Neler Yeni

Bios güncel olmadığı zaman sistemin fanları çalışıp ekranın gelmemesi mümkün mü?

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
Yeni işlemci aldım. Aldığım işlemci için güncel bios yok. Sistem çalışıyor, fanlar dönüyor, görüntü gelmiyor. Bios güncel olmadığı zaman sisteme güç gitmesi mümkün mü?

Omeraslan93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Ömer Aslan
Eğer anakartın aldığın işlemciyi desteklemiyorsa görüntü gelmez. Ben r5 5500 işlemcimi a320 anakarta bios güncellemesi sayesinde gördürebildim.

neshter

80+ Bronze
islemci guc kablosunu taktin mi? gecen sefer 2 saat bosuna zaman kaybettim megerse bu kabloyu takmamisim :)
1712376942704.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ramlerinde de sikinti yoksa buyuk ihtimalle anakartinin biosunu update etmen gerekiyor. daha dusuk islemci takarak veya flash bios ile guncellemen gerekiyor

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer anakartın aldığın işlemciyi desteklemiyorsa görüntü gelmez. Ben r5 5500 işlemcimi a320 anakarta bios güncellemesi sayesinde gördürebildim.
Bu bios güncellemesi işlemciye göre yapılıyor değil mi? Eski işlemcim r5 3600 yeni aldığım r7 5800x3d. R5 3600 işlemcimi takıp görüntü aldıktan sonra neye göre indirme yapmam gerekli? Yani r5 3600 için indirdigim biosu r7 5800x3d için kullanabilir miyim? Yol gösterme şansın var mı?

Harici olarak r7 5800x3d'yi tekrar taktığımda görüntü alamıyacağım. Usb ile nasıl işlem yapacağım?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Anakartın ne? Sitesine girip Beta olmayan en güncel biosu flasha yazıp biosu güncelle. Ondan aonra işlemciyi takınca çalışır.

Nukroyss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Muhammed Enes ÜNAL
Bu bios güncellemesi işlemciye göre yapılıyor değil mi? Eski işlemcim r5 3600 yeni aldığım r7 5800x3d. R5 3600 işlemcimi takıp görüntü aldıktan sonra neye göre indirme yapmam gerekli? Yani r5 3600 için indirdigim biosu r7 5800x3d için kullanabilir miyim? Yol gösterme şansın var mı?

Harici olarak r7 5800x3d'yi tekrar taktığımda görüntü alamıyacağım. Usb ile nasıl işlem yapacağım?
Reis BİOS işlemi biraz riskli bir işlem olduğu için bana kalırsa yaparken yanında bilen biri olsun , yada bilen bir bilgisayarcıya falan yaptır.
Hiç bilmiyorsan tek başına bulaşma derim :/

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beyler aslında ilk defa yapmıyorum. Daha önce görüntü alırken flash olmadan yapmıştım. Anladığım kadarıyla yapıcağım bios her 2 işlemci için de uygun. R5 3600 takılı iken intertten en son sürümünü indirip bios üzerinden güncelliyeceğim. Sonra r7 5800x3d'yi indireceğim. Sonrasında sistem kendini direkt açacak. Ekstra bir işleme gerek kalmayacak. Doğru mu anladım beyler?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Bios flashback özelliği yok bildiğim o anakart ta mecburen eski işlemciyi takacak ve güncel bios yüklemeniz gerekecek

Ama mutlaka bios default ayarlara alın daha sonra yeni işlemciyi takın

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
Bios flashback özelliği yok bildiğim o anakart ta mecburen eski işlemciyi takacak ve güncel bios yüklemeniz gerekecek

Ama mutlaka bios default ayarlara alın daha sonra yeni işlemciyi takın
Default ayarlara alınca ne oluyordu hocam? Bir de biosu attıktan sonra alıyım değil mi?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Bios güncelleyince default olarak yüklenir ama ne olur ne olmaz default yapın siz.

Fabrika ayarı gibi düşün stabil çalışma ayarı.

Evet bios attıktan sonra yapın

Anatolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre ÇAKIRCA
Bios güncelleyince default olarak yüklenir ama ne olur ne olmaz default yapın siz.

Fabrika ayarı gibi düşün stabil çalışma ayarı.

Evet bios attıktan sonra yapın
Tamamdır hocam. Akşam sorun olmazsa halletmeye çalışacağım. Bir sorun olursa size buradan ulaşsam sorun olur mu?

Top Bottom