Neler Yeni

Yardım Laptopum Ne Kadar Eder?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Kürşat

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
TN panel ise 10000 TL bile vermezler maalesef, yakın çevrende alabilecek varsa satmayı dene. Belki tanıdıklarını birazcık kazıklayabilirsin.

Ips çok daha iyi

Hocam tam olarak ne açıdan avantajı var IPS panelin? Ben de yeni laptop alırken dikkat ederim. Ben çok dikkat edeni görmedim panele, belli bir fiyat bandının üstündeki cihazlarda dikkat edilir diye düşünüyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Agathe Shor
Hocam tam olarak ne açıdan avantajı var IPS panelin? Ben de yeni laptop alırken dikkat ederim. Ben çok dikkat edeni görmedim panele, belli bir fiyat bandının üstündeki cihazlarda dikkat edilir diye düşünüyorum?
IPS panel ile arasında dağlar kadar fark var, senin laptopunu karşımıza almak yerine laptopuna farklı açılardan bakarsak görüntüde bozulmalar, parlamalar oluşur. Üstelik TN panelin renkleri aşırı soluktur. TN panele kamerayla bakıldığı zaman ekranda sarılık görülür. TN panel film ve video izlemek açısından çok kötü bir deneyim yaşatır. Yani demem o ki 720p IPS panel, 4K TN panelden çok daha iyidir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
IPS panel ile arasında dağlar kadar fark var, senin laptopunu karşımıza almak yerine laptopuna farklı açılardan bakarsak görüntüde bozulmalar, parlamalar oluşur. Üstelik TN panelin renkleri aşırı soluktur. TN panele kamerayla bakıldığı zaman ekranda sarılık görülür. TN panel film ve video izlemek açısından çok kötü bir deneyim yaşatır. Yani demem o ki 720p IPS panel, 4K TN panelden çok daha iyidir.
Wow, ben şu an aşırı memnunum ya, IPS panele geçsem o zaman çağ atlamış mı olucam :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Agathe Shor
Wow, ben şu an aşırı memnunum ya, IPS panele geçsem o zaman çağ atlamış mı olucam :D
Evet, ciddi söylüyorum çağ atlamış olursun. VA panel de kontrast açısından iyidir mesela. Günümüzdeki pek çok mobilöcihaz IPS panele ya da onun yan sanayisi olan TFT ye sahiptir. Eğer ki IPS ya da TFT panele sahip bir telefonun varsa onun ekranını laptopununkiyle kıyaslayabilirsin.

Son düzenleme:

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Evet, ciddi söylüyorum çağ atlamış olursun. VA panel de kontrast açısından iyidir mesela. Günümüzdeki pek çok mobilöcihaz IPS panele ya da onun yan sanayisi olan TFT ye sahiptir. Eğer ki IPS ya da TN panele sahip bir telefonun varsa onun ekranını laptopununkiyle kıyaslayabilirsin.
Tamamdır hocam, buna dikkat edicem artık, çok teşekkürler :blobdance:

max 10k. 15-16 yazan arkadaşlar ne düşünüyorlar bilmiyorum, o ekran kartıyla güncel oyunları ne kadar oynayabilirler onu da bilmiyorum. 15 k ona vercek adam 15 k ya 4060 kasa sistem alır 2.el veya 0.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
max 10k. 15-16 yazan arkadaşlar ne düşünüyorlar bilmiyorum, o ekran kartıyla güncel oyunları ne kadar oynayabilirler onu da bilmiyorum. 15 k ona vercek adam 15 k ya 4060 kasa sistem alır 2.el veya 0.
Hocam fiyat hakkında görüşünüze saygı duyuyorum ama bu laptop ve laptop ile kıyaslayalım, yoksa tabii ki masaüstü her zaman fiyat açısından avantajlı. İkisi farklı cihazlar.

Top Bottom