Neler Yeni

1 yıllık yatırım için thy,koç,tüpraş gibi şirketlerden hisse almak mantıklı mı ?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,227
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Hocam borsa içerisinde olan şirketlerden pay alıyorsunuz ör : bir sasa hissesi 52 TL onlardan paranıza göre alım yapıyorsunuz şirket kazandıkça sizde kazanıyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben bankamın borsasını kullanıyorum Ziraat Borsa, ayrıca Midas ta iyidir ancak Midas yurtdışı borsası. Yani yurt içini öğrenmeden yurtdışına girme derim.

Kullandığınız bankanın borsasını tercih edin.

Yatırım tavsiyesi mi hocam :D
Ziraat bankasi var

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
yani risk ne kadar çoksa kazançta mı o kadar çok bilinen firmaya yatıerım yapmak mantıken daha az kazandırması lazım
Hayır hocam risk kazanç ilişkisi borsada zayıf. Önü açık şirketlere yatırım yapabilirsiniz ve köklü şirketlere.

Aman hocam tüpraşım var baya bi

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Kullandığınız bankanın borsasını tercih edin.

Yatırım tavsiyesi mi hocam :D
yok genel olarak borsa bilgisi o temettü tarihi ekimde o yüzden :D temettü verdiğinde hisse ne kadar temettü verdiyse o kadar düşüyor :)

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
yok genel olarak borsa bilgisi o temettü tarihi ekimde o yüzden :D temettü verdiğinde hisse ne kadar temettü verdiyse o kadar düşüyor :)
He temettüyü diyorsunuz siz hocam ordan güzel para alınabilir :D sağlam yatırmak lazım 5 10 la olacak iş değil

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,229
İsim
Olcay akbulut
beyler ben orta vadeciyim
portföy şu şekilde

nasıl sizce?
1693078627708.jpeg

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Eray Fındık
Hayır hocam risk kazanç ilişkisi borsada zayıf. Önü açık şirketlere yatırım yapabilirsiniz ve köklü şirketlere.

Aman hocam tüpraşım var baya bi
hocam kısa vade yatırımı ne yapabilirim döviz işimi görmez mi hem hergün detaylı bakamayacağım için borsaya girmek mantıksız geliyor köşeye atar sene sonuna kadar beklerim gibi

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Neyse ufak bir borsa tavsiyesi kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir..

Portföyünüzde bulundurmanız gereken 4 hisse tipinden bahsedicem

1) Temettü hisseleri : temettü hisseleri yılın belli zamanlarında firmalar karın bir miktarını paylaşıyor işte tüpraş 6.75 TL falan vericek ekimde bu tarz hisselere yatırım yaparsanız hisse başı yılda pasif gelir elde edersiniz

2) aracı hisseleri: bu kesin olsun bankalar aşırı ucuz şuan akbank falan uçar gider faiz kararlarıyla her ay kar yada zarar edebilirsiniz dikkatli olun ama alın bankalar iyidir

3) enerji : enerji hisseleri düşer kalkar gene batmaz arkadaşlar enerji hissesi alın

4) sağlam temeli olan firmalar : tüpraş kale seramik thy pegasus ford şişe bu hisseler elinizde bulunsun portföyünüzde zarar etmezsiniz bunlar al bırak unut hisseleridir 2 yıl sonraaa aaa bu kadar yatırdım noldu dersiniz

5) bu da bonus her halka arza katılın asla batmazsınız

He temettüyü diyorsunuz siz hocam ordan güzel para alınabilir :D sağlam yatırmak lazım 5 10 la olacak iş değil
1000-2000 hissen olmazsa temettü üzer bence :(

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038

1) Temettü hisseleri : temettü hisseleri yılın belli zamanlarında firmalar karın bir miktarını paylaşıyor işte tüpraş 6.75 TL falan vericek ekimde bu tarz hisselere yatırım yaparsanız hisse başı yılda pasif gelir elde edersiniz

2) aracı hisseleri: bu kesin olsun bankalar aşırı ucuz şuan akbank falan uçar gider faiz kararlarıyla her ay kar yada zarar edebilirsiniz dikkatli olun ama alın bankalar iyidir

3) enerji : enerji hisseleri düşer kalkar gene batmaz arkadaşlar enerji hissesi alın

4) sağlam temeli olan firmalar : tüpraş kale seramik thy pegasus ford şişe bu hisseler elinizde bulunsun portföyünüzde zarar etmezsiniz bunlar al bırak unut hisseleridir 2 yıl sonraaa aaa bu kadar yatırdım noldu dersiniz

Temettü enerji ve halka arz benim üçlüdür. Harika anlatmışsın hocam.

hocam kısa vade yatırımı ne yapabilirim döviz işimi görmez mi hem hergün detaylı bakamayacağım için borsaya girmek mantıksız geliyor köşeye atar sene sonuna kadar beklerim gibi
Hocam borsadan başka önerim yok çünkü bir fikrim yok diğerleri için

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Eray Fındık

konu açsam yardımcı olucak arkadaşlar çıkar mı kısa vadeli yatırım hakkında veya özelden yardım edecek ve yatırım konusunda bilgilendiricek arkadaşlar varsa yazabilir

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038

Evet kesinlikle, cevabınızı en iyi cevap olarak alıntıladım.

konu açsam yardımcı olucak arkadaşlar çıkar mı kısa vadeli yatırım hakkında veya özelden yardım edecek ve yatırım konusunda bilgilendiricek arkadaşlar varsa yazabilir
Hocam uzun vade olursa yardımcı olurum.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri

aracı kurumlarda genel olarak yılda %20%30 kar ettirebiliyor hocam öyle demeyin gelin akbankı ve yapı krediye birlikte bakalım;
yapıkredi 1 yılda %142 kazandırmış yatırımcısına mesela
1693079058232.png

1693079070299.png

akbankta %151 kazandırmış bakın sert düşüş yaşamış ama gene toparlanmış o yüzden aracı kuruma yatırım yapın ama tavsiye değildir kesinlikle

Ben10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Eray Fındık
Evet kesinlikle, cevabınızı en iyi cevap olarak alıntıladım.

Hocam uzun vade olursa yardımcı olurum.
hocam düzenli bir gelir kaynağım olduğu zaman burda olursanız görüşürüz :D

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
kısa vadeli yatırım yatırım değildir trader dır o yüzden bistte klser gibi gün içinde 114 den 140 a çıkıp 114 e geri inip 130 a çıkıp 114 e geri düşen hisse bulursan deli kar edersin :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,829
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom