Neler Yeni

5 Yillik Bi̇lgi̇sayari Hayata Döndürmek

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Farkı olmaz, diğer RAM den dolayı CL17 çalışacak her türlü.
Tamamdır hocam teşekkürler :) termal macun öneriniz var mı? Uzun süre idare edecek kaliteli bir şey alsam iyi olur, bir kere halledip sıkıntısız çalışmasını istiyorum. Şu an fanlar internette gezerken bile sürekli çalışıyor çünkü.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Tamamdır hocam teşekkürler :) termal macun öneriniz var mı? Uzun süre idare edecek kaliteli bir şey alsam iyi olur, bir kere halledip sıkıntısız çalışmasını istiyorum. Şu an fanlar internette gezerken bile sürekli çalışıyor çünkü.
Paraya kıyıp en iyisini alayım dersen:

Şuan benim de kullandığım F/P ürünü olarak ise bu iyidir 😀

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Paraya kıyıp en iyisini alayım dersen:

Şuan benim de kullandığım F/P ürünü olarak ise bu iyidir 😀
Cooler Master gerçekten iyiymiş hocam :) ama arasında dağlar kadar fark yok ise ikinci attığımız F/P ürünü bana da gayet mantıklı geldi

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar iki tane daha RAM buldum GSkill'e ek olarak. Nasıl sizce?

Hatta bu ikinci attığım direk benim pc'de olan ramin aynısı sanırım. Güzel olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bir de laptop'ın içindeki parçalara vücuttaki elektrik zarar vermesin diye antistatik eldiven ya da bileklik, eski termal macunu sökmek için de izopropil alkol almayı düşünüyorum. Attığım ürünler nasıl sizce?

Son düzenleme:

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar iki tane daha RAM buldum GSkill'e ek olarak. Nasıl sizce?

Hatta bu ikinci attığım direk benim pc'de olan ramin aynısı sanırım. Güzel olabilir.

Arkadaşlar bir de laptop'ın içindeki parçalara vücuttaki elektrik zarar vermesin diye antistatik eldiven ya da bileklik, eski termal macunu sökmek için de izopropil alkol almayı düşünüyorum. Attığım ürünler nasıl sizce?

@55superx @Adana @𝚈ı𝚕𝚖𝚊𝚣 @ensarxx @Remi Nasıl sizce arkadaşlar? :)

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Şuana kadar laptop veya masaüstü bilgisayar işlemlerimde hiç böyle ekipmanlar kullanmadım 😀

RAM olarak attıklarınız da olur sorun olmaz.
Hocam YouTube'da laptop tamiri yapan kanalları fln izliyordum da adam termal macunu sökerken izopropil alkol kullanıyordu ordan gördüm ben de, daha kolay oluyor sanırım. Antistatik eldiveni de telefon tamiri yapan kanallarda görmüştüm içerdeki parçalara elektrik akımı fln geçer diye vücuttan, lazım olabilir diye düşündüm ben de.

RAM olarak attıklarımdan SK Hynix olanı alacağım gibi gözüküyor. Hem fiyatı uygun hem bende olan RAM'in tamamen aynısı, uyumlu çalışabilir.

SSD için de sizin önerdiğiniz 2 TB olan Silicon Power çok hoşuma gitti. Ancak benim laptop'a uyar mı sizce? RAM en son 32 GB kadar desteklediğini biliyorum ama SSD hakkında bilgim yok.

Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam YouTube'da laptop tamiri yapan kanalları fln izliyordum da adam termal macunu sökerken izopropil alkol kullanıyordu ordan gördüm ben de, daha kolay oluyor sanırım. Antistatik eldiveni de telefon tamiri yapan kanallarda görmüştüm içerdeki parçalara elektrik akımı fln geçer diye vücuttan, lazım olabilir diye düşündüm ben de.

RAM olarak attıklarımdan SK Hynix olanı alacağım gibi gözüküyor. Hem fiyatı uygun hem bende olan RAM'in tamamen aynısı, uyumlu çalışabilir.

SSD için de sizin önerdiğiniz 2 TB olan Silicon Power çok hoşuma gitti. Ancak benim laptop'a uyar mı sizce? RAM en son 32 GB kadar desteklediğini biliyorum ama SSD hakkında bilgim yok.

Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)
Ben ekipmanlara hiç ihtiyaç duymadım ama alıp kullanmanın zararı olmaz sonuçta size kalmış 😀

RAM olarak dediğiniz modeli alabilirsiniz işinizi görür.

SSD konusunda uyum sorunu olacağını sanmıyorum, SSD tarafında bir boyut sınırlaması olmaz.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Ben ekipmanlara hiç ihtiyaç duymadım ama alıp kullanmanın zararı olmaz sonuçta size kalmış 😀

RAM olarak dediğiniz modeli alabilirsiniz işinizi görür.

SSD konusunda uyum sorunu olacağını sanmıyorum, SSD tarafında bir boyut sınırlaması olmaz.
Tamamdır hocam çok teşekkürler :)

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

@Adana @𝚈ı𝚕𝚖𝚊𝚣 @ensarxx @Remi @55superx hocam sipariş ettim parçaları, ulaştı bugün elime. Üstteki RAM'i satın aldım ancak açıklamada 2400 MHz yazmasına rağmen 3200 MHz çıktı. İade mi etsem ne yapıcam bilmiyorum, halbuki açıklamada 2400 MHz yazmasına rağmen satıcıya mesaj atıp sormuştum yine de 3200 MHz yollamış. Bir akıl verin bana hocam ya :(

Böyle gözüküyor bilgisayarımda

Ekler

• Memory V2.PNG
    Memory V2.PNG
    82.1 KB · Hit: 22
  • RAM V2.PNG
    RAM V2.PNG
    105 KB · Hit: 25
  • PC RAM.PNG
    PC RAM.PNG
    2 KB · Hit: 24

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Laptopu sat üstüne de o 3500tl paranı ekle yeni pc al derim.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Laptopu sat üstüne de o 3500tl paranı ekle yeni pc al derim.
Hocam alsam laptop alırım yine, üstüne 3500 koyunca bundan iyi bir şey alamam bu piyasada. Zaten parçaları da aldım çoktan.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

@Adana @𝚈ı𝚕𝚖𝚊𝚣 @ensarxx @Remi @55superx hocam sipariş ettim parçaları, ulaştı bugün elime. Üstteki RAM'i satın aldım ancak açıklamada 2400 MHz yazmasına rağmen 3200 MHz çıktı. İade mi etsem ne yapıcam bilmiyorum, halbuki açıklamada 2400 MHz yazmasına rağmen satıcıya mesaj atıp sormuştum yine de 3200 MHz yollamış. Bir akıl verin bana hocam ya :(

Böyle gözüküyor bilgisayarımda
Şuan 2400MHz CL17 olarak çalışıyor gözüküyor ama başka bir programla daha teyit etmekte fayda var.

Eğer öyle ise asıl hızı 3200MHz olsa da iadeye gerek yok bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,790
Üyeler
141,894
Son üye
Candemir
Top Bottom