Neler Yeni

Daha Önce Patent Alan Var Mı? Elektronik Bir Proje İçin Patent Alacağım.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Merhaba daha önce patent almış olan var mı halihazırda 1 patent başvurum var ama 1 tane daha yapmak istiyorum. Teknik resimleri hangi programlarla çiziyorsunuz?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

@lperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen Çiçek
AutoCAD ile çizebilirsin kardeşim seni şakacı arkadaşların elinden kurtarayım :)

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Şive komedisine gülenlere ban @Mehmet Yılmaz ? .d
Gaçun uşaklar gaçun
uşaklar gaçun da.jpg

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,123
İsim
Mert Metshi
Vay be daha gold olmadan zeki olmuşsun gold olsan neler yapacaksın kim bilir 🤭 :D👏

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

@lperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Alperen Çiçek
Hocam AutoCAD zor ya.
SketcUp kullandın mı acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O bilerek yaptı şikyetçi değilim. Sıkıntı yok.. Hallettik.
SketchUp kullandım evet daha çok mimari tasarımcılar için geçerliliğini koruyan bir program ama sana istediğin gibi çıktı vermez. Teknik açıdan bir belge çıktısı alamazsın diye biliyorum. Bundaki kastım farklı açılardan alınan ve uzunluk birimlerini kapsayacağı 2D gibi datasheet'ler alamaman. Sadece çizersin. MEB kurumu öğrencisi olduğunu varsayarak bu yaşta güzel bir çalışma ile patent alıyorsan en azından sana bir şeyler katacağını bileceğin ufak tefek araştırmalar ile başlangıç için kullanabileceğin ve ilerisi için güzel bir yatırım olacağını düşüneceğin bir programa harcayacağın zaman SektchUp'a göre daha vizyonlu olacağını düşünüyorum. En azından genç yaştayken kolaya değil de işin oluruna kaçman senin faydana olacağı bir tavsiye verebilirim dostum.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
SketchUp kullandım evet daha çok mimari tasarımcılar için geçerliliğini koruyan bir program ama sana istediğin gibi çıktı vermez. Teknik açıdan bir belge çıktısı alamazsın diye biliyorum. Bundaki kastım farklı açılardan alınan ve uzunluk birimlerini kapsayacağı 2D gibi datasheet'ler alamaman. Sadece çizersin. MEB kurumu öğrencisi olduğunu varsayarak bu yaşta güzel bir çalışma ile patent alıyorsan en azından sana bir şeyler katacağını bileceğin ufak tefek araştırmalar ile başlangıç için kullanabileceğin ve ilerisi için güzel bir yatırım olacağını düşüneceğin bir programa harcayacağın zaman SektchUp'a göre daha vizyonlu olacağını düşünüyorum. En azından genç yaştayken kolaya değil de işin oluruna kaçman senin faydana olacağı bir tavsiye verebilirim dostum.
Eyvallah hocam. Bakayım biraz.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam bana atarsan cetvel kalem ile de çizerim. Şaka değil teknik resim dersi almış biriyim üründe montaj varsa montajı da ayrı çizmen gerekir. Sadece çizgi kullanacaksan modelleme ye girmeyeceksen rhino 6 (500 MB) AutoCAD 2010,solid 2016 ı da olur. Sınavlarım olmasa rhino yu gösterirdim.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Hocam bana atarsan cetvel kalem ile de çizerim. Şaka değil teknik resim dersi almış biriyim üründe montaj varsa montajı da ayrı çizmen gerekir. Sadece çizgi kullanacaksan modelleme ye girmeyeceksen rhino 6 (500 MB) AutoCAD 2010,solid 2016 ı da olur. Sınavlarım olmasa rhino yu gösterirdim.
Hocam yarın Ben sana özelden yazayım musade edersen.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,282
Üyeler
141,277
Son üye