Neler Yeni

Elektrik kesintisi bilgisayara zarar verir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
hazarcoban
Arkadaşlar yaşadığım bölgede son 3 yılda 65 kesinti yaşandı. Daha dün 4070 ti aldım
Ve daha şimdiden 2 kere oyun oynarken elektrik gitti.Şimdi elektriğin gitmesi mi sıkıntı
yoksa gelmesi mi.Elektrik şirketi diyor ki eşyalarda bozulma olursa voltajlı alakalı ekipler ilgilenir.

Ben şimdi elektrik gidince geri gelirken yüksek veya düşük voltaj gelmesin diye arkadan güç kablosunu
döküyorum elektrik gelince geri takıyorum

Fakat oyun oynarken ekran kartı yüksek sıcaklıklara ulaşmışken soğumadan pat diye bilgisayarın kapanması
ekran kartında ilerleyen dönemlerde voltaj kaynaklı olmayan başka sorunları ortaya çıkarırsa ne olucak veya ömrünü
kısaltırmı. Nasıl bir yol izlenmeli

Shourd

80+ Silver
Arkadaşlar yaşadığım bölgede son 3 yılda 65 kesinti yaşandı. Daha dün 4070 ti aldım
Ve daha şimdiden 2 kere oyun oynarken elektrik gitti.Şimdi elektriğin gitmesi mi sıkıntı
yoksa gelmesi mi.Elektrik şirketi diyor ki eşyalarda bozulma olursa voltajlı alakalı ekipler ilgilenir.

Ben şimdi elektrik gidince geri gelirken yüksek veya düşük voltaj gelmesin diye arkadan güç kablosunu
döküyorum elektrik gelince geri takıyorum

Fakat oyun oynarken ekran kartı yüksek sıcaklıklara ulaşmışken soğumadan pat diye bilgisayarın kapanması
ekran kartında ilerleyen dönemlerde voltaj kaynaklı olmayan başka sorunları ortaya çıkarırsa ne olucak veya ömrünü
kısaltırmı. Nasıl bir yol izlenmeli
psun iyi mi ve o kadar sık elektirik kesintisi oluyorsa ups priz bakabilirsin

cemka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
cem kaya
kesinti vermez de kesinti sonra yüksek akım zarar verir şehir merkezlerinde sorun olmuyorda köy tarzı yerlerde voltaj ayarı sıkıntı oluyor babamın pc yakmıştı 1 kere yıldırım attıktan sonra

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Göksel
yıllardır bilgisayar kullanıyorum o kadar eski teknoloji bilgisayar kullanırken bile defalarca elektirik gitmiştir 100 lerce belkide 1000 lerce hala gidiyor hiç bir önlem almamama rağmen hiç bir sorun yaşamadım o eski bilgisayarlar bile bozulmuyorken şimdiki yeni teknolojilerin bozulma ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum

Shourd

80+ Silver
Ups ne işe yarıyor. Şuan kullandığım psu Hıgh power 750 watt +80 plus
UPS priz ise hassas ve ani elektrik kesilmesinden etkilenmemesi gereken cihazların bağlandığı prizlerdir kısaca böyle demek googleden aldım .d ve psunuz iyi gayet çok endişeliyseniz alabilirsiniz ups priz ama akım korumalı priz pek bi işe yaramaz voltajda dalgalanma olmuyorsa direkt kesiliyorsa o kadar gerekli değil gibi endişeniz varsa dediğim gibi bakabilirsiniz bi

cemka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
cem kaya
UPS de mini akü oluıyor pc enerjiyi aküden cektiği için voltaj dalgalanması pc yi etkilemiyor. PSU bilgisayarı calıstıran güç kaynağı o ayrı ups ayrı. UPS i ayrı akü gibi düşün.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,241
Üyeler
157,044
Son üye
habes
Top Bottom