Neler Yeni

Çözüldü✓ 240Hz Monitör 60Hz hissi veriyor

Ceasar123

80+ Bronze
Driver'da tam olarak ne yapmam gerek hocam?
1- Attığım linkten Windows sürümünüze göre olan Driverı indirin
2- Masaüstüne atın
3- Kullandığınız WinRar yada 7zip ile buraya ayıklayın diyerek klasörü çıkartın;
1709662962868.png
4- Aygıt yöneticisi açın
5- Monitörler sekmesinden 2 tane monitör gözükür sizde. Driverı yükleyeceğiniz monitöre sağ tıklayın
1709663240912.png

6- Sürücüyü güncelleştir deyin;
1709663309849.png
7- "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" deyin;
1709663354165.png
8- "gözat" diyerek masaüstünüzdeki klasörü seçin;
1709663472214.png
9- Ardından "sonraki diyerek" kurun sürücüleri.

Bende sürücüler kurulu olduğu için monitörümün adı çıkıyor.
Normalde "Genel PnP monitör" diye yazar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
1- Attığım linkten Windows sürümünüze göre olan Driverı indirin
2- Masaüstüne atın
3- Kullandığınız WinRar yada 7zip ile buraya ayıklayın diyerek klasörü çıkartın;
Alıntıyı görüntüle
4- Aygıt yöneticisi açın
5- Monitörler sekmesinden 2 tane monitör gözükür sizde. Driverı yükleyeceğiniz monitöre sağ tıklayın
Alıntıyı görüntüle
6- Sürücüyü güncelleştir deyin;
Alıntıyı görüntüle
7- "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" deyin;
Alıntıyı görüntüle
8- "gözat" diyerek masaüstünüzdeki klasörü seçin;
Alıntıyı görüntüle
9- Ardından "sonraki diyerek" kurun sürücüleri.

Bende sürücüler kurulu olduğu için monitörümün adı çıkıyor.
Normalde "Genel PnP monitör" diye yazar.
Hocam driverı kurdum ve resetledim sistemi. İlk açtığımda tekrardan 60hz hissi verdi 5 dakika sonra tekrar baktığımda şuanda sadece titreme hissiyatı alıyorum. Driverı kurduğumda o 60Hz hissi gitti. Ama masaüstünde bir simgeyi hareket ettirdiğimde titreme söz konusu.

Ceasar123

80+ Bronze
Hocam driverı kurdum ve resetledim sistemi. İlk açtığımda tekrardan 60hz hissi verdi 5 dakika sonra tekrar baktığımda şuanda sadece titreme hissiyatı alıyorum. Driverı kurduğumda o 60Hz hissi gitti. Ama masaüstünde bir simgeyi hareket ettirdiğimde titreme söz konusu.
O yazılımsal değil, donanımsal bir sorun sanırım. Dahada bir şey gelmedi aklıma.
Bence teknik desteğe başvurun en azından.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
O yazılımsal değil, donanımsal bir sorun sanırım. Dahada bir şey gelmedi aklıma.
Bence teknik desteğe başvurun en azından.
İlginiz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim hocam. Sanırsam monitör garantiye gidecek gibi duruyor. Teşekkür ederim tekrardan.

ceku.35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
cevdet kaan kulaksız
Hocam dediğim şey saçma gelebilir ama mouse hz değeriniz çok yüksekse ex(viper20k hz) 20k ya aldığım zamanlarda dosya sürüklemede benzer bir his yaşıyordum hz değerini kademe kademe düşürerek sorunu çözmüştüm hz değeri ayarlanabilir bir mose kullanıyorsanız bundan kaynaklı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
Hocam dediğim şey saçma gelebilir ama mouse hz değeriniz çok yüksekse ex(viper20k hz) 20k ya aldığım zamanlarda dosya sürüklemede benzer bir his yaşıyordum hz değerini kademe kademe düşürerek sorunu çözmüştüm hz değeri ayarlanabilir bir mose kullanıyorsanız bundan kaynaklı olabilir.
Steelseries Rival 650 Wireless kullanıyorum hocam. Bu modelde ayarlanıyor mu hiçbir fikrim yok yine de araştırıp deneyeceğim, teşekkür ederim bilgi için.

tolgaaaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Tolga arslan
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Dostlar selamlar. 2K 240Hz monitör ve FHD 165Hz monitörüm mevcut. Bir süredir iki mönitörde de masaüstünde, oyunlarda ve uygulamalarda bir kasma/titreme görüntüsü alıyorum. Her iki monitörde de hiçbir şekilde akıcı bir hissiyat alamıyorum. Kullandığım 2 mönitörde görüntüde 60Hz hissi veriyor. Oyunlarda V-Sync açıp deniyorum bir değişiklik olmuyor. İki monitörde de G-Sync, FreeSync kapatmama rağmen sonuç yine aynı. Masaüstünde bir kısayol simgesini sağa sola doğru hızlı ve yavaş şeklinde sürüklediğimde simge aşırı kasıyor. Ne yaptıysam yaptım hiçbir şekilde sonuç alamadım. Sorunun neyden kaynaklandığını bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim. Sistem özellikleri ve mönitör marka modellerini aşağıya bırakıyorum. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:

CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D.
GPU: Palit RTX4070 Ti Jetstream.
Anakart: ASUS Prime X670-P-CSM
RAM: G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32 GB DDR5 6000MHz CL30.
SSD: Kingston Fury Renegade 2 TB Heatsink.
SSD 2: Kioxia Exceria Plus G2 2 TB.
Kasa: FSP CMT591M.
PSU: FSP 750W 80+Bronze
Sıvı soğutma: Thermalright Aqua Elite V3 360mm.
Monitör: MSI G274QPX 27" WQHD IPS 240Hz.
Monitör 2: Lenovo Legion Y27-30 FHD IPS 165Hz.
Sistem patates olmus knka sen onu hurdaciya sat yenisini al bence

Thrill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Atakan
Basit bir öneri belki ama farklı kablo ile deneyebilirsin.

RX 5700 XT Ekran kartımı DP kablosu ile kullanıyordum ve hiç sorun yoktu.
RTX 3070 Ti karta geçtim ve aynı DP kablosu takılıyken Adobe programları titremeye başladı.
HDMI kablosuna geçtim sorun kalmadı. 2K 144Hz Monitörüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Berat ASC
Basit bir öneri belki ama farklı kablo ile deneyebilirsin.

RX 5700 XT Ekran kartımı DP kablosu ile kullanıyordum ve hiç sorun yoktu.
RTX 3070 Ti karta geçtim ve aynı DP kablosu takılıyken Adobe programları titremeye başladı.
HDMI kablosuna geçtim sorun kalmadı. 2K 144Hz Monitörüm.
Öneri için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam saçma dediniz fakat çözümü sizin sayenizde buldum. Sorun tamamen mouse ile alakalıymış. Siz bunu dedikten sonra kablolu bir mouse ile denedim ve sorunun mouse ile alakalı olduğunu öğrendim. Hatta asıl bu çok saçma gelebilir ama Rival 650’nin Dongle’ı kasanın arkasında anakartta takılıydı. Çıkarıp kasanın önüne USB 2.0 portuna taktığımda sorun hiçbir şekilde kalmadı şuanlık. Ne o 60Hz hissi kaldı nede o aşırı titreme. Gerçekten teşekkür ederim yardımınız ve bilgilendirdiğiniz için.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,588
Üyeler
142,759
Son üye
burakozgun
Top Bottom