Neler Yeni

Hazır PC almayın! Artık avantajlı değil. Bu fiyata daha f/p'si yok. 23.765 TL

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Vay vay sisteme bak be adam bu işin bugunu bulmuş bomba sistem boşverin direkt bu sistemi yapın artık 1000 FPS ile oynarsınız, tabi yaklaşık 10 dakika sonra soğutucudan alev çıkabilir ona dikkat etmek lazım (!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
aslında seçilen ürünlere çok takılmayın arkadaş şunu demek istiyor "hazır sistemlerdense toplamak daha mantıklı değil mi?" benim düşüncem bu bütçelerde ne yaparsan yap hazır sistemler daha avantajlı oluyor fiyat olarak. ama 40k dan sonra işler biraz değişiyor ve çoğu durumda toplamak daha avantajlı oluyor yine de tek tük çok daha avantajlı hazır sistem olabiliyor pch'nin all-star v1 gibi mesela

Vay vay sisteme bak be adam bu işin bugunu bulmuş bomba sistem boşverin direkt bu sistemi yapın artık 1000 FPS ile oynarsınız, tabi yaklaşık 10 dakika sonra soğutucudan alev çıkabilir ona dikkat etmek lazım (!)
Fark ettiysen hazır sistemler ile karşılaştırıyorum. Hazır sistemler bundan daha vahim, stok soğutucuyla satılıyor?

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Fark ettiysen hazır sistemler ile karşılaştırıyorum. Hazır sistemler bundan daha vahim, stok soğutucuyla satılıyor?
Senin aldıracağın soğutucudan bin kat daha iyi olması dışında bir sorunu yok bence en azından 5600'ün stok soğutucusu oyunlarda 80 dereceyle çalışıyor o soğutucu, senin aldıracağın soğutucu ondan daha berbat bir performans verecekse niye para veriyoruz ki? :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

5600 için minimum bu hava soğutuculardan alınmalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
Tamam kardeşim herkesten iyi biliyorsun. Stok soğutucu 96 derecelere kadar çıkarken Snowman M200 76 dereceleri geçmiyor. Dark Freezer'ın da Snowman'dan bir tık daha iyi olduğunu düşünürsek. Susabilirsin şimdi.

1704210709598.png

ThE LoSt

80+ Silver
Hazır PC almayın! Alabileceğiniz en F/P sistem şu anda budur. Şu anda bence tüm hazır PC'ler avantajını kaybetmiş durumda. Artık bu hazır PC furyasını kullanarak insanları kazıklamaya başladılar. İyi bir PC sahibi olmama rağmen merakımdan şöyle bir PC piyasasını taradım hazır sistemlerden daha iyi bir şey toplayabiliyor muyum diye. RX 7700 XT'ye sahip bir sistemi tek tek topladığınızda şu anda toplamda kargo ıvır zıvır dahil 23.765 TL'ye alabiliyorsunuz. Bu kart zaten RTX 4070 rakibi ve 4070'li sistemler 28 binden başlıyor. Bence hazır olarak satılıp da şu sistemin rakibi olabilecek hiçbir kasa yok. Olduğunu iddia eden de atsın yoruma beraber tartışalım. PC'ye ihtiyacı olan bunları direk alsın derim Hepsiburada'daki ekran kartı indirimi bittiğinde avantajını kaybeder muhtemelen.

Bu arada kasanın içindeki kullanılan PSU 80+ Bronze: https://www.hepsiburada.com/gameloa...y-12cm-fanli-atx-guc-kaynagi-pm-HBC000029S4NV
Hoşunuza gitmediyse alternatif olarak şunla değiştirirseniz kasayı 350 TL daha fazla verip dört dörtlük sistem: https://www.hepsiburada.com/rampage...argb-fanli-bilgisayar-kasasi-pm-HBC00000ZAWO0
Edit: Bazı arkadaşlar 550W PSU'nun hele 80+ bronze olan bir PSU'nun sisteme yetmeyeceğini iddia etmiş. TBP'si 230W olan karta nasıl 550W yetmiyor anlayamadım. Hele TechPowerup'un sitesinde *Suggested PSU olarak 550W önerilirken: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-7700-xt.c3911

Alıntıyı görüntüle
Bu sistemi böyle bir kasa+psu ya emanet etmem diğerleri hadi neyse oluru var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
864
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Tamam kardeşim herkesten iyi biliyorsun. Stok soğutucu 96 derecelere kadar çıkarken Snowman M200 76 dereceleri geçmiyor. Dark Freezer'ın da Snowman'dan bir tık daha iyi olduğunu düşünürsek. Susabilirsin şimdi.

Alıntıyı görüntüle
Hocam her soğutucunun her işlemcide göstereceği sıcaklık değeri farklıdır. 5600 ile bu kadar düşeceğini zannetmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
Hocam her soğutucunun her işlemcide göstereceği sıcaklık değeri farklıdır. 5600 ile bu kadar düşeceğini zannetmiyorum.
Yok hocam bence de bu kadar düşmez. Zaten attığım ekran görüntüsü Ryzen 5 3600 testiymiş. Kanıtlamak istediğim stok soğutucudan daha iyi olduğuydu. Arkadaş stok soğutucunun daha iyi olduğunu iddia etmiş de.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke

Alıntıyı görüntüle
Aynen 5600 ile 96 dereceye kadar çıkıyor sen ne kadar komik bir insansın sana laf edeceğime ağaca laf etsem daha çok anlardı :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
864
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Yok hocam bence de bu kadar düşmez. Zaten attığım ekran görüntüsü Ryzen 5 3600 testiymiş. Kanıtlamak istediğim stok soğutucudan daha iyi olduğuydu. Arkadaş stok soğutucunun daha iyi olduğunu iddia etmiş de.
Hocam her ne kadar stock soğutucu'dan bir nebze iyi olsa da arkadaşların anlatmaya çalıştığı, böyle bir soğutucuya para vermektense biraz daha ekleyip sağlam bir şey alınması gerektiğidir. Umarım anlayışla karşılarsınız.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Hocam her ne kadar stock soğutucu'dan bir nebze iyi olsa da arkadaşların anlatmaya çalıştığı, böyle bir soğutucuya para vermektense biraz daha ekleyip sağlam bir şey alınması gerektiğidir. Umarım anlayışla karşılarsınız.
Bu konunun hala açık olmasıda bir hata bence, sistem tam parayı çöpe atmalık adam 500W psu koymuş 200-250W çeken ekran kartına ben daha ne laf anlatıyorum ki bir de komik yanı PSU bilinmedik bir marka yani sistemi çöp edebilir hiç edebilir ve ben hala bu arkadaşa hala bir şeyler anlatmaya çalışıyorum yazık. :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
berke can
Top Bottom