Neler Yeni

Öneri 1 TB HDD önerisi lazım

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx
Bütçe
750
500 GB M2 SSD var ancak yetersiz kalıyor bu yüzden 1 TB hdd almayı planlıyorum önerilerinize açığım. Öneriniz yoksa bile en azından alırken neye dikkat etmem gerektiği konusunda bilgi verebilirseniz bu da yeterli olur.
(Ana kartımda sadece bir tane m2 ssd yuvası olduğu için mecburen hdd alıyorum yoksa m2 ssd alırdım.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
500 GB M2 SSD var ancak yetersiz kalıyor bu yüzden 1 TB hdd almayı planlıyorum önerilerinize açığım. Öneriniz yoksa bile en azından alırken neye dikkat etmem gerektiği konusunda bilgi verebilirseniz bu da yeterli olur.
(Ana kartımda sadece bir tane m2 ssd yuvası olduğu için mecburen hdd alıyorum yoksa m2 ssd alırdım.)
1tb hdd yerine 500 gb sata alırdım yerinizde olsam

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
SATA SSD al bence. HDD güncel oyunlarda donma takılmaya sebep olabiliyor.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SATA SSD ve HDD arasındaki fark nedir çok bilgim yok.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
SATA SSD ve HDD arasındaki fark nedir çok bilgim yok.
Mesela ssd de 10 saniyede oyuna giriş yapıyorsun hdd ise 40 saniye hatta 1-2 dakika bile sürebilir oyundan oyuna farklılık gösterir bu süreler.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx
Mesela ssd de 10 saniyede oyuna giriş yapıyorsun hdd ise 40 saniye hatta 1-2 dakika bile sürebilir oyundan oyuna farklılık gösterir bu süreler.
Hız ve kapasite olayını anladım. Bilgisayara montaj olayı da hdd ile aynı değil mi. Kasa da çekmece gibi yer var oraya yerleştiriyorsun doğru mu hocam

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Tx
Evet, ama montaj için ek olarak kasada özellikle SATA SSD için yapılan montaj delikleri de vardır oralar da olur.
Her kasa da standart olan bir şey mi bu? Zahmet olmazsa benim kasada olup olmadığına bakar mısınız? Veya biraz detaylı tarif ederseniz açıp bakarım ben.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Her kasa da standart olan bir şey mi bu? Zahmet olmazsa benim kasada olup olmadığına bakar mısınız? Veya biraz detaylı tarif ederseniz açıp bakarım ben.
Yeni kasaların çoğunda var. Yoksa da kızağa montajlarsın.

Kasanın içinde bir yere öylesine bıraksan yetiyor zaten, HDD gibi illa sabit durması gerekmiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom