Neler Yeni

Yardım Ramler bazı slotlarda çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Bozacı
Merhaba arkadaşlar

Bugün yeni sistemimi topladım ama bir sorun var ramler anakartın 1 ve 2. slotunda çalışırken 3 ve 4. slotunda hiç görüntü gelmiyor. Dual channel yapmam lazım ama 2-4 yaptığımda görüntü alamıyorum. Tek tek denedim sadece 1 ve 2 de çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Anakartın slotları bozuk olabilir mi? Ya da işlemcinin bir kaç tane pini yamuktu az çok düzeltmeye çalıştım ve soketine oturttum işlemci çalışıyor ama bununla alakası olabilir mi?
Anakart: Asus Tuf B450-pro gaming
Ram: corsair 3600 mhz 2x8GB
İşlemci: R5 3600

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Eğer işlemcide zarar var ise ondan olabilir ama tam da bellek kontrolcülere tekabül eden pinlere gelmemiştir herhalde :D. Önceden görmüştüm böyle bir şey, işlemcinin sorunu varsa bellekler ile ilgili sıkıntı çıkabiliyor. BIOS'unuz güncel mi? Değilse güncelleyin. Eğer devam ederse aldığınız yere başvurun.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,466
İsim
Adem
Merhaba arkadaşlar

Bugün yeni sistemimi topladım ama bir sorun var ramler anakartın 1 ve 2. slotunda çalışırken 3 ve 4. slotunda hiç görüntü gelmiyor. Dual channel yapmam lazım ama 2-4 yaptığımda görüntü alamıyorum. Tek tek denedim sadece 1 ve 2 de çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Anakartın slotları bozuk olabilir mi? Ya da işlemcinin bir kaç tane pini yamuktu az çok düzeltmeye çalıştım ve soketine oturttum işlemci çalışıyor ama bununla alakası olabilir mi?
Anakart: Asus Tuf B450-pro gaming
RAM: Corsair 3600 mhz 2x8GB
İşlemci: R5 3600
Yeni 0 aldığınız sistemde anakart pinleri yamuktu ve garantiye göndermek yerine kendiniz mi düzeltmeyi tercih ettiniz ?
Garantiye göndermelisiniz.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Yeni 0 aldığınız sistemde anakart pinleri yamuktu ve garantiye göndermek yerine kendiniz mi düzeltmeyi tercih ettiniz ?
Anakart değil hocam, işlemcinin pinlerini diyor arkadaş. Hem anakartta pin yok ki :D.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,466
İsim
Adem
Anakart değil hocam, işlemcinin pinlerini diyor arkadaş. Hem anakartta pin yok ki :D.
Çok yanlış yazmışım işlemci demek istemiştim yanlış demişim.
Kafam çok karıştı bu kasa kargo ile geldiyse yolda böyle olduysa neden geri yollamak varken kendisi düzeltmeyi tercih etmiş saçma

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Bozacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer işlemcide zarar var ise ondan olabilir ama tam da bellek kontrolcülere tekabül eden pinlere gelmemiştir herhalde :D. Önceden görmüştüm böyle bir şey, işlemcinin sorunu varsa bellekler ile ilgili sıkıntı çıkabiliyor. BIOS'unuz güncel mi? Değilse güncelleyin. Eğer devam ederse aldığınız yere başvurun.
Biosu güncelledim ama durum aynı.
Sorun anakartta mı işlemcide mi onu tam anlamadığım için hangisini garantiye yollayacağımı bilmiyorum.
İşlemcinin bazı pinleri yamuktu garantiyle uğraşmak yerine youtubeden araştırdım düzeltilebildiğini gördüm ben de düzelttim işlemci çalışıyor windows geliyor tek sıkıntı 3 ve 4. slota ram takınca hiç görüntü gelmiyor. Duruma göre anakartı ya da işlemciyi garantiye göndereceğim.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Göndermeniz daha mantıklı olur, yapılabilecek çok da bir şey yok zaten.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,466
İsim
Adem
Biosu güncelledim ama durum aynı.
Sorun anakartta mı işlemcide mi onu tam anlamadığım için hangisini garantiye yollayacağımı bilmiyorum.

İşlemcinin bazı pinleri yamuktu garantiyle uğraşmak yerine youtubeden araştırdım düzeltilebildiğini gördüm ben de düzelttim işlemci çalışıyor windows geliyor tek sıkıntı 3 ve 4. slota RAM takınca hiç görüntü gelmiyor. Duruma göre anakartı ya da işlemciyi garantiye göndereceğim.
2sinide gönderme şansın varsa göndermelisin kasa toplu halde geldiyse belki kargoda sorun olmuş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Bozacı
Göndermeniz daha mantıklı olur, yapılabilecek çok da bir şey yok zaten.
2sinide gönderme şansın varsa göndermelisin kasa toplu halde geldiyse belki kargoda sorun olmuş olabilir.
Artık öyle yapacağım. Ayrı ayrı geldi parçalar kendim topladım. İşlemciyi hiç takmadan fark ettim pinlerin yamuk olduğunu, fark etmesem belki de çöp olacaktı.
Bir sorum daha var rami 1. Slota takınca 2133 mhznin üstüne çıkmıyor ama 2. Slota takınca 3600 de çalışıyor. 1-2 yapınca da 1. Slot 2133 üstüne çıkmadığı için ikisi de 2133 de çalışıyor. Sanırım 2-4 oc destekliyor 1-3 desteklemiyor böyle bir şey var mıdır?

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,466
İsim
Adem
Artık öyle yapacağım. Ayrı ayrı geldi parçalar kendim topladım. İşlemciyi hiç takmadan fark ettim pinlerin yamuk olduğunu, fark etmesem belki de çöp olacaktı.
Bir sorum daha var rami 1. Slota takınca 2133 mhznin üstüne çıkmıyor ama 2. Slota takınca 3600 de çalışıyor. 1-2 yapınca da 1. Slot 2133 üstüne çıkmadığı için ikisi de 2133 de çalışıyor. Sanırım 2-4 oc destekliyor 1-3 desteklemiyor böyle bir şey var mıdır?
Aynı kargoda geldiyse eğer kargocular belki eski karpuz fırlatıcılarındandır Ama farklı geldiyse büyük ihtimal arkadaşın dediği gibi işlemci sebebiyledir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan Bozacı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular