Neler Yeni

Çözüldü✓ 1000 ₺ bütçeye AM4 soketli anakart önerisi

Nintendoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet
Bütçe
1000
Sistemi yeni topluyorum hatta çoğu parçayı aldım sayılır anakartıda aldım aslında (msı b450m a pro max) ama argb desteklemediğini öğrendim forumlardan neyse ben forumdaki bilgili arkadaşlara soruyorum sizin tavsiyeniz hangi anakart olur.
Sistem bileşenlerim şu şekilde ve benim isteğim anakart üzerinden argb mystic light yazılımını desteklesin istiyorum ve ekran kartım pcıe 4.0 uyumlu pcıe 3.0 girişinde kullansam çok büyük bi performans düşüklüğü yaşarmıyım bunuda bilen biri varsa bunada yanıt arıyorum çok sıkıntı olacaksa anakartta 4.0 desteği olması lazım yok sıkıntı yaratmaz derseniz sadece argb olsun bide soğutması güzel olsun kafi ve 3200mhz ram desteği olsun
Bileşenler şu şekilde;
AMD Ryzen 5 3600x
240 veya 360mm rgb sıvı soğutma düşünüyorum
Corsair vengeance rgb pro 3200mhz çift slot 8×2 16gb
M2 ssd
MSI rx 5700xt mech ekran kartı
Gamepower Warcry 6x argb fanlı 650w 80+ kasa
Bileşenler bu şekilde

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
B550m pro vdh de vardı sanırım 1100tlgibi bri fiyatı var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemi yeni topluyorum hatta çoğu parçayı aldım sayılır anakartıda aldım aslında (msı b450m a pro max) ama argb desteklemediğini öğrendim forumlardan neyse ben forumdaki bilgili arkadaşlara soruyorum sizin tavsiyeniz hangi anakart olur.
Sistem bileşenlerim şu şekilde ve benim isteğim anakart üzerinden argb mystic light yazılımını desteklesin istiyorum ve ekran kartım pcıe 4.0 uyumlu pcıe 3.0 girişinde kullansam çok büyük bi performans düşüklüğü yaşarmıyım bunuda bilen biri varsa bunada yanıt arıyorum çok sıkıntı olacaksa anakartta 4.0 desteği olması lazım yok sıkıntı yaratmaz derseniz sadece argb olsun bide soğutması güzel olsun kafi ve 3200mhz ram desteği olsun
Bileşenler şu şekilde;
AMD Ryzen 5 3600x
240 veya 360mm RGB sıvı soğutma düşünüyorum
Corsair vengeance RGB pro 3200mhz çift slot 8×2 16gb
M2 ssd
MSI rx 5700xt mech ekran kartı
Gamepower Warcry 6x argb fanlı 650w 80+ kasa
Bileşenler bu şekilde
Ekran kartı ısınan model, psu kötü.

Nintendoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Çok fazla aşırı bi yüklenme yapmayacağım ekran kartına ama öyle bi kasanın içinde nasıl ısınacak onu merak ettim ve birde psu kötü demişsin 650w yetersiz mi demek istedin yetersiz dersen 750w çıkarabilirim henüz daha kasanın siparişini vermedim ama ekran kartı için yapabileceğim bişey yok çünkü elime ulaştı

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Batu
işlemciyi 3600 yapıp artan paraya b550 pro vdh alabilirsin

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Çok fazla aşırı bi yüklenme yapmayacağım ekran kartına ama öyle bi kasanın içinde nasıl ısınacak onu merak ettim ve birde psu kötü demişsin 650w yetersiz mi demek istedin yetersiz dersen 750w çıkarabilirim henüz daha kasanın siparişini vermedim ama ekran kartı için yapabileceğim bişey yok çünkü elime ulaştı
Ekran kartı ne yaparsan yap ısınan model inşallah sizde sorun çıkmaz, Gamepower güc kaynakları kötü sorun çıkartır

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Konu ile alakasız ama 240mm sıvı soğutucu düşünürseniz pf240 önerimdir hocam

Nintendoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı ne yaparsan yap ısınan model inşallah sizde sorun çıkmaz, Gamepower güc kaynakları kötü sorun çıkartır
Yardımın için teşekkür ederim hocam kasayı almadan önce göz önünde bulunduracam dediğini, peki önerdiğin uygun fiyatlı bi güç kaynağı modeli varmı

Osmanbayirr

80+ Bronze
Son düzenleme:

Nintendoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet

RGB kontolü yapabilirsin güzel anakart öneriyorum
Evet baktım güzel anakart fakat pcıe 4.0 yok sanırım özelliklerinde görmedim diğer arkadaşların dediği b550 pro vdh sanırım buna göre bi tık daha ön planda

ankaraps3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Gökalp Tuncer
Top Bottom