sağlık. 7900 gre li sistem attı arkadaş o da dikkatimi çekti. ikisi arasında bir karar vericem gibi gözüküyor şu an .
Ramden 1 adet eklenebilir. Anakart B650M-B yapılabilir. Birde işlemci için attığım fan iyi olur.

ugurcamm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Çam
Ramden 1 adet eklenebilir. Anakart B650M-B yapılabilir. Birde işlemci için attığım fan iyi olur.
O zaman aynı ramden 1 adet daha ekliyorum. Anakartın modeli önemli değil sanırsam hepsi aynı işlevi görüyor. Attığın fanı kesinlikle alıcam bu işlemciye stok fan kesinlikle yetmiyormuş onu öğrendim bugün. SSD güzel midir onda yükseltme yapmama gerek var mı? Son olarakta kasa ve psu AIGO DS900 güzel midir psu sorun yaratır mı? Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın çok heycanlıyım hayalimi gerçekleştireceğim için :) :)

Bünyamina

80+ Platinum
O zaman aynı ramden 1 adet daha ekliyorum. Anakartın modeli önemli değil sanırsam hepsi aynı işlevi görüyor. Attığın fanı kesinlikle alıcam bu işlemciye stok fan kesinlikle yetmiyormuş onu öğrendim bugün. SSD güzel midir onda yükseltme yapmama gerek var mı? Son olarakta kasa ve psu AIGO DS900 güzel midir psu sorun yaratır mı? Soru yağmuruna tuttum kusura bakmayın çok heycanlıyım hayalimi gerçekleştireceğim için :) :)
Kasa psu fena değil sorun çıkartmaz.
Yanılmıyorsam bu m2 ssd de dram mevcut. Yani dram olması iyi bir şey. Markası içine sinmediyse crucial olanıyla ufak farkla değiştirebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Arda Aslan

Yanıtın için teşekkür ediyorum. Yükseltmem gereken parçalar var mı ? açıkçası biraz beni idare etsin istiyorum mesela ssd yi 1 tb yapabilirim ama hangisini yapıcağımı bilmiyorum :)
ssd yi 1 tb yapabilirsin anakart b serisi bir anakart seçebilirsin ramleride çift slot yapabilirsin lexar marka olandan eğer ilerde yükseltmeyeceksen ramleri seni çok rahat götürür bu sistem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,664
Üyeler
155,291
Son üye
WAZELSHAK
Top Bottom