Neler Yeni

1 yıllı aşkındır fitness yapıyorum şimdi ne yapmalıyım

Luci_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Berke
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Discord
berke#0001
Merhaba
Eylül 2021 de kilo verme amaçlı gym e yazıldım 125kg olarak şu an 86 kiloyum. Amacım kilı vermeden çıktı bir zevk haline geldi. Temmuz 2022 de diyetisyene gittim 90kg olarak 70kg (boy 187) kas kütlesi çıktı şu an yağ oranım nedir bilmiyorum kas yıkımı ya da yapımı olmuş mudur fikrim yok ağustos gibi kas kazanım odaklı gidiyordum günde 700 gr ye yakın tavuk göğüsü falan yiyordum şu an yağ yakımı hedefliyorum bel göğüs ve koldq yüksek miktarda yağ ve ödem var. Psikolojik olarak kötü hisseytiriyor. Haftada 5 gün spora gidiyorum. Gym deki hoca yağ yakma odaklı şu an gidersen ilerleyemezsin diyor sözüne pek itibar etmediğim biri normalde kafama takıldı.

Beslenme;

Sabah: 30gr fıstık ezmesi, 60gr yulaf, 2 yumurta
Öğlen: 10gr f.e., 80gr pirinç, 200gr tavuk göğüsü
Akşam: 10gr f.e., 80gr pirinç, 200gr tavuk göğüsü

Salondaki hocanın dediği doğru mu ? Ne yapmalıyım kafamı karıştırdı

Son düzenleme:

Huseyın_cano

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Ahmet Kaya
Merhaba
Eylül 2021 de kilo verme amaçlı gym e yazıldım 125kg olarak şu an 86 kiloyum. Amacım kilı vermeden çıktı bir zevk haline geldi. Temmuz 2022 de diyetisyene gittim 90kg olarak 70kg (boy 187) kas kütlesi çıktı şu an yağ oranım nedir bilmiyorum kas yıkımı ya da yapımı olmuş mudur fikrim yok ağustos gibi kas kazanım odaklı gidiyordum günde 700 gr ye yakın tavuk göğüsü falan yiyordum şu an yağ yakımı hedefliyorum bel göğüs ve koldq yüksek miktarda yağ ve ödem var. Psikolojik olarak kötü hisseytiriyor. Haftada 5 gün spora gidiyorum. Gym deki hoca yağ yakma odaklı şu an gidersen ilerleyemezsin diyor sözüne pek itibar etmediğim biri normalde kafama takıldı.

Beslenme;

Sabah: 30gr fıstık ezmesi, 60gr yulaf
Öğlen: 10gr f.e., 80gr pirinç
Akşam: 10gr f.e., 80gr pirinç

Salondaki hocanın dediği doğru gym devam et kanka

Luci_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Berke
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Discord
berke#0001
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Merhaba

Beslenme;

Sabah: 30gr fıstık ezmesi, 60gr yulaf
Öğlen: 10gr f.e., 80gr pirinç
Akşam: 10gr f.e., 80gr pirinç

Keto diyetini denemenizi öneririm hem yağ yakıp hemde kas kütlesi kazanmak için
Tabii türkiye şartlarında bütçeniz el veriyorsa :)
Birde yazdığınız beslenme 20gr protein felan :D

Luci_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Berke
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Discord
berke#0001
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keto diyetini denemenizi öneririm hem yağ yakıp hemde kas kütlesi kazanmak için
Tabii türkiye şartlarında bütçeniz el veriyorsa :)
Birde yazdığınız beslenme 20gr protein felan :D
Tavul göğsünü yazmayı unutmuşum öğlen akşam 200 200 tavuk göğüsü sabah 2 yumurta

Awae4Life

80+
kilodan ziyade yağ oranın önemli. Yağ oranın da %15'in altında değilse bulka girmen pek mantıklı değil

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Knk ben de 124,9 kiloydum 1.70 boy 4 Aydır spora düzenli gidiyorum diyet ve kardiyo yapmıyorum sadece ağırlık antremanı şuan 117 kiloyum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
Merhaba

Beslenme;

Diyet mantığı iyi ama kullandığın yağ miktarı nedir ve ne yağı kullanıyorsun. Pilav yağlı mı tavuk yağlı mı pilavı tavuk suyu ile mi yapıyorsun ? Fıstık ezmesi çıkartılabilir yerine yulaf veya mısır gevreği eklenebilir. Şahsi görüşüm olarak oraya 8 Gr zeytinyağı kullanılmalı ama fıstık ezmesi işi bozabilir şahsen yerine Mısır gevreği yerdim

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,723
İsim
Gtx 1090Tİ
Knk ben de 124,9 kiloydum 1.70 boy 4 Aydır spora düzenli gidiyorum diyet ve kardiyo yapmıyorum sadece ağırlık antremanı şuan 117 kiloyum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum.
Hata yapıyorsun tabii ki o kiloda kardiyo yapmamak çok saçma

Tamaran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Tolga Kılıç
Merhaba

Beslenme;

Net birsey var ve türkiye deki hocalara sakın kanka hele ki gymdekilete yabancı ulkedeki ve turkiyede ki yarismalarda ki hocalarin tek soyledigi sey zayifsan kas kutlesi konusunda kilolu olsanda vermek icin degil kas kutleni ve guclenmeye odaklan sonra ver verirken kimse kas kutlesi veya kas konusunda guclenmeyi hedefleyemez ters oranti 700 gr tavuk yerken ne icin guclenmek icin zayiflarken o yıkımı veremezsin 1 sene uzun bir süre su kis ayinda duzenli bir bulk yapabilirsin ama oyle o bu su diye ezbere soylemis fistik ezmesi yumurta evet olur ama vok abarti olmasina gerek yok daha cok oglen öğününe odaklan sonrasinda spor yapip hafif birseyler atistir sonrasinda aksam ogununu normal ye abartma azda yeme ben kendi gittigim gymdeki akil veren hocalarida görüyorum macfittekileride yemek karti olmasa ac kalicaklar migrostan atistiriyorlar

Luci_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Berke
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Discord
berke#0001
Diyet mantığı iyi ama kullandığın yağ miktarı nedir ve ne yağı kullanıyorsun. Pilav yağlı mı tavuk yağlı mı pilavı tavuk suyu ile mi yapıyorsun ? Fıstık ezmesi çıkartılabilir yerine yulaf veya mısır gevreği eklenebilir. Şahsi görüşüm olarak oraya 8 Gr zeytinyağı kullanılmalı ama fıstık ezmesi işi bozabilir şahsen yerine Mısır gevreği yerdim
Fıstık ezmesini yağ kaynağı olarak kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Net birsey var ve türkiye deki hocalara sakın kanka hele ki gymdekilete yabancı ulkedeki ve turkiyede ki yarismalarda ki hocalarin tek soyledigi sey zayifsan kas kutlesi konusunda kilolu olsanda vermek icin degil kas kutleni ve guclenmeye odaklan sonra ver verirken kimse kas kutlesi veya kas konusunda guclenmeyi hedefleyemez ters oranti 700 gr tavuk yerken ne icin guclenmek icin zayiflarken o yıkımı veremezsin 1 sene uzun bir süre su kis ayinda duzenli bir bulk yapabilirsin ama oyle o bu su diye ezbere soylemis fistik ezmesi yumurta evet olur ama vok abarti olmasina gerek yok daha cok oglen öğününe odaklan sonrasinda spor yapip hafif birseyler atistir sonrasinda aksam ogununu normal ye abartma azda yeme ben kendi gittigim gymdeki akil veren hocalarida görüyorum macfittekileride yemek karti olmasa ac kalicaklar migrostan atistiriyorlar
Bulk olabilir ama yağ oranım bence yüksek 17 18 cüvarlarında bulk biraz mantıksız değil mi birde yeterli proteini alamıyprum kiloyu 2x yapsam 172gr protein yapar o da nereden baksan günlük 70 80 tl ediyor

kilodan ziyade yağ oranın önemli. Yağ oranın da %15'in altında değilse bulka girmen pek mantıklı değil
Şu an 17 18 civarlarındayım bence

Tamaran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Tolga Kılıç
Fıstık ezmesini yağ kaynağı olarak kullanıyorum

Bulk olabilir ama yağ oranım bence yüksek 17 18 cüvarlarında bulk biraz mantıksız değil mi birde yeterli proteini alamıyprum kiloyu 2x yapsam 172gr protein yapar o da nereden baksan günlük 70 80 TL ediyor
Kanka hesap bulkta kayip yasatir bunu asla unutma ben günde 10 ogun yiyorum lif kaynakli ucuz seylerde tercih edebilirsin dr pun var onlardan kesinlikle al 10 lu var trendyolda ama suan zamlandi kutusu 49 tl oldu yemekten sonrabiz direk toz seklinde iciyoruz onun harici fistik ezmesi yemek sepetinde vs indirimde 33 tl felan geliyor 2 kasik agzina at gitsin bana bakarsan guclenmen faha onemli gobek veya yag oranin abartili degil güçlenip istedigin sporu cikarmak varken zayif gorunumunle gerilemeni istemem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,296
Üyeler
150,056
Son üye
sevgeas
Top Bottom