Arama sonuçları: *

1. Emir Aydın

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 ve A520 Anakartla Overclock Yapmak İstiyorum

Bazı istisnalar dışında A320-A520 gibi anakartlarda işlemci hız aşırtması yapılamıyor. Bir şekilde yapsan bile stok soğutucu yetersiz kalır. Overclock yapmadan bile stok soğutucu yetersiz kalıyor. Yani bu durumda o işlemciye overclock yapmak için B veya X serisi (AMD AM4) bir anakarta geçip iyi...
  2. Emir Aydın

Pentium E6500 Alınır mı?

Bu ilan çok daha iyi olur, fiyatı da uygun. Bütçen uyarsa 4+4 DDR3 ram ve 120 GB da olsa bir SSD alıp işletim sistemini içine kurarsan idare eder bir sistem olur.
  3. Emir Aydın

İşlemciye soğutma takmazsak nolur

Başlat tuşuna bastıktan tahmini 15 saniye sonra sistem fazla sıcaklık sebebiyle kendisini kapatır. Kötü de olsa işlemciye bire bir temas eden bir soğutucu şart.
  4. Emir Aydın

GPU/CPU'nuz en fazla kaç derece gördü?

i3 540 105-106 dereceleri gördü ve kapanmadı, hala kullanıyorum. HD 7850 vardı bir ara o da o civarları görüp kapandı. :)
  5. Emir Aydın

Q9500 İşlemci G31M-ES2L Anakartta Çok ısınır mı?

Overclock yapmadığın sürece riskli bir sıcaklığa ulaşmayacaktır. Stok soğutucuyla birlikte rahatlıkla kullanılabilir.
  6. Emir Aydın

Xeon e5450 ile intel stok sogutucu 100 derece !

@Oguzrtx Xeon işlemcilerde sıcaklık düşüren ayarları biliyordun sen.
  7. Emir Aydın

İntel OC için soğutucu

Rica ederim.
  8. Emir Aydın

İntel OC için soğutucu

Evet ikisi de Intel 775 soket ile uyumlu. Senin dediğini ilk defa görüyorum, daha önce görememiştim. 2 fanlı olması sebebiyle onu tercih edebilirsin, daha iyi bir performans verecektir. 1611609554 Elindeki Akasa K32 soğutucu hakkında maalesef bir bilgim yok.
  9. Emir Aydın

İntel OC için soğutucu

Snowman M200 alabilirsin. https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/snowman-m200-cpu-fan-rainbow-ledli-cpu-fan-P433136369?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA9bmABhBbEiwASb35VxCtw95bSW_AL5Wb6a19wXs97tiu1nxJc1IgOYb7uo9_M430MrBjexoCD8AQAvD_BwE
  10. Emir Aydın

Çözüldü✓ İşlemci sogutuya gerek varmı?

İşlemci soğutucu takmadığın takdirde sistem ya hiç açılmaz ya da açılsa bile 7-8 saniye içerisinde sıcaklık yüzünden kapanır.
  11. Emir Aydın

Snowman T6 ultra ve M200 aynı fiyat ?

Fiyatından da anlaşılacağı üzere T6 Ultra çok daha performanslı bir soğutucudur.
  12. Emir Aydın

Arkadaşlar oc yapamıyorum x3440

Overclock hakkında tecrübem ve detaylı bir bilgim yok.
  13. Emir Aydın

q8300 islemcim 100 derecelerde geziyor

Belli olmaz, biraz şansına bağlı diyebilirim. Ben olsam en azından tozları temizlerdim.
  14. Emir Aydın

Uğraşmak istemiyorsan sıkıntı yok, idare ediyor sonuçta.
  15. Emir Aydın

Büyük sıkıntı var, işlemci standart hızlarında çalışmıyor. 100 derecenin üzerine çıkmamak için 2.00 GHz de çalışıyor, normal şartlarda 2.50 GHz'de çalışması gerekiyor. Kasanın yan kapağını açık tut, parçalar biraz tozlandır ancak işlemcinin %100 derece olmasından iyidir. İşlemci soğutucuyu...
  16. Emir Aydın

Yardım Snowman T6 Ultra Boyutları Nedir ?

Soğutucu 155 mm, yani 15,5 cm yüksekliğe sahip.
  17. Emir Aydın

Arctic F12 aldım, iyi midir?

İyi bir kasa fanı, sessizdir ve yüksek hava akımına sahiptir. Tek eksisi fanın hızını manuel olarak kontrol edemezsin.
  18. Emir Aydın

Termal macun kaç yılda bir değiştirilmeli

4 yıl önceki cinebench skoru ve şu anki cinebenc skorlarının olduğu bir fotoğraf var mı?
  19. Emir Aydın

Rica etsem bunun hakkında bir kanıt gösterebilir misin? Yani bana sıfır ve 5 yıl kullanılmış işlemcilerin performans farkının olduğu bir kanıt göstermeni rica ediyorum. Aksi takdirde asılsız bir iddia olmuş oluyor çünkü. Yanlış anlama öğrenmek için soruyorum, sonuçta kimse her şeyi bilemez.
  20. Emir Aydın

Ben kendimi anlatamıyorum galiba, ya da farklı bir durum var. 70 derecede donanımın hangi bileşeni aşınırken aynı parça 60 derecede aşınmıyor? İşlemci ve ekran kartı için detaylı bir anlatım yapabilir misin? 70 derecede ciddi bir aşınma varsa dünya genelinin kartlarına ve işlemcilerine sıvı...
Top Bottom