Arama sonuçları: *

1. S

Yardım Bilgisayar Programcılığı laptop tavsiyesi (Windows mu Mac mi?)

Monster’ın inceleme videolarını izleyip karar vereceğim. Tekrardan teşekkürler hocam.
  2. S

Biraz araştırma yaptım; Exa markası Game Garaj markasının da sahibi olduğu ve köklü bir bilgisayar firması olan Eksa Bilgisayar’a aitmiş. Game Garaj laptoplar ismini duyurmaya başladı. Exa da onların oyun için olmayan versiyonu gibi düşünebiliriz.
  3. S

15.6 veya 17 inç alırsam bu bütçede gamebook almak daha mantıklı. Bu bilgisayar nasıl? 4. nesil Ryzen işlemcili.
  4. S

Tavsiyen için teşekkürler hocam E markası hakkında bir fikrim yok ama sanırım Türk firması. Attığın Monster’ı 16 ram 512 ssd uograde edince yaklaşık 8k oluyor. Aslında her şeyiyle çok iyiymiş. Aklımdaki tek soru şarjı ne kadar gider?
  5. S

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar programcılığı bölümüne başlayacağım ve laptop ihtiyacım var. Bu arada mühendisliğe uzatmak istediğim için aldığım laptopun 5 sene rahat götürmesi gerekiyor. Biraz araştırdım ama emin olamadım. Öncelikle istediğim özellikleri ve ne amaçla kullanacağımı yazayım. 1...
  6. S

Öneri Sizce hangi MX ekran kartı daha iyi?

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum. Oyun oynamayacağım ve çoğunlukla yazılım kodlama amacıyla kullanacağım işin gamebook yerine ultrabook almayı düşünüyorum. Dahili ekran kartından ziyade harici ekran kartı olmasını tercih ediyorum zira bazen Photoshop kullanıyorum...
  7. S

Bilgisayar çok geç açılıyor

Dediklerinizi uyguladım fakat sorun devam ediyor. Önce siyah ekranda bekliyor (ekranın sol üst köşesinde küçük bir çizgi var, fotoğrafını koyuyorum) sonra biosa giriş ekranında bekliyor.
  8. S

Garantiye gidip gelmeden önce böyle bir sorun yoktu, aynı ssd takılıydı (Samsung evo 860 500 gb) bu arada sorunu çözerseniz beni de bilgilendirir misiniz?
  9. S

Merhaba dostlar, Anakartım garantiye gitti geldi. Sistemi tekrar topladım. Bilgisayarı açtığım zaman önce siyah ekranda bekliyor, daha sonra bios’a girme ekranında (Fotoğrafını koyuyorum) uzun süre bekliyor (bios’a girersem biosta çok kasıyor pc) ondan sonra windows açılıyor, windowsta hiç bir...
  10. S

Yardım Ramler bazı slotlarda çalışmıyor

Güncelleme: Aldığım ramler Asus’un anakart modelim için yayınladığı uyumlu ram listesinde yazmıyor. İade edip listede yazan bir ram sipariş edeceğim. Sonucunu yazarım buraya.
  11. S

1590185959 Yardımınız için teşekkürler, bayramdan sonra soracağım. Bu farklı slotlarda farklı mhzde çalışmasının sebebi nedir bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  12. S

Sebebi ne olabilir peki bir fikriniz var mı? Ayrı kargolarda geldi, hepsini aynı anda almadım farklı zaman dilimlerinde aldım tüm parçalar gelince topladım.
  13. S

Artık öyle yapacağım. Ayrı ayrı geldi parçalar kendim topladım. İşlemciyi hiç takmadan fark ettim pinlerin yamuk olduğunu, fark etmesem belki de çöp olacaktı. Bir sorum daha var rami 1. Slota takınca 2133 mhznin üstüne çıkmıyor ama 2. Slota takınca 3600 de çalışıyor. 1-2 yapınca da 1. Slot 2133...
  14. S

Biosu güncelledim ama durum aynı. Sorun anakartta mı işlemcide mi onu tam anlamadığım için hangisini garantiye yollayacağımı bilmiyorum. İşlemcinin bazı pinleri yamuktu garantiyle uğraşmak yerine youtubeden araştırdım düzeltilebildiğini gördüm ben de düzelttim işlemci çalışıyor windows geliyor...
  15. S

Merhaba arkadaşlar Bugün yeni sistemimi topladım ama bir sorun var ramler anakartın 1 ve 2. slotunda çalışırken 3 ve 4. slotunda hiç görüntü gelmiyor. Dual channel yapmam lazım ama 2-4 yaptığımda görüntü alamıyorum. Tek tek denedim sadece 1 ve 2 de çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Anakartın...
  16. S

3600 MHz CL 18 RAM vs 3200 MHz CL 16 RAM

Teşekkür ederim. Buradaki RAM nasıldır?
  17. S

3600 MHz CL 18 RAM vs 3200 MHz CL 16 RAM

Selamün aleyküm arkadaşlar Başlıkta da belirttiğim gibi RAM konusunda kararsız kaldım. Ryzen 5 3600 işlemci ile birlikte kullanacağım. 3600 MHz CL 18 RAM mi yoksa 3200 MHz CL 16 RAM mi daha mantıklı olur. Ya da 3600 MHzlik RAM’i OC ile CL 16 kullanmak doğru olur mu? Ben OC’nin parçanın ömrünü...
  18. S

Eski kasaya yeni sistem toplanır mı?

PSU’suz bu kadar bütçem yok malesef. Ama Cooler Master’ı beğendim.
  19. S

Eski kasaya yeni sistem toplanır mı?

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Fiyatı uygun alınabilir bir kasa.
Top Bottom