Neler Yeni

Merhabalar; Ekran Kartını aldım önerilerinize ihtiyacım var....

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Yıldırım
Bütçe
55
Merhabalar; Şuan ki bilgisayarım eskidiği için yeni bilgisayar topluyorum, Ucuza ekran kartı aldım kendime, Ekran kartım Asus Proart 4070 super 12 GB'tır.

Asus Proart 4070 super 12 GB bu ekran kartına uygun bir sistem toplamaya çalışıyorum, ancak darboğazdı, anakart, işlemci kafam o kadar karıştı ki yardımınıza ihtiyacım var.

Asus Proart 4070 super 12 GB ekran kartına AMD Ryzen bir işlemci istiyorum. Önerilerinize açığım şimdiden yazan kişilere teşekkür ederim. Ekran kartı 22 bin TL'ye geldi Bütçe 55 bin TL 5 bin yukarı çıkabilirim. (Not:Bilgisayar Oyun için :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
electric blue
Merhabalar; Şuan ki bilgisayarım eskidiği için yeni bilgisayar topluyorum, Ucuza ekran kartı aldım kendime, Ekran kartım Asus Proart 4070 super 12 GB'tır.

Asus Proart 4070 super 12 GB bu ekran kartına uygun bir sistem toplamaya çalışıyorum, ancak darboğazdı, anakart, işlemci kafam o kadar karıştı ki yardımınıza ihtiyacım var.

Asus Proart 4070 super 12 GB ekran kartına AMD Ryzen bir işlemci istiyorum. Önerilerinize açığım şimdiden yazan kişilere teşekkür ederim. Ekran kartı 22 bin TL'ye geldi Bütçe 55 bin TL 5 bin yukarı çıkabilirim. (Not:Bilgisayar Oyun için :)
İşlemci -> Ryzen 5 7500f
Anakart -> MSI Pro B650M-P
Ssd -> Kingston KC3000
Ram -> Patriot Viper Venom 6000mhz cl30
İşlemci Soğutucu -> Thernalright Peerless Assassin
Psu -> NZXT C750

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
780
İsim
Ahmet Yıldırım
Amd ryzen 7 7800x3d işlemciyi kesinlikle listene koy. En iyi oyun işlemcisidir. Bütçen epey fazla diğer parçalara paran fazla fazla kalacaktır. Anakartı tomahawk alabilirsin wifi'lı. Ayrıca bu işlemciyi soğutmak zor olacaktır 240 mm sıvı soğutma yeterli olur bütçen olursa 360mm de alabilirsin. Arctic markasının sıvı soğutmaları sık sık indirime giriyor pek şık olmasa da işini görür. Kasa alırken ekran kartının sığacağı sıvı soğutmanın sığacağından emin ol. Nzxt kasa öneririm çok şık gözüküyor bence. Umarım benim de bir gün olur böyle sistem. :)

Top Bottom