Neler Yeni

Öneri Yeni Türk yapımı Oyun "Mirror of life" Steam'de

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Berk
Bir eleştiri ileteceğim. Steam mağazada, fotoğrafların yanındaki videoyu çok amatörce buldum hocam. Arkadaşım şu, bu videosunu. Bence daha profesyonel olabilir. İndirimde alınabilir, güzel gözüküyor. Emeğinize sağlık.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Allah'ım sabır ver ya ürün fiyatına 40 TL yazmış parayla işim yok diyor, oyun klasik türk kafası ile yapılmış ve sıradanlaşmış bir yöntemle desteklerinizi istiyorum diyor. Hocam oyun tek başına yapılamaz bu bir tek başına oyun yapıp yüksek fiyattan koyup yerli ve milli diyerek bundan zengin olmak sizi nasıl mutlu ediyor anlamıyorum. Bir tane tasarımcı olsun ekibinizde birkaç tane yazılımcı biraz risk alabileceğiniz yüksek bir para. Üzülüyorum cidden milletimizin duyguları ile oynandıkça...

• Beğen
Reaksiyonlar: Tsuu

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Allah'ım sabır ver ya ürün fiyatına 40 TL yazmış parayla işim yok diyor, oyun klasik türk kafası ile yapılmış ve sıradanlaşmış bir yöntemle desteklerinizi istiyorum diyor. Hocam oyun tek başına yapılamaz bu bir tek başına oyun yapıp yüksek fiyattan koyup yerli ve milli diyerek bundan zengin olmak sizi nasıl mutlu ediyor anlamıyorum. Bir tane tasarımcı olsun ekibinizde birkaç tane yazılımcı biraz risk alabileceğiniz yüksek bir para. Üzülüyorum cidden milletimizin duyguları ile oynandıkça...
Hollow knight gibi bir oyunu yapan tasarımcı bir arkadaşın oyun için çektiği krediyi araştırırsan beni daha iyi anlayacaksın bu iş emek ister yerli ve millilik değil.

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
mustafa yaser
bir erzurum vakası daha, oynamiyorum kardesim desteklemiyorumda. sırf turksun diye belesten seni destekleyen adamlar emin ol en ufak zıt dusmelerinde seni yerede gömerler. yurtdışında da tek kişi çalışıp bütçesi cok olmayan kişiler var ama gelip hazır assetleri doldurup oyun yaptim diye cikmiyorlar, zaten ciksalar bile satmiyorlar bizde duymuyoruz adlarını. tabii ki bir yerlerden başlamak gerek bunun bende farkındayım, hemen büyük işler yapmak kolay değil fakat benim gördüğüm yillardir her türk oyunu (özellikle birbirinin aynısı olan copy paste korku oyunlari) hepsi aynı asset aynı oynanış mantığı. neden kimsede çıkıp yahu önce iyi bir fikir bulayim illa oyunum güzel gözükmek zorunda değil demiyor. yazı üzerine kurulu 2d oyun bile yapsaniz fikir iyiyse tutuyor. her neyse bu yorumum üstüne cevaplarinizi okurum ama üstüne bir sey eklemek istemiyorum, umarim gelisirsiniz diyip bitiriyorum.
Öncelikle oynumun korku oyunuyla alakası yoktur. Yani copy paste bir yapım değil. Özel bir hikayesi var. Zaten oyunumun türklükten para kazanmasını istesem cami koyup arkaya türk bayrağı koyarım. Seslendirmeyi bile türklük üzerinden prim yapıldı denememesi için ingilizce seslendirme olarak yaptım. Amacım global bir proje yapabilmek. Hazır asset konusunda ise Unreal engine yapan insanlardan daha mı bilgiliyiz de bu adamlar her ay free asset pack veriyorlar. Bağımsız yapımları destekleyebilmenin tek yolu budur. Oyun yapımının zaten emin olun zor olan şeyi kodlamadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

40 TL ne arkadaş. ETS 2 1 yıl önce 40 TL idi. Hadi 10 TL 15 TL neyse de 40 TL giderim 5 10 tane çikolata alırım atarım dolabıma canım çektiğinde yerim
Ets 2 şuan 150 TL bildiriyim.

Hocam sizin 100 kişilik kadroyla yapılmış 3A oyunlarınız dört gözle bekliyoruz fiyatınıda 10 TL yaparsanız çok iyi olur ama destek olarakta almayız çünki yaptığınız oyun bir türk yapımı . Fikride önemli değil çünki türk kimliği taşıdığınız için türklüğü sömürdüğünüzü düşünüyorum.

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
Öncelikle oynumun korku oyunuyla alakası yoktur. Yani copy paste bir yapım değil. Özel bir hikayesi var. Zaten oyunumun türklükten para kazanmasını istesem cami koyup arkaya türk bayrağı koyarım. Seslendirmeyi bile türklük üzerinden prim yapıldı denememesi için ingilizce seslendirme olarak yaptım. Amacım global bir proje yapabilmek. Hazır asset konusunda ise Unreal engine yapan insanlardan daha mı bilgiliyiz de bu adamlar her ay free asset pack veriyorlar. Bağımsız yapımları destekleyebilmenin tek yolu budur. Oyun yapımının zaten emin olun zor olan şeyi kodlamadır.

Ets 2 şuan 150 TL bildiriyim.

Hocam sizin 100 kişilik kadroyla yapılmış 3A oyunlarınız dört gözle bekliyoruz fiyatınıda 10 TL yaparsanız çok iyi olur ama destek olarakta almayız çünki yaptığınız oyun bir türk yapımı . Fikride önemli değil çünki türk kimliği taşıdığınız için türklüğü sömürdüğünüzü düşünüyorum.
Ad hominem yapmaya gerek yok bir şey ya doğrudur ya yanlıştır. Ben 100 kişi demedim güzel provoke ediyorsunuz mesajımı tebrik ederim ama önce akıl etmek lazım 100 kişi desem Hollow Knight oyununu örnek vermezdim 2 kişinin yaptığı bir oyun bu. Eleştiriyi kabul etmeyip tüketiciye bu agresif tavrınızdan dolayı hem haksız olduğunuzu hemde para gelene kadar yumuşak dille para gelmeyince sert dille konuştuğunuzu da herkes görmüş oldu. Umarım milletimiz sizin gibi kişiler yerine gerçekten emek veren risk alan kişilere para kazandırır. Üzücü diyecek başka bir şey yok.

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
mustafa yaser
Bir eleştiri ileteceğim. Steam mağazada, fotoğrafların yanındaki videoyu çok amatörce buldum hocam. Arkadaşım şu, bu videosunu. Bence daha profesyonel olabilir. İndirimde alınabilir, güzel gözüküyor. Emeğinize sağlık.
Çok teşekkür ederim umarım oynadığınızda hikayesini de beğenirsiniz

Ad hominem yapmaya gerek yok bir şey ya doğrudur ya yanlıştır. Ben 100 kişi demedim güzel provoke ediyorsunuz mesajımı tebrik ederim ama önce akıl etmek lazım 100 kişi desem Hollow Knight oyununu örnek vermezdim 2 kişinin yaptığı bir oyun bu. Eleştiriyi kabul etmeyip tüketiciye bu agresif tavrınızdan dolayı hem haksız olduğunuzu hemde para gelene kadar yumuşak dille para gelmeyince sert dille konuştuğunuzu da herkes görmüş oldu. Umarım milletimiz sizin gibi kişiler yerine gerçekten emek veren risk alan kişilere para kazandırır. Üzücü diyecek başka bir şey yok.
Sizin beklediğiniz 3A bir oyundur. Ön yargılarınızdan kurtulmanızı tavsiye ediyorum. Oyunların yapılırken ne kadar çok fona ihtiyaç duyduklarını bilseler bu işe girmeye korkarlar. Yürümeden koşmayı öğrenemezsiniz. Benim buradaki tavrımın sert olması sebebi oyunu daha oynamadan diğer proje adının bile değiştirilmeye tenezzül edilmeyen projelerle karşılaştırılması. Emin olun oyunumun hikayesi bile o dediğiniz oyunların yapılma aşamasından daha çok tutmuştur. Burada önemli olan bir kişinin ortaya bir şey çıkartmak istemesi. Kötü olabilir iyide olabilir fakat siz "a türkmüş e diğer oyunlarla aynıdır" diyorlar. Bu arada buradaki söylemide para gelen gelmeyen yer olarak adlandırmanız beni üzdü. Ben yaptığım işe saygısızlık olarak algıladığımdan böyle kelimeler sarf ettim

Son düzenleme:

Bura.K

80+ Silver
Fiyatı biraz iyileştirilebilir gibi duruyor. 40 değilde 20 civarı olabilir.
Oda tasarımları bence biraz daha doldurulabilir. İlerleyen güncellemelerde dolduracağınıza inanıyorum. İnanılmaz boş gözüküyor.
(Odaların boş gözükmesi oyun amacındansa bu eleştirimi umursamayın.)
Bide Elraen gibi yayıncılara oyununuzu gönderebilirsiniz. Özellikle Elraen, Türk yapımları çok destekliyor. Dedektif tarzı oyunları da seviyor.
Yine bir öneri olarak bence forumda 5 adet key paylaşabilirsiniz. Hem deneme bakımından hemde reklamınızı yapmış olursunuz.
İlerleyen Chapterlar'da şirket bünyesini geliştirirseniz kesinllikle Asset yapıp ayrı bir oyun yapmalısınız. Fiyatı uygun tuttunuz mu patlar gider.
Ha, 40 TL benim için para değil. Ama bu tarz bir oyun için açıkçası pahalı bir ücret. Yanlış anlamayın :)

Elinize sağlık, inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz. Başarılar dilerim.

Bence bu oyun için 40 TL bedava ideal fiyatı 90 100 TL olmalı okadar emek var sonuçta 1 kişi yapmış adam grafikler harika

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
mustafa yaser
Oda tasarımları bence biraz daha doldurulabilir. İlerleyen güncellemelerde dolduracağınıza inanıyorum. İnanılmaz boş gözüküyor.
Bide Elraen gibi yayıncılara oyununuzu gönderebilirsiniz. Özellikle Elraen, Türk yapımları çok destekliyor. Dedektif tarzı oyunları da seviyor.
Yine bir öneri olarak bence forumda 5 adet key paylaşabilirsiniz. Hem deneme bakımından hemde reklamınızı yapmış olursunuz.
İlerleyen Chapterlar'da şirket bünyesini geliştirirseniz kesinllikle Asset yapıp ayrı bir oyun yapmalısınız. Fiyatı uygun tuttunuz mu patlar gider.
Ha, 40 TL benim için para değil. Ama bu tarz bir oyun için açıkçası pahalı bir ücret. Yanlış anlamayın :)

Yorumunuz için çok teşekkür ederim . Oda tasarımı psikolog odası olduğundan biraz az unsur bulunuyor. Hatta şöyle bir olay oldu normalde odada balkon da olacaktı teras gibi fakat hastalar için tehlike olduğundan (intihar girişimi vb) durumlar düşünüldüğünde gerçeğe uygun olsun diye eklemedim. Bir psikolog arkadaşıma danıştım. Fiyat için ise oyun toplam 5 bölüm olucak fakat tek bir fiyat içinde. Bir de yakında arkadaşlarınızla oynayabileceğinz kaçış odası teması gelicek. Yani içerik olarak oyunu zenginleştirmek istiyorum.

Bence bu oyun için 40 TL bedava ideal fiyatı 90 100 TL olmalı okadar emek var sonuçta 1 kişi yapmış adam grafikler harika
Tek kişi yaptığım için fiyatı yüksek tutmadım sebebi toplam 5 bölüm olucak ve multiplayer kaçış odası adlı bölümlerde gelicek ekstra.

Elraene ulaşmak neredeyse imkansız önceden dediğim gibi zaten modlara da yazınca çok ilgilenmiyorlar. Haftaya sonbahar indirimi olucak o zaman oynayıp değerlendirmek isteyen 10 kişiye key verebilirim fakat şuan evde değilim :) haftaya dediğim gibi isteyenler olursa çekiliş gibi yapıp veririm

Son düzenleme:

Awsnet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Awsnet
Merhaba öncelikle tek başıma yapmış olduğum oyunu size sunmaktan gurur duyarım. Unreal engine 5 ile geliştirdiğim oyunumun 1. Bölümünü bitirdim. Oyunum toplamda 5 farklı hikayeden oluşacak ve şuan birinci hikayesini oynayabilirsiniz. Peki 1. Bölüm ne anlatıyor? Bir dedektif olarak başladığınız hikayede hiç tanımadığınız ve hiç görmediğiniz birisi size yardımcı olmak istiyor. Uzun süre önce işlenen bir cinayeti tekrar cinayet gününü canlandırarak bulmaya çalışıyorsunuz. Tüm bu olaylar olurken çok dikkatli ol . Seçiminin bir sonucu olacak. İsterseniz tek kişi ya da arkadaşlarınızla 4 kişiye kadar oynayabilirsiniz. 2. Bölümde kim olarak canlanacağınız bir bilinmez.

Steam link https://store.steampowered.com/app/1624470/Mirror_Of_Life/
Eline sağlik kardesim oynamadan hayran kaldim kalite güzel duruyor

thematty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Matty Man
eline sağlık hocam, türk yapımı oyunları desteklemeye devam. ilk yazan kişiye oyunu hediye edeceğim.

AquaMya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
mustafa yaser
Eline sağlik kardesim oynamadan hayran kaldim kalite güzel duruyor
Çok teşekkür ederim hocam . Oynarsanız umarım hikayesini beğenirsiniz.

eline sağlık hocam, türk yapımı oyunları desteklemeye devam. ilk yazan kişiye oyunu hediye edeceğim.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,862
Üyeler
141,348
Son üye
Krino6
Top Bottom