Neler Yeni

0 çin mi 2. El japon Motor mu

GirayHan

80+ Gold
bilmiyodum hocam ama yinede bu stokcular yuzunden pahalı yedek parcalar
değil bu fiyatlarda yedek parçası.

bugün bajaj'ın bile boğazdan egzoz'u 40 bın tl civarı fiyat çekiyolar. Ne anladım ? Japona bin daha iyi.

motoru almak önemli değil ayrıca aldıktan sonra parçasını bulabilecek misin hadi buldun uyguna bulabilecek misin bu önemli. yamaha honda kawasaki'de bu yok. haa benim motorumun yedek parçaları pahalı ona bişey diyemem ama bi cf moto denen çinlinin parçalarının yamaha ile aynı yedek parça fiyatı skalasında olması büyük problem.

şunu diyolar motoru ucuza sattık zaten sen bu motoru alıyorsan acemısın ee acemı ısen zaten kaza yaparsın ben sana yedek parçadan sokayım kazığı diyolar. mantık bu.

ayrıca hadi farzedelim senin dediğin gibi moto yedek parçası satan firmalar kazık fiyat söylüyolar.

neden CF MOTO buna izin veriyor ? hiç düşündün mü ?

cevap vereyim çünkü yedek parçası piyasada yok. motorcuyu yolunacak tavuk gibi gören yedek parça getirmeyen sattığı malın arkasında durmayan sattığı motorda da gırla sorunlar olan milleti illallah ettiren bir marka bu cf moto. yazın instagrama tag' şeklinde aratın kullanıcı yorumlarını göreceksiniz gidin şikayetvara dolu yorum girin motor forumlarına hali hazırda süren davaları göreceksiniz. var oğlu var. motor alacağım diye başınıza bela almayın. çinlinin size estetik satmasına kanmayın. mecbur kalmadıkça da almayın. mecbur kalanlar parası yetmeyenler için de bir çok alternatif var. çinin motor bloğu üstünde uzmanlaşması arge yapması iyi mühendislerden ekmek yemesi için daha bi 30 40 yılı var.

yamaha honda kawasaki bu markaları hemen oluşturmadı bu markaların arkadasında üstün mühendislik ve teknoloji var. iyi mühendisler var.

Son düzenleme:

Gurkanpiro

80+ Gold
değil bu fiyatlarda yedek parçası.

bugün bajaj'ın bile boğazdan egzoz'u 40 bın tl civarı fiyat çekiyolar. Ne anladım ? Japona bin daha iyi.

motoru almak önemli değil ayrıca aldıktan sonra parçasını bulabilecek misin hadi buldun uyguna bulabilecek misin bu önemli. yamaha honda kawasaki'de bu yok. haa benim motorumun yedek parçaları pahalı ona bişey diyemem ama bi cf moto denen çinlinin parçalarının yamaha ile aynı yedek parça fiyatı skalasında olması büyük problem.

şunu diyolar motoru ucuza sattık zaten sen bu motoru alıyorsan acemısın ee acemı ısen zaten kaza yaparsın ben sana yedek parçadan sokayım kazığı diyolar. mantık bu.
hocam son bır sorum olcak motora ılk defa baslıyorum drıft l alsam olurmu konudan alakasız ama

GirayHan

80+ Gold
mecbur kalmadıkça çok zengin değilseniz (!) çinli motorlardan uzak durun.

GirayHan

80+ Gold
hocam son bır sorum olcak motora ılk defa baslıyorum drıft l alsam olurmu konudan alakasız ama
olur. çinli ama yıllardır türkiye pazarında olan bir motor ve yedek parçası gırla dolu. ayrıca ucuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yasin Tural
Ns200 öneririm. 150-160k arasında bir fiyata bayiden çıkıyordu. ABS + CBS var. Su soğutmada cabası. Başlangıç için grenajlı motor almanızı önermem. Tecrübeniz az olduğundan illaki küçük kazalar olacak sonuç olarak 2 teker. Çok fazla masraf edersiniz. 250sr'ın grenaj fiyatları japonlar kadar ediyor pahalı. Naked bakmanızı öneririm. Bende aktif olarak Drift L var. Param ona yetti ama yakında nasip olursa Suzuki GSX-R 250 almayı planlıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada 2. el GSX-R 250'de öneririm temiz bulabilirseniz, tek kusuru (oda kusur değil bence) top speedi düşük. Başlangıç için ideal.
Ns serisi çok hoşuma gitmiyo sanırım ikinci el r25 alıcam

Ns200 öneririm. 150-160k arasında bir fiyata bayiden çıkıyordu. ABS + CBS var. Su soğutmada cabası. Başlangıç için grenajlı motor almanızı önermem. Tecrübeniz az olduğundan illaki küçük kazalar olacak sonuç olarak 2 teker. Çok fazla masraf edersiniz. 250sr'ın grenaj fiyatları japonlar kadar ediyor pahalı. Naked bakmanızı öneririm. Bende aktif olarak Drift L var. Param ona yetti ama yakında nasip olursa Suzuki GSX-R 250 almayı planlıyorum

Bu arada 2. el GSX-R 250'de öneririm temiz bulabilirseniz, tek kusuru (oda kusur değil bence) top speedi düşük. Başlangıç için ideal.
Koruma takozu grenajı ne kadar korur çok düşeceğimide sanmıyorum daha önceden kullandım motor bir süre ilk defa kendimin olucak ama

mecbur kalmadıkça çok zengin değilseniz (!) çinli motorlardan uzak durun.
Abi sen bilgili birine benziyosun r25 dışında önerebilceğin japon var mı şuan r25 düşünüyorum en mantıklı o geldi

Son düzenleme:

Muhsin29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhsin cebel
Çin motorları içinde parça sıkıntısı var ve pahalı ya düşersem falan çok sıkıntı yaratırmı

neye dikkat etmeliyim alırken km falan kaç olursa uygun
Motorun türüne göre değişir hocam cross ise motor bloklarına piston gömlek durumuna bak km pek önemli değil hor kullanılmış 10 bindeki motordan sa temiz bakımlı kullanılmış 30 bindeki daha iyidir eğerki motor mekanikten anlamam derseniz illaki bi motorcuya gösterin

GirayHan

80+ Gold
Ns serisi çok hoşuma gitmiyo sanırım ikinci el r25 alıcam

Koruma takozu grenajı ne kadar korur çok düşeceğimide sanmıyorum daha önceden kullandım motor bir süre ilk defa kendimin olucak ama

Abi sen bilgili birine benziyosun r25 dışında önerebilceğin japon var mı şuan r25 düşünüyorum en mantıklı o geldi
supersport seviyorsan r25 naked için ise mt25 yada honda CB 250 R

cafe racer seviyorsan honda cl250 yada yamaha xsr 125

ikinci el alacaksan bölgende ki resmi servislere götür testlerini yapsınlar onay çıkarsa al.

mahalle arası expertizlere motorculara gitmemeye çalış.

Top Bottom