Neler Yeni

Merhaba Borsadan Hisse Almak Istiyorum Ne Almalıyım?

krygkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
koray gökçe
Merhaba borsadan hisse almak istiyorum her ay ufak ufak atıcam bist30 vb sağlam hangi firmaya atmalıyım teşekkürler. (Sadece tavsiye istiyorum )

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
Ben Ford, THY, Arçelik, Tüpraş, aselsan gibi garanti hisseleri alıyorum uzun vadeli olarak. Trade için saçma sapan şirketleri de alıp satıyorum ama tecrüben yoksa onlara bulaşma. Keşke yılbaşından önceki hafta almaya başlasaydın hisseler çok beleş fiyattaydı

Starlex

80+ Bronze

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Ben bankalara bulaşma derim :) başka bir şey soylemem

krygkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
koray gökçe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben Ford, THY, Arçelik, Tüpraş, aselsan gibi garanti hisseleri alıyorum uzun vadeli olarak. Trade için saçma sapan şirketleri de alıp satıyorum ama tecrüben yoksa onlara bulaşma. Keşke yılbaşından önceki hafta almaya başlasaydın hisseler çok beleş fiyattaydı
alınır mı? peki uzun vadeli hala

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
alınır mı? peki uzun vadeli hala
Alınır ama şu an fiyatları uygun mu yoksa kısa vadede alım fırsatı verir mi bilmiyorum. Ford yıl sonu hedefi 1500tl civarı, THY 400 TL, Tüpraş bakıma girdiği için biraz geriledi alınabilir. Ytd. Ayrıca Ford, Arçelik Tüpraş ve ASELSAN temettü de ödüyor

krygkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
koray gökçe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alınır ama şu an fiyatları uygun mu yoksa kısa vadede alım fırsatı verir mi bilmiyorum. Ford yıl sonu hedefi 1500tl civarı, THY 400 TL, Tüpraş bakıma girdiği için biraz geriledi alınabilir. Ytd. Ayrıca Ford, Arçelik Tüpraş ve ASELSAN temettü de ödüyor
ilk kez alıcam temettü mü alsam peki tavsiyen nedir?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
ilk kez alıcam temettü mü alsam peki tavsiyen nedir?
Temettü için hiç bir hisse almıyorum ben. Çünkü temettü verimlilikleri genelde düşük oluyor, örneğin fiyatı 100 TL olan bi hisse, pay başına 2 TL falan ödüyo genelde daha fazla verenler de var tabi bazıları yüzde 10 u buluyo. Tavsiyem şimdilik yavaş ama sağlam şirketlerden hisse alman. Ve tüm paranı bir günde kullanma 3 er 5 er lot al, ilerleyen zamanlarda duruma göre hareket edersin. Yavaş yavaş borsayı öğrenmeye başladıkça kafana göre hisse alıp satarsın zaten. Ama illa şu hisseyi al diyebileceğim bi şey yok, tr borsasında ne olacağı hiç belli olmuyo çünkü

Just reset

80+ Bronze
Temettü için hiç bir hisse almıyorum ben. Çünkü temettü verimlilikleri genelde düşük oluyor, örneğin fiyatı 100 TL olan bi hisse, pay başına 2 TL falan ödüyo genelde daha fazla verenler de var tabi bazıları yüzde 10 u buluyo. Tavsiyem şimdilik yavaş ama sağlam şirketlerden hisse alman. Ve tüm paranı bir günde kullanma 3 er 5 er lot al, ilerleyen zamanlarda duruma göre hareket edersin. Yavaş yavaş borsayı öğrenmeye başladıkça kafana göre hisse alıp satarsın zaten. Ama illa şu hisseyi al diyebileceğim bi şey yok, tr borsasında ne olacağı hiç belli olmuyo çünkü
Uygulama önerisi alabilirmiyim

Tazzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mesut Menteşe
İhracat oranı yüksek hisse alabilirsin. Bende 5-6 adet arası biriktiriyorum. Sonuçta şirket dolar kazandığı için sırtı yere gelmez. sadece insanlara sorarak hissede alınmaz bu işe merakın var ise finansal okur yazarlık eğitimi alabilirsin. Youtube da güzel kanallar var bu şekilde geleceğine yatırım yapman daha iyi olur. YTD

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,728