Neler Yeni

görev yöneticisini açtığım da cpu %100 oluyor

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
yok yani kurumuştu eskisi
Görev yöneticisi açıldığı an CPU kullanımının artması normaldir.
Kullandığınız İşlemcinin gücüne göre bu "%" olarak ifade edilen kullanım değeri değişkenlik gösterebilir.
Emirhan termal macun kurursa değiştirilir normalde bir sorun olmadığı halde değiştirmeye gerek yok.Yani dediğim şey eğer sıcaklıklar 85-90 değilse gerek yok macun değişimine.

Eğer macun normalse ve yenilerse diğer arkadaşın dediği gibi 5 maksimum 10 derece fark olacağını düşünüyorum,ama macunu kuruduysa büyük farklar olur.Benim durumlarımda görebilirsin kuruyan macun yerine diş macunu sürmüştüm baya fark etmişti.

FeaR1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Ertemiz
dostum işlemcine termal macun sür düzelir anlamıyorsan bilgisarcıya sürdürt termal macun de sürer zaten ucuz bişey max 50 TL
bilgisayarı alalı 2 3 ay oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

o bendede oluyo kanki ya bilmiyorum valla açıldıktan 5 6 saniye sonra düşüyor zaten
dün olmaya başladı niye oluyor anlamadım formatlasam mı kendim pcde yeni

EfoWars

80+ Bronze
görev yöneticisini açtığım da cpu %100 oluyor daha sonradan 0 a 5 e düşüyor kaç kere denediysem ilk açılırken dikkatli bakıyorum 68 90 oluyor daha sonradan iniyor antimalware service executable diye program kullanıyor hiç bir türlü kapatamıyorum ytdeki farklı 3 4 yöntemi denedim olmadı
hocam o görev yöneticisini açtığınız için oluyor endişelenecek bir şey yok.

FeaR1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bilal Ertemiz
hocam o görev yöneticisini açtığınız için oluyor endişelenecek bir şey yok.
inşallah doğrudur sanayide 2 sene çalıştım almak için birden böyle olunca korktum ama şunu farkettim bu gerçekten %100 kullanmıyor sanırım görüntü olarak yüksek gözüküyor bilgisayar şuan derin dondurucu gibi soğuk çalışıyor baya soğuk hatta %100 gerçek olsa sıcak olması lazım değil mi

bide son bir şey sorucam endişelenip ytdeki 2 3 yöntemi yaptım bunları geri çevireyim mi kalsın mı görev zamanlayıcıdan falan bir şeyler yaptırdılar

EfoWars

80+ Bronze
inşallah doğrudur sanayide 2 sene çalıştım almak için birden böyle olunca korktum ama şunu farkettim bu gerçekten %100 kullanmıyor sanırım görüntü olarak yüksek gözüküyor bilgisayar şuan derin dondurucu gibi soğuk çalışıyor baya soğuk hatta %100 gerçek olsa sıcak olması lazım değil mi

bide son bir şey sorucam endişelenip ytdeki 2 3 yöntemi yaptım bunları geri çevireyim mi kalsın mı görev zamanlayıcıdan falan bir şeyler yaptırdılar
İsterseniz geri alın. Sorun yoksa ellemeyebilirsiniz.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,667
İsim
uwu

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,575
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
1- Windows + R tuş kombinasyonları ile Çalıştır penceresini açın.

2- Ardından açılan pencereye msconfig yazın ve giriş yapın.

3- msconfig üzerinde önyükleme sekmesine gelin.

4- Windows sürümünüzü seçin ve gelişmiş seçenekler‘e tıklayın.

5- Ardından işlemci sayısını tikleyin ve sayıyı maksimum‘a çıkartın.

6- Uygula‘ya tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

EfoWars

80+ Bronze
bndede % 50 küsür kullanılıyor görev yöneticidini açınca % 10 lara düşüyor
Bende de aynı

1- Windows + R tuş kombinasyonları ile Çalıştır penceresini açın.

2- Ardından açılan pencereye msconfig yazın ve giriş yapın.

3- msconfig üzerinde önyükleme sekmesine gelin.

4- Windows sürümünüzü seçin ve gelişmiş seçenekler‘e tıklayın.

5- Ardından işlemci sayısını tikleyin ve sayıyı maksimum‘a çıkartın.

6- Uygula‘ya tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu pc de etki yaratır ancak arkadaşın dediği sorunu çözmez (bu ayarları uygulayın yararlı). He tabi sorun dersek çünkü bu bir aslında sorun değil.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,667
İsim
uwu
Bende de aynı

Bu pc de etki yaratır ancak arkadaşın dediği sorunu çözmez (bu ayarları uygulayın yararlı). He tabi sorun dersek çünkü bu bir aslında sorun değil.
sadece arkada 1 tarayıcı sekmesi + epic games oyun iniyo bazen %99 a kadar çıkıyor

EfoWars

80+ Bronze
sadece arkada 1 tarayıcı sekmesi + epic games oyun iniyo bazen %99 a kadar çıkıyor
Hocam anlık çıkıyorsa sıkıtnı yok ama sürekli %99 da kalıyorsa bir sıkıntı var (muhtemelen virüs)

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,667
İsim
uwu

EfoWars

80+ Bronze
Vürüs programında bir şey çıkmadı
malwarebytes ile deneyin bir şey çıkmazsa sıkıntı yok. He isterseniz usb ile temiz krulum yapın hala devam ediyorsa bu normal bir şey sorun edecek bir şey yok. Bu yazılımsal bir şey yani.

yani dediğim gibi görev yöneticisini açtıktan bir süre sonra normale dönüyorsa bu normal ama hep %99 da devam ediyorsa (büyük ihtimalle pc kasar zaten) sıkıntı.

Top Bottom