Neler Yeni

1. korona aşısı olduktan sonra öbür aşılar en erken ne zamana olunur?

panda74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
H
Arkadaşlar normalde ben hiç aşı olmadım ama şimdi yurt dışına çıkacağım, 2-3 tane farklı ülkeye gideceğim, En az 2 tane korona aşısı istiyorlar lakin ona da test istiyorlar girişte testlerde pahalı oluyor, ondan dolayı en az 3 tane olmam gerekliymiş korona aşısı. birde alman aşısı istiyorlar çini veya rus aşısı kabul görmüyor o ülkelerde.

şimdi ben 1. doz olursam kaç gün sonra bana 2. ve 3. aşı olmama izin veriliyor. internette her yere baktım ama bunla ilgili bilgi yok hep eski bilgiler var devlet diyorduya artık 2. doz olmak isteyen olabilir, 3.doz olmaları açtık hep öyle haber var.

bunun hakkında gerçek bilgisi olan biri var mı?

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
14 gün sonra olabiliyorsun diye biliyorum. Ben öyle yapmıştım yurtdışına çıkmadan önce. 2 doz yeterli oluyor ama 3.dozu da ol sen garantiye al.

panda74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
H
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
14 gün sonra olabiliyorsun diye biliyorum. Ben öyle yapmıştım yurtdışına çıkmadan önce. 2 doz yeterli oluyor ama 3.dozu da ol sen garantiye al.
zaten 2. dozda yetiyor ama ülke girişimde o zaman test istiyorlar oda pahalı. onun için 3. doz olacağım. yani 1 dozdan sonra 14 gün sonra 2. doz, 14 gün sonrada 3. doz oluna biliniyor değil mi doğrumu anladım?

panda74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
H
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaldırılmadı mı bu aşı zorunluluğu?
hayır hala devam ediyor. aşı olmadı mı ülkeye alınmıyor direk. bide çin veya rus aşısınıda kabul etmiyor çoğu ülke aşısız sayıyor bazen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

siz 3 doz mu oldunuz? nasıl 14 gün arayla oldunuz tam olarak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Mert ali
alman aşısı olamanı önermem skandal yaratmıştı iyi değil,

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
zaten 2. dozda yetiyor ama ülke girişimde o zaman test istiyorlar oda pahalı. onun için 3. doz olacağım. yani 1 dozdan sonra 14 gün sonra 2. doz, 14 gün sonrada 3. doz oluna biliniyor değil mi doğrumu anladım?
Evet öyle zaten ilk doz olduktan sonra sistem sana otomatik açıyor onu kaç gün geçmesi gerekiyorsa. Gideceğin ülkeye girmeden 48 içinde bir test götürmen lazım evet. Havalimanında yapmışlardı bana test sonrasında birde.

BionTech ol geç, AB de o geçerli.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
hayır hala devam ediyor. aşı olmadı mı ülkeye alınmıyor direk. bide çin veya rus aşısınıda kabul etmiyor çoğu ülke aşısız sayıyor bazen.

siz 3 doz mu oldunuz? nasıl 14 gün arayla oldunuz tam olarak?
Hollanda konsolosluğu gerek olmadığını yazmış hocam hangi ülkelerde zorunlu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Mert ali
yanlış hatırlamıyorsam teyzemde de aşı yok geçen paskalya bayramında rahat rahat geldi gitti çocuklarında fln da yok ztn

panda74

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
H
Hollanda konsolosluğu gerek olmadığını yazmış hocam hangi ülkelerde zorunlu?
asya ülkelerine gideceğim ve aşı yoksa karantina istiyorlar, sonrada eğer param kalırsa avrupa veya balkandan 1-2 ülke düşünüyorum

yanlış hatırlamıyorsam teyzemde de aşı yok geçen paskalya bayramında rahat rahat geldi gitti çocuklarında fln da yok ztn
avrupada kalktı ama ben asyaya gideceğim onlarda istiyor, kapalı ortamda maske bile takmaları devam ediyor

Evet öyle zaten ilk doz olduktan sonra sistem sana otomatik açıyor onu kaç gün geçmesi gerekiyorsa. Gideceğin ülkeye girmeden 48 içinde bir test götürmen lazım evet. Havalimanında yapmışlardı bana test sonrasında birde.

BionTech ol geç, AB de o geçerli.
14 gün ara varsa tam yeter iyi olur benim için, 2-3 gün içinde ilk doz aşı için sağlık ocağına gideceğim bir şey olmaz ise

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
Schengen vizen var mı? Meraktan soruyorum.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
Var ama Schengen bölgesine düşünmüyorum. balkan ülkeleri veya irlanda ve iskoçya düşünüyorum ona da şuan için vizem yok.
Balkan ülkeleri çok sıkıcı tavsiye etmem.

Top Bottom