Neler Yeni

Ryzen 5 5600x Kule Tipi Fan ile 75 80 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
Bütçe
5
ARkadaşlar Selam bugün yeni pc aldım rx 6700 xt ve r5 5600x var değişik bir kule tipi fan var sanırsam o yetmiyor gibi arkası drekt açık çok büyük bir kule tipi fan değil gow da 75 80 derece gördüm dedim ne yapabilirim sizce normalmi boşta 40 41 vb gidiyor

Dogukappa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Doğukan
5600x ısınan bir işlemci zaten uygun fiyatlı bi kule tipi soğutucu alabilirsiniz stok yetersiz kalıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Selim
ARkadaşlar Selam bugün yeni pc aldım rx 6700 xt ve r5 5600x var değişik bir kule tipi fan var sanırsam o yetmiyor gibi arkası drekt açık çok büyük bir kule tipi fan değil gow da 75 80 derece gördüm dedim ne yapabilirim sizce normalmi boşta 40 41 vb gidiyor
Fanın resmini ekler misin bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• IMG_20241010_233939.jpg
    IMG_20241010_233939.jpg
    324.8 KB · Hit: 30
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Selim
Fan bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rx 6700xt 65 geçmiyor mesela çok iyi
Gametech freezer a benziyor yaramaz hocam. Ya thermaltake in bir ürününü alın ya da görselliğe önem veriyorsanız ak400 ak620 falan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gametech freezer a benziyor yaramaz hocam. Ya thermaltake in bir ürününü alın ya da görselliğe önem veriyorsanız ak400 ak620 falan.
Normal o zaman dimi sıcaklık dokundum fanada çok iyi kaliteliye benzemiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Selim
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Erhan Akçay
Sizdeki 2 ısı borulu 9 cm fanlı zayıf kule tipi soğutucu. O elnizdeki soğutucu ile o kadar olur. Şu linktekini alın bütçe varsa fiyatı fena değil. Çift fanlı 12 cm li 4 ısı borulu. Am5 ve intel 1700 sokette destekliyor ileriye dönükte olur. Sistem değişikliği olursa da yani.

1.198 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Selim
Sorun yaratırmı ilerde değiştiririm

Dereceler burda yt videosu

75 derecelerde geziyorsa sorunlu bir sıcaklık değil, 85 üstü falan performansı kısar ister istemez. Değiştirene kadar idare eder gibi görünüyor ancak bi rekabetçi tarzda oyunda denemen lazım

Sizdeki 2 ısı borulu 9 cm fanlı zayıf kule tipi soğutucu. O elnizdeki soğutucu ile o kadar olur. Şu linktekini alın bütçe varsa fiyatı fena değil. Çift fanlı 12 cm li 4 ısı borulu. Am5 ve intel 1700 sokette destekliyor ileriye dönükte olur. Sistem değişikliği olursa da yani.

1.198 TL

Bu da şık ürünmüş. Performansı iyiyse tercih edilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
75 derecelerde geziyorsa sorunlu bir sıcaklık değil, 85 üstü falan performansı kısar ister istemez. Değiştirene kadar idare eder gibi görünüyor ancak bi rekabetçi tarzda oyunda denemen lazım
O tarz oyun oynamıyorum önerin varmı lol valo hariç

1.198 TL

Teşekkür ederim sistem yeni yani para hiç yok

Bu da şık ürünmüş. Performansı iyiyse tercih edilebilir.
Hocam birde bu e.kartı oc editionmuş bilginiz olsun

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Erhan Akçay
O tarz oyun oynamıyorum önerin varmı lol valo hariç

Teşekkür ederim sistem yeni yani para hiç yok

Hocam birde bu e.kartı oc editionmuş bilginiz olsun
Tavsiye edileni veya başka bir soğutucuyu bütçe olursa alırsınız veya isterseniz. Şu an da 5600x e biostan undervolt yaparsanız video izleyerek. Isılar 10 / 12 derece düşer .Hem de bu soğutucu ile bile. Gereksiz fazla voltajı kısmış oluyorsunuz. Performansta bir fark yok oyunlarda.

Söylediğim denenebilir. Ama netten video izleyerek yapın. Veya yapmam yapamam falan deniyorsa ilerde soğutucu alana kadar bu şekil kullanın. 75 / 80 ler aşırı endişe edilecek değerler değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Elvan Emircan
Tavsiye edileni veya başka bir soğutucuyu bütçe olursa alırsınız veya isterseniz. Şu an da 5600x e biostan undervolt yaparsanız video izleyerek. Isılar 10 / 12 derece düşer .Hem de bu soğutucu ile bile. Gereksiz fazla voltajı kısmış oluyorsunuz. Performansta bir fark yok oyunlarda.

Söylediğim denenebilir. Ama netten video izleyerek yapın. Veya yapmam yapamam falan deniyorsa ilerde soğutucu alana kadar bu şekil kullanın. 75 / 80 ler aşırı endişe edilecek değerler değil.
Ne olur ne olmaz undervolta gerek yok max 83 oluyor 77 ye dusuyor oralarda geziyo

Top Bottom