Neler Yeni

N11 Üzerinden Aldığım Corsair Vengeance LPX Sahte Çıktı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete
Abilerim Kardeşlerim herkese merhabalar. N11 üzerinden 4 adet 8GB 3200MHZ Corsair LPX RAM satın aldım ve ürünler SAHTE!
Ürünlerin 2 tanesi bu sabah elime ulaştı. 1 saat önce iadeye verdim, İkisi halen kargoda ancak iade talebi oluşturdum.
Alıntıyı görüntüle
Dün bi arkadaşım da aynı firmadan RAM almıştı, hem açık kutu hem Çince geldi diye geri iade etti. Üstüne de Mesut Çevik Sahti KC3000 diye video paylaşınca iyice şüphelendim çünkü mağaza yorumlarında birisi KC3000 alıp sahte geldiğini beyan etmişti. Büyük ihtimal Mesut Bey'e gönderen de bu firma
Alıntıyı görüntüle
Ürünler görsellerde de gözüktüğü üzere Çince yazılar ile geldi. İki kutunun rengi bile tutmuyor. Baskılar, yazı fontu, kabartmalar vs. farklılıklar göze batıyor. Kutu üzerindeki ve RAM üzerindeki model numaraları da farklı. sahte gelenlerin kutusu orijinalden daha ince. Elimde boş ve orijinal Vengeance LPX kutuları vardı onlarla kıyasladım. Detaylı kıyaslar fotoğraflarda mevcut.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İnternet üzerinden RAM'in ve kutunun model numaralarını arattığımda Asya ülkelerine ait sitelerde 2. EL veya Sıfır şekilde aynı dış kutu ve model numarasına sahip RAM'ler satılıyor. Bunu görünce ilk baştaki endişem bir nebze azalmıştı. Hatta Daha öncesinde bir facebook grubunda da aynı RAM'lerin Sahte-Orijinal diye tartışması çıkmış, internette bu şekilde bol bol bulunduğu için RAM'ler orijinal diye savunma yapmıştım tartışma içinde ama yanılmışım :(
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar yine her şeye okey dedim. Global değil Çin versiyon diye belki kutuda farklılık vardır eyvAllah dedim ancak kutuyu açıp bilgisayara RAM'i takınca her şey ortaya çıktı;

Ürün ben sahteyim diye bağırıyor. XMP özelliği yok, bir şekilde 3200MHZ ayarlayıp kaydedip BİOS'tan çıktım ve Windows'a geldim. CPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde RAM'ler CL22'de çalışıyordu. Sahte olması bir yana, üstüne CL16 diye etiket basılan ürün CL22'de çalışıyor. O kadar uğraşıp fake yapmışsınız, iki kuruş fazla verip CL16 yapsaydınız xD
Alıntıyı görüntüle
Daha detaylı Çip bilgisi için Thaiphoon Burner programını kurdum. Ne DRAM üreticisi, ne DRAM seri numarası, Ne XMP profili hiçbiri belirli değil. GTS450 gibi kartları GTX 1050Tİ olarak gösterdikleri gibi ne olduğu belli olmayan bir RAM'i Corsair Vengeance LPX olarak gösterip insanlara iteliyorlar.
Alıntıyı görüntüle
Bunu satan satıcı Elektronik11 isimli mağaza idi. Bu sabah bu olanlardan sonra kontrol etmeye çalıştığımda Pelican olarak isim değiştirmiş :)
Asıl saçmalık da İADE adresinde İZOLY Bilgisayar yazıyor :)
Kendi mağazaları N11'de mavi tikli diye yan mağaza açmış o şekilde dolandırıyorlar insanı. Adam bunun için N11 mağazası açmış şaka gibi. N11 ile durumu görüştüm, gerekli işlem sağlanacak dendi ama çok çok yan mağazayı kapatırlar, İZOLY yine bir şekilde bu RAM'leri satmaya devam eder.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar ben de aynı satıcıdan crucial ram almıştım ram i taktığımda herhangi bir sıkıntı yoktu oyunlarda performansım artmıştı acaba orijinal olup olmadığı anlayabileceğim program var mı

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-03-18 181920.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-18 181920.png
    66.2 KB · Hit: 197

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
766
İsim
Ömer Murat KARACA

Selamlar ben de aynı satıcıdan crucial ram almıştım ram i taktığımda herhangi bir sıkıntı yoktu oyunlarda performansım artmıştı acaba orijinal olup olmadığı anlayabileceğim program var mı
Thaiphoon Burner programı ile kontrol edebilirsin hocam.

Shamzgod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Tüylü
Abilerim Kardeşlerim herkese merhabalar. N11 üzerinden 4 adet 8GB 3200MHZ Corsair LPX RAM satın aldım ve ürünler SAHTE!
Ürünlerin 2 tanesi bu sabah elime ulaştı. 1 saat önce iadeye verdim, İkisi halen kargoda ancak iade talebi oluşturdum.
Alıntıyı görüntüle
Dün bi arkadaşım da aynı firmadan RAM almıştı, hem açık kutu hem Çince geldi diye geri iade etti. Üstüne de Mesut Çevik Sahti KC3000 diye video paylaşınca iyice şüphelendim çünkü mağaza yorumlarında birisi KC3000 alıp sahte geldiğini beyan etmişti. Büyük ihtimal Mesut Bey'e gönderen de bu firma
Alıntıyı görüntüle
Ürünler görsellerde de gözüktüğü üzere Çince yazılar ile geldi. İki kutunun rengi bile tutmuyor. Baskılar, yazı fontu, kabartmalar vs. farklılıklar göze batıyor. Kutu üzerindeki ve RAM üzerindeki model numaraları da farklı. sahte gelenlerin kutusu orijinalden daha ince. Elimde boş ve orijinal Vengeance LPX kutuları vardı onlarla kıyasladım. Detaylı kıyaslar fotoğraflarda mevcut.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İnternet üzerinden RAM'in ve kutunun model numaralarını arattığımda Asya ülkelerine ait sitelerde 2. EL veya Sıfır şekilde aynı dış kutu ve model numarasına sahip RAM'ler satılıyor. Bunu görünce ilk baştaki endişem bir nebze azalmıştı. Hatta Daha öncesinde bir facebook grubunda da aynı RAM'lerin Sahte-Orijinal diye tartışması çıkmış, internette bu şekilde bol bol bulunduğu için RAM'ler orijinal diye savunma yapmıştım tartışma içinde ama yanılmışım :(
Buraya kadar yine her şeye okey dedim. Global değil Çin versiyon diye belki kutuda farklılık vardır eyvAllah dedim ancak kutuyu açıp bilgisayara RAM'i takınca her şey ortaya çıktı;

Ürün ben sahteyim diye bağırıyor. XMP özelliği yok, bir şekilde 3200MHZ ayarlayıp kaydedip BİOS'tan çıktım ve Windows'a geldim. CPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde RAM'ler CL22'de çalışıyordu. Sahte olması bir yana, üstüne CL16 diye etiket basılan ürün CL22'de çalışıyor. O kadar uğraşıp fake yapmışsınız, iki kuruş fazla verip CL16 yapsaydınız xD
Alıntıyı görüntüle
Daha detaylı Çip bilgisi için Thaiphoon Burner programını kurdum. Ne DRAM üreticisi, ne DRAM seri numarası, Ne XMP profili hiçbiri belirli değil. GTS450 gibi kartları GTX 1050Tİ olarak gösterdikleri gibi ne olduğu belli olmayan bir RAM'i Corsair Vengeance LPX olarak gösterip insanlara iteliyorlar.
Alıntıyı görüntüle
Bunu satan satıcı Elektronik11 isimli mağaza idi. Bu sabah bu olanlardan sonra kontrol etmeye çalıştığımda Pelican olarak isim değiştirmiş :)
Kendi mağazaları N11'de mavi tikli diye yan mağaza açmış o şekilde dolandırıyorlar insanı. Adam bunun için N11 mağazası açmış şaka gibi. N11 ile durumu görüştüm, gerekli işlem sağlanacak dendi ama çok çok yan mağazayı kapatırlar, İZOLY yine bir şekilde bu RAM'leri satmaya devam eder.
Hocam öncelikle çok geçmiş olsun bende 2 hafta önce aynı mağazadan Elektronik11 16 GB Ram almıştım aldığım Ram Kingston Fury Beast 16 GB xmpli 3200mhz 16CL ürün satın aldım 860 TL ye ama bana gelen ürün HyperX Fury isimli bir ramdı xmp desteği yok 21cl çalışan sahte bir Ram iade talep ettiğimde mağaza o ürünün siparişini kapatıp isim değiştirdi şuan ki isimi Pelican n11 mi bir daha düşmanıma önermiyorum

Ekler

• IMG_20230318_183919.jpg
    IMG_20230318_183919.jpg
    202.9 KB · Hit: 144

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
766
İsim
Ömer Murat KARACA

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
766
İsim
Ömer Murat KARACA
hocam onu indirmeye çalıştımda defender virüs gösterdi siz nereden indirdiysiniz atar mısınız linkini?
Defender'ı kapatın hocam. Kendi sitesinden indirdim ben.

Bugün n11 üzerinden ram alacağım. Bakalım sahte gelecek mi? 😃
Sanmıyorum ya, bu iki firma ahlaksızlık yaptı. N11'den 100K'lık alışverişim olmuştur. TV, telefon vs de aldım kaç kere. Sorun yaşamadım. Umarım siz de sorun yaşamazsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete
Defender'ı kapatın hocam. Kendi sitesinden indirdim ben.

Sanmıyorum ya, bu iki firma ahlaksızlık yaptı. N11'den 100K'lık alışverişim olmuştur. TV, telefon vs de aldım kaç kere. Sorun yaşamadım. Umarım siz de sorun yaşamazsınız.
hocam bundan sonra ne yapacağım acaba

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-03-18 184834.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-18 184834.png
    220.5 KB · Hit: 139

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,645
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Öncelikle bu tarz satıcılardan ürün alınırsa bile dikkatli olmaya çalışın.
399TL ye orjinal ram (Ürünü bulmama sağlayan arkadaşa tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum )https://ty.gl/qzjl8r5dhd

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Cefika
Hocam öncelikle çok geçmiş olsun bende 2 hafta önce aynı mağazadan Elektronik11 16 GB Ram almıştım aldığım Ram Kingston Fury Beast 16 GB xmpli 3200mhz 16CL ürün satın aldım 860 TL ye ama bana gelen ürün HyperX Fury isimli bir ramdı xmp desteği yok 21cl çalışan sahte bir Ram iade talep ettiğimde mağaza o ürünün siparişini kapatıp isim değiştirdi şuan ki isimi Pelican n11 mi bir daha düşmanıma önermiyorum
N11 canlı destek ile bu durumu görüş yardımcı olacaklardır.

erennokms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Okumuş
Video karşıma önerilen olarak çıktı, aldığım rami görünce şok oldum ve hemen test ettim. Alalı 3 gün oldu. Gerçekten de CL22 ve xmp yok. Kendim 3200 yapmıştım bir şekilde ama direkt iade talebi oluşturdum şu an.

Shamzgod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eray Tüylü
N11 canlı destek ile bu durumu görüş yardımcı olacaklardır.
N11 ile görüştüm hatalı ürünse neden açtınız gibi saçma bir soru soruldu mağaza bana cevap vermemesine rağmen n11 müşteri hizmetlerine gayet güzel bir şekilde cevap verilmiş ürünü göndericekmişim test ediceklermiş duruma göre iade başlatılacakmış kesin bir iade olacak denilmiyor 🤣bu kadar kötü yorumlara bildirimlere rağmen n11 gibi bir sitenin böylelerini içerisinde barındırması düşündürüyor.

Ekler

• IMG_20230309_214204.jpg
    IMG_20230309_214204.jpg
    3.3 MB · Hit: 124
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Verdikleri cevapta gayet pişkin orman çocukları 😠

Ekler

• Screenshot_20230316-201700.png
    Screenshot_20230316-201700.png
    145.4 KB · Hit: 254
  • Screenshot_20230318-191621.png
    Screenshot_20230318-191621.png
    127.1 KB · Hit: 251
  • Screenshot_20230316-201652.png
    Screenshot_20230316-201652.png
    172.8 KB · Hit: 250

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,350
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Aynı Rami aldım ve cuma günü evimden alın seçeneğini seçtim hâlâ gelmediler xmp açılmıyordu bendede(8gb)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,513
Üyeler
143,664
Son üye
Senturk
Top Bottom