Neler Yeni

1030 mu r7 240 mı? Oyun için hangisi iyi linkler asagida

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Bu kartlar artık çok eski tip kartlar olduğundan daha güncel kartlara yonelmenizi oneririm. Ayrıca paylaştığınız iki bilgisayarın islemcileri de çok eski işlemciler. İ5 750 dediğiniz işlemci 2009'un 3. Çeyreğinde çıkan ilk i5 islemcilerden biri.. Bu fiyat bandında APU toplamanız daha sağlıklı olacaktır. 3000TL'ye de APU kaldıysa tabii..

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Cihan Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kartlar artık çok eski tip kartlar olduğundan daha güncel kartlara yonelmenizi oneririm. Ayrıca paylaştığınız iki bilgisayarın islemcileri de çok eski işlemciler. İ5 750 dediğiniz işlemci 2009'un 3. Çeyreğinde çıkan ilk i5 islemcilerden biri.. Bu fiyat bandında APU toplamanız daha sağlıklı olacaktır. 3000TL'ye de APU kaldıysa tabii..
Butcem bu kadar maalesef.
Youtube dan oyun testlerine baktım 1030 daha iyi gibi ama onunda gddr5 filan 2 tipi varmış.
İşlemciler filanda işin icine girince kafam karisti iyice.
Bundan önce i5 3230m gt 710m ekran kartli laptop kullaniyodum o bile yeterliydi.
Bu ikisinden hangisi oyunlarda daha iyidir sizce?
Onereceginiz kasa varsa ona da bakabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit 1030 gddr5 oldugunu ogrendim

bachpassion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
bach passion
Kardeşim iyi sabahlar, sırf sana elimden geldiğince fikir verebilmek için sabahın bu saatinde üye oldum, her ne kadar zaten bir süredir forumu takip ediyor olsam da. Bak ingilizcen varsa senin bütçene aşağı yukarı uygun bir şey buldum:

burada kullandığı işlemci am4 soketli,

Anakart : Asus Prime A320M-K indirimde 28 dolara almış
Soğutucu : 17 dolara wraith cooler
RAM : 2x8 cl16 3000 ram bulmuş 50 dolara
SSD : adata 240gb 27 dolara almış
PSU : EVGA 450w 30 dolar
Kasa : 40 dolara bi kasa almış
Ekran Kartı : hp rx 460 2 gb almış 80 dolara

ya böyle bir şey alacaksın, ya da apu sistem, ama apular da epey pahalandı. Sakın ha sakın, yok turbox, yok avantron, yok izoly gibi resmen dolandırıcı, çöpe atsan işe yaramaz sistemleri 5 kat fiyata millete kakalamaya kalkan firmalardan kasa alma. Ben de bilgisayar toplamayı bilmiyorum, sen de bilmiyorsan parçaları topla, bir bilene ya da mahallendeki bilgisayarcıya git, 50 lira ver toplasın. Şu an indirim dönemi toplarsın bir şekilde, danış buralardan birilerine ayarlarsın canını sıkma

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Cihan Doğan
Kardeşim iyi sabahlar, sırf sana elimden geldiğince fikir verebilmek için sabahın bu saatinde üye oldum, her ne kadar zaten bir süredir forumu takip ediyor olsam da. Bak ingilizcen varsa senin bütçene aşağı yukarı uygun bir şey buldum:

burada kullandığı işlemci am4 soketli,

Anakart : Asus Prime A320M-K indirimde 28 dolara almış
Soğutucu : 17 dolara wraith cooler
RAM : 2x8 cl16 3000 ram bulmuş 50 dolara
SSD : adata 240gb 27 dolara almış
PSU : EVGA 450w 30 dolar
Kasa : 40 dolara bi kasa almış
Ekran Kartı : hp rx 460 2 gb almış 80 dolara

ya böyle bir şey alacaksın, ya da apu sistem, ama apular da epey pahalandı. Sakın ha sakın, yok turbox, yok avantron, yok izoly gibi resmen dolandırıcı, çöpe atsan işe yaramaz sistemleri 5 kat fiyata millete kakalamaya kalkan firmalardan kasa alma. Ben de bilgisayar toplamayı bilmiyorum, sen de bilmiyorsan parçaları topla, bir bilene ya da mahallendeki bilgisayarcıya git, 50 lira ver toplasın. Şu an indirim dönemi toplarsın bir şekilde, danış buralardan birilerine ayarlarsın canını sıkma
Kardeşim ugrasmissin cok sagol ama babami zar zor bi kasa almaya ikna ettim bu tek tek parça alip toplama işine hayatta girmez.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Eger arttiramiyorsan ikinci el APU bakmanı öneririm çünkü bu tip kasalar gerçek anlamda seni tatmin etmeyecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Cihan Doğan
Eger arttiramiyorsan ikinci el APU bakmanı öneririm çünkü bu tip kasalar gerçek anlamda seni tatmin etmeyecektir.
2.el alamam.
Dediğim gibi bundan once i5 3230m islemci 710m ekran kartli laptop kullandım linkte verdigim 1030 olan kasa bu laptoptan daha kotu degildir heralde demi?
Oyunlari 720p lowda açsın beni 1 senr gotursun yeterli

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
Yanlış Bilgilendirme
r7 240 gt 1030 u şamar oğlanı yapar .. Nvidia cı olmama rağmen bunu söylüyorm krdsm cok fazla da anlamam ama r7 240 ın msi sapphire asus 2 ve 4 gb hepsınden kullandım . gt730 ve 1030 da kullandım r7 cok cok daha iyi

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Butcem bu kadar maalesef.
Youtube dan oyun testlerine baktım 1030 daha iyi gibi ama onunda gddr5 filan 2 tipi varmış.
İşlemciler filanda işin icine girince kafam karisti iyice.
Bundan önce i5 3230m gt 710m ekran kartli laptop kullaniyodum o bile yeterliydi.
Bu ikisinden hangisi oyunlarda daha iyidir sizce?
Onereceginiz kasa varsa ona da bakabilirim.

Edit 1030 gddr5 oldugunu ogrendim
İkinci el parçalarla toplanmış eski bir sisteme bu fiyatı vermek bence mantıklı değil. İkinci elde 2000e satıyorlar zaten daha iyilerini.

Ek olarak kullanılan parçalar da çok kalitesiz oluyor o yüzden genelde çabuk bozuluyor bu sistemler.

r7 240 gt 1030 u şamar oğlanı yapar .. Nvidia cı olmama rağmen bunu söylüyorm krdsm cok fazla da anlamam ama r7 240 ın msi sapphire asus 2 ve 4 gb hepsınden kullandım . gt730 ve 1030 da kullandım r7 cok cok daha iyi
GT 1030 ikiye katlıyor R7 240ı performans olarak, RX 550 rakibi kendisi. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
İkinci el parçalarla toplanmış eski bir sisteme bu fiyatı vermek bence mantıklı değil. İkinci elde 2000e satıyorlar zaten daha iyilerini.

Ek olarak kullanılan parçalar da çok kalitesiz oluyor o yüzden genelde çabuk bozuluyor bu sistemler.

GT 1030 ikiye katlıyor R7 240ı performans olarak, RX 550 rakibi kendisi. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.
ben kendi deneyimimi söylüyorm . ve yukardada cok iyi bildiğimi ifade etmiyorm !

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,725
İsim
göksel yurtcan
bu kasaların ikisinide asla almayın hocam max bütçeniz nedir bu büyçede 2el bakın bu işlemciler hem eski ve demode hemde aşırı performanssız işlemciler asla alınmaz ki zaten ileride ssdlerinde psularındada muhtemelen sorun yaşarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Cihan Doğan

1030 daha iyi testlerine baktım.
Önerebileceginiz bi kasa varmi hocam maalesef parca toplama işine veya 2. Ele yonelemiyorum.

bu kasaların ikisinide asla almayın hocam max bütçeniz nedir bu büyçede 2el bakın bu işlemciler hem eski ve demode hemde aşırı performanssız işlemciler asla alınmaz ki zaten ileride ssdlerinde psularındada muhtemelen sorun yaşarsınız
Elimde ssd ve hdd var hocam onlari kullanicam.
2. Ele veya parca toplama işine giremiyorum maalesef.
3 bin TL butcem var bi kasa onerme sansiniz varmi yukarda belirttim onceki laptopumu ondan iyi olsun 1 sene gotursun beni yeterli.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,725
İsim
göksel yurtcan
1030 daha iyi testlerine baktım.
Önerebileceginiz bi kasa varmi hocam maalesef parca toplama işine veya 2. Ele yonelemiyorum.

Elimde ssd ve hdd var hocam onlari kullanicam.
2. Ele veya parca toplama işine giremiyorum maalesef.
3 bin TL butcem var bi kasa onerme sansiniz varmi yukarda belirttim onceki laptopumu ondan iyi olsun 1 sene gotursun beni yeterli.
parça parça toplayın demedim zaten hocam tüm kasa olarak 2.el alın ve bu parçaların hepsini toplayın 2k falan ederi çıkıyor adamlara 1k toplama ücreti vermeyin +dediğim gibi muhtemelen sorun yaşayacaksınız

Top Bottom