Neler Yeni

Çözüldü✓ Uzun ömürlü,upgrade açık sistem tavsiyesi

wolfingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İBRAHİM ÖNDER
Instagram
/ionder41
Steam
/wolfingen
Bütçe
30.000
Merhaba dostlar , bir kaç haftadır adı bilinen sitelerdeki hazır sistemlere göz atıp incelemeye çalışıyorum.
Aralarında güzel olanlar da var ama bir iki donanım değiştirince yine uçuk kaçık fiyatlara çıkıyoruz.
(atıyorum, cl18 olan ram'i cl16 yapmak ya da 500 olan m2'yi 1tb yapmak,120mm sıvı soğutma eklemek gibi ufak değişiklikler.)
birkaç gün önce itopya.com'da Levo-online sistemine denk geldim. biraz da bakındım bu fiyat aralığında daha iyi bir sistem ben göremedim.
Söz konusu sistem : LEVO-ONLİNE

Alacağım sistemin güncel oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi sunmasını ve bir kaç yıl upgrade istemeden sorunsuz kullanabilmeyi istiyorum.
fakat her şey o kadar hızlı gelişiyor ve o kadar fazla yeni parçalar , donanımlar çıkıyor ki şahsen ben yetişemedim. Bu konuda daha deneyimli olan sizlerden hazır sistem konusunda tavsiye istiyorum.
Sorum şu şekilde ; Bu sistemi ekleme çıkarma yapmadan bu şekilde almak mantıklı mı?
Muadil olarak nasıl bir sistem tavsiye edersiniz ?
Alınmaz ise bu bütçeyle ddr5 hangi sistemi tavsiye edersiniz ?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
bütçenizi aşmayan
bütçenizi 2k aşan
bütçenizi 5k aşan bu sistem yıllarca götürür

wolfingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İBRAHİM ÖNDER
Instagram
/ionder41
Steam
/wolfingen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
düzeltme : ddr5
bütçenizi aşmayan
bütçenizi 2k aşan
bütçenizi 5k aşan bu sistem yıllarca götürür
Merhaba , ilginiz için teşekkür ederim ama hiçbir yorum yapmadan dümdüz link atarak yardımcı olmuş olmuyorsunuz. Aksine daha fazla alternatif çıkarıp daha fazla kafamı karıştırmış oldunuz. :))
Mesela neden levo-online sistemini almamalıyım konusunda birkaç cümle bir şey yazabilirsiniz, bana daha çok yardımcı olmuş olursunuz.

asko56

80+ Bronze
Merhaba dostlar , bir kaç haftadır adı bilinen sitelerdeki hazır sistemlere göz atıp incelemeye çalışıyorum.
Aralarında güzel olanlar da var ama bir iki donanım değiştirince yine uçuk kaçık fiyatlara çıkıyoruz.
(atıyorum, cl18 olan ram'i cl16 yapmak ya da 500 olan m2'yi 1tb yapmak,120mm sıvı soğutma eklemek gibi ufak değişiklikler.)
birkaç gün önce itopya.com'da Levo-online sistemine denk geldim. biraz da bakındım bu fiyat aralığında daha iyi bir sistem ben göremedim.
Söz konusu sistem : LEVO-ONLİNE

Alacağım sistemin güncel oyunlarda akıcı bir oyun deneyimi sunmasını ve bir kaç yıl upgrade istemeden sorunsuz kullanabilmeyi istiyorum.
fakat her şey o kadar hızlı gelişiyor ve o kadar fazla yeni parçalar , donanımlar çıkıyor ki şahsen ben yetişemedim. Bu konuda daha deneyimli olan sizlerden hazır sistem konusunda tavsiye istiyorum.
Sorum şu şekilde ; Bu sistemi ekleme çıkarma yapmadan bu şekilde almak mantıklı mı?
Muadil olarak nasıl bir sistem tavsiye edersiniz ?
Alınmaz ise bu bütçeyle ddr5 hangi sistemi tavsiye edersiniz ?
1. intel eşittir oyunlarda çöp oyunlarda upgrade olanagı yok

2. itopya dolandırıcıdır sistem alınmaz uzak dur

3.am5 soket 2028 e kadar aynı anakarta bios destegi işlemci destegi vericek ve oyunlarda amd daha iyi

4.intel veya amd fark etmez i5 veya ryzen 5 ve üzerine çıktıgınız anda işlemciye hava sogutucu şarti şlemci ler yanıyor stok sogutucu yetmiyor

wolfingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İBRAHİM ÖNDER
Instagram
/ionder41
Steam
/wolfingen
1. intel eşittir oyunlarda çöp oyunlarda upgrade olanagı yok

2. itopya dolandırıcıdır sistem alınmaz uzak dur

3.am5 soket 2028 e kadar aynı anakarta bios destegi işlemci destegi vericek ve oyunlarda amd daha iyi

İlgin ve uyarın için teşekkür ederim, peki tavsiye edebileceğin 25-30k aralığında bir sistem var mıdır ?

asko56

80+ Bronze
İlgin ve uyarın için teşekkür ederim, peki tavsiye edebileceğin 25-30k aralığında bir sistem var mıdır ?
Benim tavsiyem biraz dolanbaçlı olur ama çok güzel olur simdi sistemi konfigre edip uygulayacagın yolları söyleyecegim

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
düzeltme : ddr5

Merhaba , ilginiz için teşekkür ederim ama hiçbir yorum yapmadan dümdüz link atarak yardımcı olmuş olmuyorsunuz. Aksine daha fazla alternatif çıkarıp daha fazla kafamı karıştırmış oldunuz. :))
Mesela neden levo-online sistemini almamalıyım konusunda birkaç cümle bir şey yazabilirsiniz, bana daha çok yardımcı olmuş olursunuz.
levo online sistem pahalı ve intelin ikide bir soket değiştirmesi de ileride geliştirmek için ekstra anakart parası gibi eksileri var.
attığım sistemler amd ve amd soket desteğini uzun yıllar sürdüren bir marka .
attığım sistemler de aklınızda fikir oluşturması için attım .
Mesaj otomatik birleştirildi:

attığım sistemlere bu ikisinden birini de almanız lazım.

asko56

80+ Bronze

Sistemi özelleştire bas ekran görüntüsünde gözüktügü gibi özelleştir satın al

1705579256461.png

Ekran kartını 2.elde rahatça 5500 TL ye satabilirsiniz 2621 TL size kalıyor toplam 8121 TL ye 2.elde 6700xt,3060ti,3070,6800 alabilirsiniz

wolfingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İBRAHİM ÖNDER
Instagram
/ionder41
Steam
/wolfingen
levo online sistem pahalı ve intelin ikide bir soket değiştirmesi de ileride geliştirmek için ekstra anakart parası gibi eksileri var.
attığım sistemler amd ve amd soket desteğini uzun yıllar sürdüren bir marka .
attığım sistemler de aklınızda fikir oluşturması için attım .

attığım sistemlere bu ikisinden birini de almanız lazım.
Evet , düşününce haklısın. Zaten ben de sistemi DDR5 zannediyordum ancak DDR4'müş. düşününce ddr4 sistem için bu fiyat bana da pahalı geldi.
Tavsiye ettiğin mete verse II sistemi oldukça hoş görünüyor, inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

Alıntıyı görüntüle

Ekran kartını 2.elde rahatça 5500 TL ye satabilirsiniz 2621 TL size kalıyor toplam 8121 TL ye 2.elde 6700xt,3060ti,3070,6800 alabilirsiniz

Tekrar merhaba, ilgin için teşekkürler. sistem güzel görünüyor ancak daha önce hiç AMD ekran kartı kullanmadım ve DLSS özelliği biraz beni cezbediyordu.
sisteme nvidia ekran kartı eklemek mantıklı olur mu? ya da biraz daha fark vererek ekran kartını yükseltmek istersem herhangi bir darboğaz problemi yaşar mıyım ?

asko56

80+ Bronze
Evet , düşününce haklısın. Zaten ben de sistemi DDR5 zannediyordum ancak DDR4'müş. düşününce ddr4 sistem için bu fiyat bana da pahalı geldi.
Tavsiye ettiğin mete verse II sistemi oldukça hoş görünüyor, inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

Tekrar merhaba, ilgin için teşekkürler. sistem güzel görünüyor ancak daha önce hiç AMD ekran kartı kullanmadım ve DLSS özelliği biraz beni cezbediyordu.
sisteme nvidia ekran kartı eklemek mantıklı olur mu? ya da biraz daha fark vererek ekran kartını yükseltmek istersem herhangi bir darboğaz problemi yaşar mıyım ?
merhaba zaten gelen ekran kartını satın diyorum 2.elde nvdia 3060ti-3070 alabilrisiniz diyorum eger amd istemiyorsanız

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ghost Rilley

Alıntıyı görüntüle

Çok mantıklı durmuyor. @emreBeoa nın attığı sistemler daha mantıklı gibi

asko56

80+ Bronze
Çok mantıklı durmuyor. @emreBeoa nın attığı sistemler daha mantıklı gibi
Nasıl mantıklı olmuyor orasını anlamadım 6600 u kullan demiyorum satsın daha iyi kartlar alır 8000 e 2.elde zaten adam amd istemiyorum diyor ekran kartında o zaman emre arkadaşımızın attıgı 4060ti lı sisteme baksa bile hava sogutucu 1 tb ssd ve b650 anakart ile arkadaşın bütçesini aşmış oluyorsun üstüne 750w gold güç kaynagıda ekledim adam upgrade e uygun sistem istiyorum diyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ghost Rilley
Nasıl mantıklı olmuyor orasını anlamadım 6600 u kullan demiyorum satsın daha iyi kartlar alır 8000 e 2.elde zaten adam amd istemiyorum diyor ekran kartında o zaman emre arkadaşımızın attıgı 4060ti lı sisteme baksa bile hava sogutucu 1 tb ssd ve b650 anakart ile arkadaşın bütçesini aşmış oluyorsun üstüne 750w gold güç kaynagıda ekledim adam upgrade e uygun sistem istiyorum diyor.
Tamamdır dostum. Sadece bu fiyata rx6600 görünce o yüzden demiştim.

Top Bottom