Neler Yeni

Rehber Anime Önerileri #2= Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba |Gişe Rekoru| Sezon 2 2021'de

demirspor

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,784
İsim
.
Selamlar. Bugün anime önerisi serisinin 2. bölümü ile karşınızdayım. Keyifli okumalar dilerim...
Önceki Öneriler= Rehber - Anime Önerileri #1= Darling In The FranXX | Donanım Arşivi Forum

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi
= 6 Nisan 2019'dan 28 Eylül 2019'a kadar

Bölüm Sayısı= 26

Türü
= Aksiyon, Şeytanlar, Tarihi, Shounen ve Doğa Üstü

Yaş Kısıtlaması
= Şiddet ve Küfür içermekte fakat abartılı bir şekilde küfür yok. Şiddet kısmı kan içerdiğinden dolayı.

Opening= Kısa bir şekilde openingini de koyayım. Bana göre güzel bir openinge sahip.

Konu=
Dünyada iblisler vardır. Sadece geceleri ortaya çıkarlar çünkü güneş ışığı onları öldürür. Ortaya çıkma sebepleri insan yiyerek güçlenmeleridir. İblisler aslında eskiden insan olan canlılardır. Onlara bu gücü veren ve sadece onda olan Muzan Kibutsuji iblislerin başıdır.

Kısa Bir Ön İzleme= (1. Bölümü İçerir)

Ana karakterimiz olan Tanjirou ailesiyle beraber şehirden uzak bir dağda yaşar. Her gün olduğu gibi kömür satmak için evden çıkıp şehre gider. Tanjirou şehirde çok sevilen bir gençtir. Olabildiğince herkese yardımcı olur ve sevecen biridir.
Bir günü daha insanlara yardımcı olarak geçirmiştir fakat hava kararmıştır. Ev yoluna giderken bir tanıdığı gece dağa çıkmamasını, iblislerin olduğunu, insanları yediğini ve sadece geceleri ortaya çıktıklarını söyler. Tanjirou inanmasa da geceyi başka bir evde geçirir.
Sabah olur ve evine doğru yola çıkar. Evine yaklaştığı sırada kan kokusu alır. Tanjirou'nun koku alma yeteneği çok gelişmiştir. Ardından koşarak evine gider. Evinde şoke edici bir manzara ile karşılaşır.
Kapının önünde kardeşi Nezuko'nun yaralı bedenini, içeride ise annesinin ve kardeşlerinin ölü bedenlerini görür. Aralarında bedeni hala sıcak olan sadece Nezuko vardır. Sırtlanıp şehirdeki doktora gitmeye çalışır.
Yolun yarısında Nezuko gözlerini açar. Tanjirou sevinemeden Nezuko saldırmaya başlar. O sırada şehirdeki adamın söylediklerini hatırlar ve kardeşinin bir iblise dönüştüğünü anlar.
Bir anda ağaçların arasından elinde kılıç olan Giyuu adlı genç çıkar ve Nezuko'ya kılıç sallar fakat Tanjirou onu korur. Kardeşini ne kadar iyileştireceğini söylese de Giyuu'yu inandıramaz çünkü iblislerin insana dönüştürülemeyeceğini bilir olsa bile iblislerle savaşamayacak birinin ona yardımcı olması imkansızdır. O sırada Tanjirou başarısız ama taktiksel bir saldırı yapar ve Giyuu'nun fikrini değiştirir. Saldırıdan kurtulmak amacıyla Tanjirou'yu bayıltır. Nezuko o sırada Giyuu'nun ellerinden kaçar ve Tanjirou'nun baygın bedenine yaklaşır. Giyuu onu yiyeceğini düşünür fakat Nezuko tam tersini yapar ve abisini korur. Bunları gördükten sonra Giyuu Nezuko'yu öldürmek yerine bayıltır.
Tanjirou uyandığında Giyuu ona kardeşiyle beraber Sagiri Dağındaki Urokodaki adındaki bir adamı bulmasını söyler ve ortadan kaybolur.

Ekstra!
Film=
Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen

Alıntıyı görüntüle

Yayın Tarihi
= 16 Ekim 2020 | Blu-Ray için 16 Haziran 2021

Türü
= Aksiyon, Şeytanlar, Tarihi, Shounen ve Doğa Üstü

Yaş Kısıtlaması
= Şiddet ve Küfür içermekte fakat abartılı bir şekilde küfür yok. Şiddet kısmı kan içerdiğinden dolayı.

İzlenebilecek Yerler= Film daha internete düşmedi. Gönül isterdi Türkiye sinemalarında yayınlansın fakat olmuyor maalesef. Tek izleyebilme yöntemi sinema çekimi fakat görüntü kalitesi çok kötü. Sırf görüntü kalitesinden dolayı 16 Haziran'ı bekleyen izleyiciler var. Ben dayanamadım ve sinema çekimini izledim.

Neden İzlenmeli?= Çünkü mangası ile tamamen bağlantılı. 2. sezon filmden sonraki zamanı ele alacak yani izlenmek zorunda. Hikayeyi çok büyük etkileyecek olaylar yaşanıyor.

Önemi= Dünyaca ünlü Titanic filminin hasılatını geçerek yılların liderliğini eline almış bir film. Öte yandan Chihiro no Kamikakushi’ye (Ruhların Kaçışı) filmini geçerek Japonya'nın en çok hasılat yapan filmi olarak adını duyurmuştur.

Çok Çok Kısa Bir Ön İzleme= (Filmin başlangıç kısmını içerir)

1. sezon finalinde olduğu gibi Tanjirou, Nezuko, Zenitsu ve Inosuke Ateş Sütunu Kyoujurou'ya yardımcı olmak için trene biner. Trende bir iblis olduğu bilinmektedir. Gönderilen 40 iblis avcısının da kaybolmuş olması işi daha da ilginç yapmaktadır. Fırsattan istifade Tanjirou, Kyoujurou'ya Kagura Dansını sorar. Bütün olaylar bunlardan sonra başlar.

Önerenin Notları=
Spoiler

Aslında animede pek spoiler verilecek şey yok çünkü sezon finalinde çok önemli şeyler olmadı. Fakat filmde öyle bir şey diyemiyorum çünkü duygulandım.
Manganın tamamen klişe olduğunu sadece Stüdyo sayesinde izlenebilir olduğunu söyleyenler var. Ben katılmıyorum herkesin kendi düşüncesi.
Özellikle 19. bölümün çok çok iyi olduğu kanaatindeyim. Savaş sahneleri mi dersin çizimler mi dersin akıyor. Tanjirou'nun gaza gelip mükemmel bir saldırı yapması ve iblisin aklını kullanması çok güzeldi o.O2
Filmde de çok güzel savaş sahneleri vardı. Sonda daha yeni tanıdığımız, iyi kalpli Ateş Sütunu Kyoujurou'yu kaybetmemiz çok üzücüydü. Yeni sezonda neler olacak çok merak ediyorum.
Mangasını okumamakta ısrarcıyım. Neredeyse her animede böyle düşünüyorum. Bir yazıyı canlandırılmış şekilde izlemek daha çok zevk veriyor haliyle.

Önerilerin 2. bölümünün sonuna gelmiş bulunmaktayım. Yine yazının tamamı bana aittir, alıntı yoktur ve sadece çıkış yılı gibi bilgiler alınmıştır. Tamamlamam neredeyse 2 saatimi aldı.

Gelmesi muhtemel öneriler; (İzlenecek)
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu (2 sezon, 3 parça)
High School DxD (4 sezon) (5. sezon onaylandı)

Gelecek çerezlik anime önerileri; (İzlendi)
Tonikaku Kawaii :love:(1 sezon) (OVA'sı çıkacak) (2021 en iyi çift ödülü)
Kanojo, Okarishimasu 🤗(1 sezon)(2. sezon 2022'de)
Date A Live 😝(3 sezon) (4. Sezon Ekim'de)
5-toubun no Hanayome 🥰(2 sezon) (Final filmi onaylandı :cry:)

Gördüğünüz gibi gelecek önerilerin neredeyse hepsi Harem, Ecchi türünde. Benim hoşlandığım anime türleri bunlar :ROFLMAO:
Önerisinin gelmesini istediğiniz animeler varsa ve yazımda olması gereken şeyler varsa yorum olarak bildirin.
Hepinize sağlıklı, güzel günler dilerim...

dCrV9A.gif

Kaynakça=
Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba) - MyAnimeList.net
Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen - MyAnimeList.net
Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-hen Japonya'da Gişe Rekoru Kırdı - Figurex
Tüm Hakları Saklıdır - Siri ©
Bu animeler bir tek benimi sarmıyor bilmiyorum,herhalde beyblade den sonra onun gibi bir şey bulamadığım içindir.

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan
bunny girl senpai
rent a girl friend
charlotte nin de incelemesini yapar mısın bide dxd 5. sezon ne zaman

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
hmm güzel soru :D bi düşüneyim bende ilk 3 karışık şu anda ilk 3üme karar veremiyorum .D
Mesaj otomatik birleştirildi:

darling in the franxx olabilir(10kere izledim sıjı) ilk animemdi ondan çokta takılmadım hikayesine felanda çoğu animeyi izleyince hikayesinin garip olduğunu farkettim birbirini tutmuyodu çoğu sahne fakat animasyon bakımından beni çok kendine çekmişti o kdar sahneyi bu kadar güzel yapabilen bi anime daha görmedim ben .d jujutsu kaisen hariç tab2de

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan
hmm güzel soru :D bi düşüneyim bende ilk 3 karışık şu anda ilk 3üme karar veremiyorum .D
Mesaj otomatik birleştirildi:

darling in the franxx olabilir(10kere izledim sıjı) ilk animemdi ondan çokta takılmadım hikayesine felanda çoğu animeyi izleyince hikayesinin garip olduğunu farkettim birbirini tutmuyodu çoğu sahne fakat animasyon bakımından beni çok kendine çekmişti o kdar sahneyi bu kadar güzel yapabilen bi anime daha görmedim ben .d jujutsu kaisen hariç tab2de
death note der geçerim

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

groovy pancake

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
furkan özcan

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
çok yanlış düşüncedesin 4 günde bitirdim 37 bölümü
ben black clovera fena düşmüştüm 150 bölümdü ben izlemeye başlayınca 2haftada bitirdim :d sonra 170.bölümde final verdi şimdi filmi gelicek sonbahardaydı heralde onu bekliyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,782
Üyeler
141,893
Son üye
Truva
Top Bottom