Neler Yeni

Hazır PC almayın! Artık avantajlı değil. Bu fiyata daha f/p'si yok. 23.765 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
Hazır PC almayın! Alabileceğiniz en F/P sistem şu anda budur. Şu anda bence tüm hazır PC'ler avantajını kaybetmiş durumda. Artık bu hazır PC furyasını kullanarak insanları kazıklamaya başladılar. İyi bir PC sahibi olmama rağmen merakımdan şöyle bir PC piyasasını taradım hazır sistemlerden daha iyi bir şey toplayabiliyor muyum diye. RX 7700 XT'ye sahip bir sistemi tek tek topladığınızda şu anda toplamda kargo ıvır zıvır dahil 23.765 TL'ye alabiliyorsunuz. Bu kart zaten RTX 4070 rakibi ve 4070'li sistemler 28 binden başlıyor. Bence hazır olarak satılıp da şu sistemin rakibi olabilecek hiçbir kasa yok. Olduğunu iddia eden de atsın yoruma beraber tartışalım. PC'ye ihtiyacı olan bunları direk alsın derim Hepsiburada'daki ekran kartı indirimi bittiğinde avantajını kaybeder muhtemelen.

Bu arada kasanın içindeki kullanılan PSU 80+ Bronze: https://www.hepsiburada.com/gameloa...y-12cm-fanli-atx-guc-kaynagi-pm-HBC000029S4NV
Hoşunuza gitmediyse alternatif olarak şunla değiştirirseniz kasayı 350 TL daha fazla verip dört dörtlük sistem: https://www.hepsiburada.com/rampage...argb-fanli-bilgisayar-kasasi-pm-HBC00000ZAWO0
Edit: Bazı arkadaşlar 550W PSU'nun hele 80+ bronze olan bir PSU'nun sisteme yetmeyeceğini iddia etmiş. TBP'si 230W olan karta nasıl 550W yetmiyor anlayamadım. Hele TechPowerup'un sitesinde *Suggested PSU olarak 550W önerilirken: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-7700-xt.c3911

en hazır pc'den daha iyi..png

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Hazır PC almayın! Alabileceğiniz en F/P sistem şu anda budur. Şu anda bence tüm hazır PC'ler avantajını kaybetmiş durumda. Artık bu hazır PC furyasını kullanarak insanları kazıklamaya başladılar. İyi bir PC sahibi olmama rağmen merakımdan şöyle bir PC piyasasını taradım hazır sistemlerden daha iyi bir şey toplayabiliyor muyum diye. RX 7700 XT'ye sahip bir sistemi tek tek topladığınızda şu anda toplamda kargo ıvır zıvır dahil 23.765 TL'ye alabiliyorsunuz. Bu kart zaten RTX 4070 rakibi ve 4070'li sistemler 28 binden başlıyor. Bence hazır olarak satılıp da şu sistemin rakibi olabilecek hiçbir kasa yok. Olduğunu iddia eden de atsın yoruma beraber tartışalım. PC'ye ihtiyacı olan bunları direk alsın derim Hepsiburada'daki ekran kartı indirimi bittiğinde avantajını kaybeder muhtemelen.

Alıntıyı görüntüle
5600 ile 7700xt darboğaz yapıyor
O soğutucu 5600 için çok yeterli değil
Anakart B450
SSD Kargo + ithalat vs ile 1k civarına geliyor
Ramler kargo + ithalat ile 1200 civarına geliyor.
Kasa kötü PSU Bomba gibi(!) Sırf ekran kartı 250w çekerken bomba 500w bir psu nasıl yetecek o sisteme o da merak konusu. Bu fiyata DDR5 hazır sistem bulunabiliyorken çok kötü bir sistem olmuş

kadirgr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Kadir
Ben pc topladığımda parçaları vade farksız 9 taksit veya 3 ay sonra başlayan 6 taksit ile toplamıştım. O şekilde baya kâlı oldu. Parçalar da kaliteliydi. Bu sistem kalitesiz olmuş.

Bir de şunu söylemek isterim, forumlarda gördüğüm amd wattman hatalarının çoğunda kalitesiz psu veya bileşenler olduğunu gözlemledim. Ben kendi kendime bir bağlantı kurdum. Özellikle psu kaliteli olmalı diye düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

freygasm

80+ Gold
Sen bu sistemi al ihtiyar, ben 3090ımla çaylayacağım.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
931
İsim
Sadettin Y
Ben pc topladığımda parçaları vade farksız 9 taksit veya 3 ay sonra başlayan 6 taksit ile toplamıştım. O şekilde baya kâlı oldu. Parçalar da kaliteliydi. Bu sistem kalitesiz olmuş.

Bir de şunu söylemek isterim, forumlarda gördüğüm amd wattman hatalarının çoğunda kalitesiz psu veya bileşenler olduğunu gözlemledim. Ben kendi kendime bir bağlantı kurdum. Özellikle psu kaliteli olmalı diye düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
tabii ki sans isi ama rampage psu ile 4. yilim. 2 yil 5600xt ve 1yil 6600xt kullandim toplamda 5 kere wattman yemisimdir. bana da driver işi gibi geliyor

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Anakart B450
Kasa kötü PSU Bomba gibi(!) Sırf ekran kartı 250w çekerken bomba 500w bir psu nasıl yetecek o sisteme o da merak konusu. Bu fiyata DDR5 hazır sistem bulunabiliyorken çok kötü bir sistem olmuş
Uyarı yemeden düzelt reis PSU açıklamanı

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,325
İsim
Hasan Ali

sonra neden watman yedim amd çok kötü derler adam akıllı kartın seviyesine göre düzgün psu takmadıktan sonra

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Bu arada kasanın içindeki kullanılan PSU 80+ Bronze: https://www.hepsiburada.com/gameloa...y-12cm-fanli-atx-guc-kaynagi-pm-HBC000029S4NV

Alıntıyı görüntüle
4070 rakibi değil 4060Ti rakibi bu kart. 4070 rakibi 7800XT.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
4070 rakibi değil 4060Ti rakibi bu kart. 4070 rakibi 7800XT.
RT kapalı iken arada 3-4 fps oynuyor 4070 ile. Azcık overclock ile performansı denk oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart B450
Soğutucu yeterli değil diyorsun da hazır sistemlerde stok soğutucu dışında bir şey mi kullanılıyor ben mi yanlış biliyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
RT kapalı iken arada 3-4 fps oynuyor 4070 ile. Azcık overclock ile performansı denk oluyor.

Soğutucu yeterli değil diyorsun da hazır sistemlerde stok soğutucu dışında bir şey mi kullanılıyor ben mi yanlış biliyorum?
Çok yeterli değil demişim farkettiysen.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,325
İsim
Hasan Ali

sen lütfen bi daha toplama yoksa alan herkes watman yer

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,698
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom