Neler Yeni

Sistemim nasıldır? R5 5600 - RTX 3060

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes
zaten eşit ekran kartları? ki alabiliyosa nvidia daha mantıklı
Ben rx 6600 performansını daha çok beğeniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat konusundada bana hoş gelen bir ekran kartı.

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes
hocam tek rtx degil driver reflex vb olarak falan tabi bütcesi yoksa rx 6600 ben de öneriyorum herkese forumda ama dediginiz saçma
Kusura bakmayın size yanlış geldiyse fakat bende şu yönden rtx 3060'a mantıklı bakıyorum dlls olsun vs ama ben bütçeyi rahatlatıp başka yerlerede dağıtım yapabilir konusunda düşünmüştüm.

Saf güç açısından zaten RTX 3060 geçiyor.

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA
suana gore kotu fiyat. ama 2 ay onceye normal. tek diyecegim sey monitor. G-sync acmak icin Displayport ile baglanti kurman lazim. Ogrenin kotu oldugunu zaten biliyormussun. Ramlere guzel kaliteli bir OC yapmani tavsiye ederim.
Elimdeki monitör FreeSync malesef alırken ona bakmamıştım 😕. Klavyeyi şimdilik işimi görcek en azından 1 yıl kullanabilceğim bişey almak istedim çünkü param kalmamıştı.

Kusura bakmayın size yanlış geldiyse fakat bende şu yönden rtx 3060'a mantıklı bakıyorum dlls olsun vs ama ben bütçeyi rahatlatıp başka yerlerede dağıtım yapabilir konusunda düşünmüştüm.

Saf güç açısından zaten RTX 3060 geçiyor.
dostum bilemiyorum AMD bana sıkıntı yaşatır gibi geliyor. Zaten aldım bitti artık.

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes
Elimdeki monitör FreeSync malesef alırken ona bakmamıştım 😕. Klavyeyi şimdilik işimi görcek en azından 1 yıl kullanabilceğim bişey almak istedim çünkü param kalmamıştı.

dostum bilemiyorum AMD bana sıkıntı yaşatır gibi geliyor. Zaten aldım bitti artık.
Hayırlı olsun, ben almadınız ve bütçeniz az sanmıştım.

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Sadece sistemimin ne kadar iyi olduğunu merak ettim ve sizdende görüşler almak istedim. Bütün parçaları linkli bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

Anakart: Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 mATX

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 3.50Ghz 35mb

Ekran Kartı: Inno3D RTX 3060 Twin 2x LHR 12GB GDDR6 192Bit

RAM: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16

Depolama: Kingston SNVS/500GB M.2 SSD 2100/1700mb + Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 3.5 HDD

Soğutucu: DarkFlash TWISTER ARGB 240mm (DX-240)

Kasa+PSU: Darkflash Aquarius Mesh 650W 80+ Rgb Mid Tower Kasa

Mouse: Asus TUF Gaming M3

Klavye:Gamepower Ogre Red Switch Rainbow (Kötü Biliyorum)

Monitör: MSI G241 144hz 23.8 Full HD IPS

Kulaklık: (Nasip olmadı daha 😔)
Neden o hdd'yi taktın? sorunlu bir model barracuda. Wd blue taksaydın keşke. Ssd cs3030 daha iyi olurdu. Birde klavye çok kötü. Onun dışında güzel sistem hayırlı olsun.

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes

Düzenlemediğiniz için göremedim alacakmışsınız olarak algıladım kusura bakmayın.

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA
Neden o hdd'yi taktın? sorunlu bir model barracuda. Wd blue taksaydın keşke. Ssd cs3030 daha iyi olurdu. Birde klavye çok kötü. Onun dışında güzel sistem hayırlı olsun.
Pek bilgim olduğu söylenmez etrafımı dinleyerek aldım. Klavyeye geçici diyebiliriz. Bu arada hdd nin gibi bir sıkıntısı var ben bir sıkıntı yaşamadım.

Düzenlemediğiniz için göremedim alacakmışsınız olarak algıladım kusura bakmayın.
Sıkıntı değil 🙂

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Pek bilgim olduğu söylenmez etrafımı dinleyerek aldım. Klavyeye geçici diyebiliriz. Bu arada hdd nin gibi bir sıkıntısı var ben bir sıkıntı yaşamadım.

Sıkıntı değil 🙂
Sıkıntısı zaten uzun vadede olur. Kronik sorunlu bir model birden çok sorunu var. Yine kullanılabilir ama wd varken alınmaması gerek. Neyse sistemi toplamışsınız hdd'ye mı kaldık 😀 bende abartıyorum biraz zaten sisteminizi ssd'ye kurarsınız diye düşünüyorum bir sıkıntı çıkmaz.

lexerotk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Oyun
Instagram
_lexerotk
Steam
lexer_tr
Discord
lexerotk#9999
Reddit
MehmetMFA
Sıkıntısı zaten uzun vadede olur. Kronik sorunlu bir model birden çok sorunu var. Yine kullanılabilir ama wd varken alınmaması gerek. Neyse sistemi toplamışsınız hdd'ye mı kaldık 😀 bende abartıyorum biraz zaten sisteminizi ssd'ye kurarsınız diye düşünüyorum bir sıkıntı çıkmaz.
Sistemi hdd ye kurmak cidden mantıksız bu dönemde. Sistemim şuan 14 saniyede açılıyor hdd ile heralde 1 dakikadan fazla sürer. Zaten HDD yi ben fotoğraf ve oyun verileri için kullanıyorum. Örneğin hikayeli oyunlar gibi.

@DerratiX Hocam bi soru sorcaktımda. Hocam konusunuda acmıştım ama emin olamadim. Ekran kartımın soğutması iyi midir? acaba. Dün Epic Games'ten ücretsizken indirdiğim Supraland'e bir gireyim dedim. 75 derece gördü ve fanlar 2500rpm gibi değerleri gördü, masayı bile titretti. Detaylı bi cevap alamadım o yüzden güvenemedim. Siz ne dersiniz acaba?

Top Bottom