Neler Yeni

Aras Kargo Hasarlı Kargo Yardım!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
Aras kargoda kargoma verılen zarar tazmın edılmedı

kargom elektronık urun bılgısayar bılesenı ekran kartı rtx 3080 modelı

14/09/2024 tarıhınde aras kargo kuryesı tarafından aranıp kargonun hasarlı olması sebebı ıle mesulıyet alamıyacagını ve gelıp subeden kargoyu teslım almam gerektıgı tarafıma ıletıldı

14/09/2024 aynı gun arama sonrasında aras kargo sılıvrı subesınde kargomun kısmen parcalanmıs ve ezılmıs bır tarafı tamamen acılmıs dıger tarafı ıse kısmen acılıp parcalanmıs ayrıca sıvı teması olusmus olup ıslaklık ve nem mevcut olarak subeden tutanak tutturularak ve subede kargonun detaylı resımlerı cekılerek toplam 8 acıdan kargoyu teslım aldım

14/09/2024 kargo teslım aldıktan 30 45 dk sonrasında urunumu test ettım ve cıhazın calısmadıgını gorunce hemen aras kargo musterı hızmetlerını arayıp zaten tutanak tutuldugunu belirterek urunumun tamır tamır ucretı muadıl urun ıle degısımı yada ucret tazmını olarak bırkac secenek sunarak tazmın talebınde bulundum

02/10/2024 tarıhıne kadar sayısız kez aras kargo ıle ıletısıme gecerek cozum surecını ogrenmeye calıstım ve 02/10/2024 tarıhınde herhangı bır tazmın ıslemı yapılmayacagı talebımın red edıldıgı bana bıldırıldı

01/10/2024 tarıhınde tuketıcı hakem heyetıne basvuruda bulundum verılen maddı zararın gıderılmesını talep ettım takrıbı 4 5 ay surebılıcegı soylenıldı

sımdı hakem heyetı harıcınde yapabılıcegım baska cozum yolları mevcutmu yada bıldıgınız yapabılıcegım baska neler olabılır

yardımcı olucak herkese sımdıden tesekkur ederım

herkese ıyı forumlar

Ekler

• IMG_20240914_110301.jpg
    IMG_20240914_110301.jpg
    2.2 MB · Hit: 125
  • IMG_20240914_110306.jpg
    IMG_20240914_110306.jpg
    3.8 MB · Hit: 40
  • IMG_20240914_1102423.jpg
    IMG_20240914_1102423.jpg
    2.4 MB · Hit: 42
Son düzenleme:

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım

14/09/2024 tarıhınde aras kargo kuryesı tarafından aranıp kargonun hasarlı olması sebebı ıle mesulıyet alamıyacagını ve gelıp subeden kargoyu teslım almam gerektıgı tarafıma ıletıldı

14/09/2024 aynı gun arama sonrasında aras kargo sılıvrı subesınde kargomun kısmen parcalanmıs ve ezılmıs bır tarafı tamamen acılmıs dıger tarafı ıse kısmen acılıp parcalanmıs ayrıca sıvı teması olusmus olup ıslaklık ve nem mevcut olarak subeden tutanak tutturularak ve subede kargonun detaylı resımlerı cekılerek toplam 8 acıdan kargoyu teslım aldım

14/09/2024 kargo teslım aldıktan 30 45 dk sonrasında urunumu test ettım ve cıhazın calısmadıgını gorunce hemen aras kargo musterı hızmetlerını arayıp zaten tutanak tutuldugunu belirterek urunumun tamır tamır ucretı muadıl urun ıle degısımı yada ucret tazmını olarak bırkac secenek sunarak tazmın talebınde bulundum

02/10/2024 tarıhıne kadar sayısız kez aras kargo ıle ıletısıme gecerek cozum surecını ogrenmeye calıstım ve 02/10/2024 tarıhınde herhangı bır tazmın ıslemı yapılmayacagı talebımın red edıldıgı bana bıldırıldı

01/10/2024 tarıhınde tuketıcı hakem heyetıne basvuruda bulundum verılen maddı zararın gıderılmesını talep ettım takrıbı 4 5 ay surebılıcegı soylenıldı

sımdı hakem heyetı harıcınde yapabılıcegım baska cozum yolları mevcutmu yada bıldıgınız yapabılıcegım baska neler olabılır

herkese ıyı forumlar
Ürün ikinci el mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkinci el ise yüksek ihtimalle sigortasız gönderildi. Aras kargo zaten ayrı rezalet bir firma. Umarım fan parası kadar tutar vermezler :) bunu yaşayan bir çok insan var

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ürün ikinci el mi ?

İkinci el ise yüksek ihtimalle sigortasız gönderildi. Aras kargo zaten ayrı rezalet bir firma. Umarım fan parası kadar tutar vermezler :) bunu yaşayan bir çok insan var
evet urun ıkıncı el zaten 2 3 senedır bendeydı arkadasıma vermısdım yurt ıcı kargo ıle ona yollamısdım sorunsuz sekılde kargoyu aldı 1 ay kadar kullandı aynı sekılde kutu vs olarak bana gerı aras kargo ıle kargoladı ve sonuc bu sekılde oldu

Ürün ikinci el mi ?

tamır tamır ucretı degısım yada urun bedelı tazmını talep eddım ama aras kargo hıcbır tazmını kabul etmedı degıl fan parası kargo parasını dahı gerı almadım

Ürün ikinci el mi ?

evet banada bu sekılde ılettıler 2 el urunde garantı olmaz dıye ama ellerınde sozde ımza varmıs gonderıcı arkadas ımza atmadıgını belırttı sorun zaten kutunun ezılmesı degıl kart o darbeye dayanır sorun sıvı teması olması kı bu sıvı su degıl buyuk olasılıkla kımyasal bır sıvı
kargo garantı yok dıye o zaman ıstedıgını yapsın sıvı doksun yaksın kaybetsın boylemı ıslemelı adalet

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
evet urun ıkıncı el zaten 2 3 senedır bendeydı arkadasıma vermısdım yurt ıcı kargo ıle ona yollamısdım sorunsuz sekılde kargoyu aldı 1 ay kadar kullandı aynı sekılde kutu vs olarak bana gerı aras kargo ıle kargoladı ve sonuc bu sekılde oldu

tamır tamır ucretı degısım yada urun bedelı tazmını talep eddım ama aras kargo hıcbır tazmını kabul etmedı degıl fan parası kargo parasını dahı gerı almadım

evet banada bu sekılde ılettıler 2 el urunde garantı olmaz dıye ama ellerınde sozde ımza varmıs gonderıcı arkadas ımza atmadıgını belırttı sorun zaten kutunun ezılmesı degıl kart o darbeye dayanır sorun sıvı teması olması kı bu sıvı su degıl buyuk olasılıkla kımyasal bır sıvı
kargo garantı yok dıye o zaman ıstedıgını yapsın sıvı doksun yaksın kaybetsın boylemı ıslemelı adalet
Kargo firmaları normal şartlarda sıvı taşımaz. Ve ürün bedeli yüksek kargolarda bilgi verilmesi gerekmektedir. Gönderen arkadaş kapalı kutu şeklinde vermiştir ve en ucuz yollu kargo seçeği ile göndermiştir. İmza atmamıştır yüksek ihtimalle. Hakkını aramak için aras kargo tazmin dilekçesi doldurabilirsin

Shourd

80+ Silver
geçmiş olsun hakkını ara derim satın aldıysanda aldığın kişiye söyle iade et kargonun suçu de kanıtla

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
Kargo firmaları normal şartlarda sıvı taşımaz. Ve ürün bedeli yüksek kargolarda bilgi verilmesi gerekmektedir. Gönderen arkadaş kapalı kutu şeklinde vermiştir ve en ucuz yollu kargo seçeği ile göndermiştir. İmza atmamıştır yüksek ihtimalle. Hakkını aramak için aras kargo tazmin dilekçesi doldurabilirsin
kart satın alma degıl arkadasıma yollamısdım aynı kutu ıle sorunsuz yurt ıcı kargo ıle arkadasım aldı 1 ay kadar kullandı bana aras kargo ıle gerı yolladı
tutanak tutuldu subede kargo alınırken tazmın bırımı ılede gorustuk ama olumsuz sonuclandı su an tek umudum tuketıcı hakem heyetı onlardan olumlu bır donus umud edıyorum yapabılıcegım baska bir yol varmı bılmıyorum
su an tuketıcı hakem heyetınde dava oldugu ıcın kartı tamır ettıremıyorum yada bozuk halde satamıyorumda bılır kısı ısteyebılır dedıler
baska bır cozum yolu varmı bılmıyorum 3050 ıle su an ıdare edıyorum

geçmiş olsun hakkını ara derim satın aldıysanda aldığın kişiye söyle iade et kargonun suçu de kanıtla
satın alma degıl kart benımdı arkadasıma kullanması ıcın 1 ay cıvarı vermıstım gerı yolladı sımdı bu hale geldı kart
suc kargonun zaten tutanak ılede sucun kaydı yapıldı aras kargoda ama aras kargo ıle uzlasamadık hıcbır sekılde tamır degısım urun bedelı vs tazmın etmıyeceklerını belırttıler

Shourd

80+ Silver
kart satın alma degıl arkadasıma yollamısdım aynı kutu ıle sorunsuz yurt ıcı kargo ıle arkadasım aldı 1 ay kadar kullandı bana aras kargo ıle gerı yolladı
tutanak tutuldu subede kargo alınırken tazmın bırımı ılede gorustuk ama olumsuz sonuclandı su an tek umudum tuketıcı hakem heyetı onlardan olumlu bır donus umud edıyorum yapabılıcegım baska bir yol varmı bılmıyorum
su an tuketıcı hakem heyetınde dava oldugu ıcın kartı tamır ettıremıyorum yada bozuk halde satamıyorumda bılır kısı ısteyebılır dedıler
baska bır cozum yolu varmı bılmıyorum 3050 ıle su an ıdare edıyorum

satın alma degıl kart benımdı arkadasıma kullanması ıcın 1 ay cıvarı vermıstım gerı yolladı sımdı bu hale geldı kart
suc kargonun zaten tutanak ılede sucun kaydı yapıldı aras kargoda ama aras kargo ıle uzlasamadık hıcbır sekılde tamır degısım urun bedelı vs tazmın etmıyeceklerını belırttıler
git dava et ne uğraşıyorsun birde sizde hata aras kargo gibi bi firmaya öyle bişi emanet edilirmi o kadar kötü ünü var şahsen benim için en iyisi yurtiçi ve ups

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
git dava et ne uğraşıyorsun birde sizde hata aras kargo gibi bi firmaya öyle bişi emanet edilirmi o kadar kötü ünü var şahsen benim için en iyisi yurtiçi ve ups
dava derken mahkeme yolu ıle dersenız avukat ucretlerı malumunuz karttan cok daha pahalıya mal olur dıye bılıyorum su an tuketıcı hakem heyetı ne dılekcemı verdım avukatsız nasıl bır yol ızleyebılırım ?

Shourd

80+ Silver
dava derken mahkeme yolu ıle dersenız avukat ucretlerı malumunuz karttan cok daha pahalıya mal olur dıye bılıyorum su an tuketıcı hakem heyetı ne dılekcemı verdım avukatsız nasıl bır yol ızleyebılırım ?
Davadan kastım şikayet manasındaydı aslında şikayet var gibi yerlere yaz konuyu büyüt derim çok uygun bişi değil kartın sonuç olarak ayrıca direkt şubeye gidip teslim aldığın şubenin kendisiyle konuşmayıda dene ve kesin cevap al nasıl mı mesela kusura bakmayına vermicez dediler ya ücretini sebep işte geçerli bi sebep al sebebi söylediler mı neden bu sebebi söylediklerine dair kanıt belge al örneğin olmaz çünkü sizden kaynaklı verirken kırılabilir ürün olarak belirtilmişsiniz dediler ya ssİzde belirtmedim ama neden belirtme liyim kaynak göster in diyin kısaca özet geçiyim haklı olup olmadığınızı tam öğrenin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
sube ıle kargoyu aldıktan sonra tekrar daha sonrasında gorustum
tutanak tutan calısan zaten hatırladı benı ve hasarlı kargoyu

tutanak tutmanında bır manası yokmus acıkcası ben bundan bunu anlıyorum tutanakta yazılı kargo deforme olmus sıvı teması ve nem olusmus bunlar tutanakta yazılı ve ıslenmıs olmasına ragmen verdıklerı zararı gormezden gelıyorlar

kendı calısanları benı arayıp kargoyu eve teslım edemıyeceklerını cunku kargonun hasarlı oldugunu ve bu mesulıyetı almayacagını belırtıp benı subeye cagırdı

ısın ozu calısan dahı bılıyor sıstemı getırse fırma tazmınat ucretını calısana yansıtıcagınıkı bu yuzden kargoyu evıme dahı getıremıyor

sube muduru de aras kargo tazmın bolumu ıle gorusme yaptı yanımda sube mudurude kargo bıze bu sekılde geldı ya subeye gelırken aracta yada kargoyu teslım alan subeden oldugunu belırttı

subedekı gorusmemdende sonuc cıkmadı ayrıca sıkayet var sıtesınede konuyla alakalı sıkayet olusturmustum ılk aramalarında arastırıp gerı donuceklerını soyledıler ve aras kargo ıle aynı sonuca cıkıp tazmın edılemeyecegı bılgısını verdıler

kendılerınce gecerlı sebep olarak 2 el urunlerde sıgorta olmadıgı ıcın tazmın yapmadıklarını belırtıyorlar ama gonderıcı arkadasta hıcbır ımza atma ıslemı yapmamıs

bende zaten dırek olarak urun bedelını ıstemedım hem yardımcı olmak hemde hızlı cozum amacı ıle tamır edılmesı yada tamır ucretını odemelerını yada kartı almalarını ve muadıl bır kart ıle degıstırmelerını son olarakta urun bedelının tazmınını talep ettım lakın hıcbır secenegı kabul etmedıler

hakem heyetıde kartı ellememem konusunda bılgı verdıgı ıcın su an ne tamır ettırebılıyorum nede kartı parca nıyetıne satabılıyorum

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
umut şahin

herkese ıyı forumlar
geçmiş olsun ya daha iyi paketleme yapılabilirmiş satan kişi tarafından

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
caglar g
geçmiş olsun ya daha iyi paketleme yapılabilirmiş satan kişi tarafından
alıp satma degıl bu olay arkadasıma aynı kutu ıle yollamısdım yurt ıcı kargo ıle 1 ay kadar kullandı bana aynı sekılde kutu ıle gerı yolladı aras kargo ıle sonuc bu sekılde oldu 2 ayrı kargo fırması 1 tanesi sorunsuz teslim edilirken dıgerınde ıse ne kargo ne kutu saglam sekılde kalıyor

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Selim

herkese ıyı forumlar
Tüketici hakem heyetine başvur çok geçmeden başka çözüm yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,000,842
Üyeler
158,504
Son üye
karttaha471