Neler Yeni

Steam indirme hızı düşüklüğü

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar. Benim internetim 1000-100 mbps fakat steamde oyun indirmesi garip bi şekilde yavaş bu neden olur ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar. Benim internetim 1000-100 mbps fakat steamde oyun indirmesi garip bi şekilde yavaş bu neden olur ?
bu arada bu sorun yeni oldu daha önce böyle bi sorun olmamıştı

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27 KB · Hit: 35
  • s.PNG
    s.PNG
    21.6 KB · Hit: 32
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mbps ile MB/s aynı şey değil. En yüksek 846mbps indirme yapmışsınız. 1 MB/s = 8.4 mbps dir.
2 3 saat önce arkadaşımın kasaya format attık benim internetten daha sonrasında steam de oyun indirme yaparken böyle bi sorun yoktu indirme hızla devam etti ve google chrome üzerinden indirme yaparken de bi problem yok gayet hızlı fakat bu sorun steamde yeni başladı

Mbps ile MB/s aynı şey değil. En yüksek 846mbps indirme yapmışsınız. 1 MB/s = 8.4 mbps dir.
ve sorun bi anda 0 a düşmesi

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
458
İsim
Halil Karagöz
2 3 saat önce arkadaşımın kasaya format attık benim internetten daha sonrasında steam de oyun indirme yaparken böyle bi sorun yoktu indirme hızla devam etti ve google chrome üzerinden indirme yaparken de bi problem yok gayet hızlı fakat bu sorun steamde yeni başladı
Bu bir sorun değil işte. Steam ayarlarından indirmelere gidip indirmeleri bit cinsinden gösteri işaretlerseniz mbps olarak görürsünüz. Şuan Mega bit olarak görüyorsunuz mega byte değil. Mbps Byte için mb/sn genelde Mega bit dir. 8 byte 1bite eşittir yani gösterge doğru

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
Bu bir sorun değil işte. Steam ayarlarından indirmelere gidip indirmeleri bit cinsinden gösteri işaretlerseniz mbps olarak görürsünüz. Şuan Mega bit olarak görüyorsunuz mega byte değil. Mbps Byte için mb/sn genelde Mega bit dir. 8 byte 1bite eşittir yani gösterge doğru
hocam indirmenin bi anda sıfıra düşmesinden bahsediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
Steam sunucularıyla alakalı olabilir. Format sonrası anakartın sitesine gidip driverları oradan yükleyip bidaha dener misiniz ?
formatı ben kendi pc me atmadım arkadaşımın pc sine attım :D

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
458
İsim
Halil Karagöz
Dediğim gibi steamla alakalı bit cinsinden göster ve sunucu değiştirerek ve indirme önbelleğini temizleme seçeneklerini deneyebilirsiniz.

xTURANN

80+ Silver
Bir yerden sonra indirmek yerine diske yazmaya geçmiş olabilir. Ayrıca varsayalım ki 1 MB/s = 10 MBPS, Yine de steam'de 1000 ile indiremezsin. Bir yerden sonra limit falan girebiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
Bir yerden sonra indirmek yerine diske yazmaya geçmiş olabilir. Ayrıca varsayalım ki 1 MB/s = 10 MBPS, Yine de steam'de 1000 ile indiremezsin. Bir yerden sonra limit falan girebiliyor.
hocam amacım 1000 ile indirmek değil. sıfıra düşmesi 10 dakikada indrieceği şeyi 1 1.5 saatte indiriyor. ve benim evimde aynı ağa ethernet kablosu ile bağlı 2 pc var diğer pc de denediğimde hiç bir sıkıntı olmuyor

xTURANN

80+ Silver
hocam amacım 1000 ile indirmek değil. sıfıra düşmesi 10 dakikada indrieceği şeyi 1 1.5 saatte indiriyor. ve benim evimde aynı ağa ethernet kablosu ile bağlı 2 pc var diğer pc de denediğimde hiç bir sıkıntı olmuyor
İnternet Bug'ına düşmüş olabilir. Durdurup tekrar başlattığında yüksek indirmelere çıkıp tekrar 0.0'a düşüyorsa, dediğim bug olayı olmuş olabilir. Steam'i onarmayı deneyin. Ya da PC'ye restart atın, tekrar deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Yağız
diske yazmasından diye biliyorum hocam sadece yüklemiyor aynı zamanda diske de yazılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Emircan Bellek
İnternet Bug'ına düşmüş olabilir. Durdurup tekrar başlattığında yüksek indirmelere çıkıp tekrar 0.0'a düşüyorsa, dediğim bug olayı olmuş olabilir. Steam'i onarmayı deneyin. Ya da PC'ye restart atın, tekrar deneyin.
steami sildim yeniden yükledim ve pc yi resledim fakat sorun halaa devam ediyor

diske yazmasından diye biliyorum hocam sadece yüklemiyor aynı zamanda diske de yazılıyor
daha öncekilerde olmayıp şimdi olmasında ki sebep ne sence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,843
Üyeler
158,204
Son üye
knyy
Top Bottom