Neler Yeni

1080p 27 inç monitör vs 2K 27 İnç monitör.

imzeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
Arkadaşlar merhaba. Bilgisi olan herkes cevap yazarsa çok memnun olurum. Günlerdir monitör araştırma derdindeyim. Öncelikle kasam 1080p oyunculuk için ideal 2k da zorlanabilecek bir kasam var. Ancak ilerde ps5 alırım diye 2k monitör almak istiyorum. Ancak 2K monitör de bilgisiyarda 1080p fhd oyun oynarsam görüntünün çok kötü olacağını söylüyorlar bundan kaynaklı 24 inç 1080p almam tavsiye ediliyor. Ancak ben en az 27 inç istiyorum. Asil sorum bu. 27 inç 2k monitörde 1080p oyun oynamakla 27 inç 1080p monitörde 1080p oyun oynamak arasında çok fazla görüntü bozulması olur mu? Yoksa ikisinde de aynı mı görünür.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Yani 1080p için 24 inç üstü pek önerilmez, kaliteli markanın 27 inç 1080p monitörü ise görüntü bozulması pek olmaz ama onlar da haliyle biraz pahalı oluyor. O bütçelere çıkıldıktan sonra zaten 27 inç 2k almak daha mantıklı.
Ayrıca şu an bende imzamdaki 4k monitörde 2k oynuyorum oyunları, çünkü ekran kartı 2k kartı ve hiçte görüntü bozulması vs olmuyor gayette kaliteli oynuyorum. Bütçe varsa güzel bir 27 inç 2k monitörde hem 2k çözünürlükte hem oyun içi 1080p çözünürlükte gayette güzel oyun oynarsınız.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Ne tür oyunlar oynadığına bağlı MMOFPS Türü FPS oyunları oynuyorsan 27" 1080 çok da rahatsız etmez. Ama story modlu oyunlar oynuyorsan Görüntü kalitesi fazlasıyla farkeder.

imzeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani 1080p için 24 inç üstü pek önerilmez, kaliteli markanın 27 inç 1080p monitörü ise görüntü bozulması pek olmaz ama onlar da haliyle biraz pahalı oluyor. O bütçelere çıkıldıktan sonra zaten 27 inç 2k almak daha mantıklı.
Ayrıca şu an bende imzamdaki 4k monitörde 2k oynuyorum oyunları, çünkü ekran kartı 2k kartı ve hiçte görüntü bozulması vs olmuyor gayette kaliteli oynuyorum. Bütçe varsa güzel bir 27 inç 2k monitörde hem 2k çözünürlükte hem oyun içi 1080p çözünürlükte gayette güzel oyun oynarsınız.
Teşekkür ederim. Yani bilgisayarda genel olarak 1080p oynayacağım ancak ps5 için 2k olmasını istiyorum.

Ne tür oyunlar oynadığına bağlı MMOFPS Türü FPS oyunları oynuyorsan 27" 1080 çok da rahatsız etmez. Ama story modlu oyunlar oynuyorsan Görüntü kalitesi fazlasıyla farkeder.
Rekabetçi oyunlar oynamiyorum genel olarak hikaye odakli aaa oyunlar oynuyorum

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Teşekkür ederim. Yani bilgisayarda genel olarak 1080p oynayacağım ancak ps5 için 2k olmasını istiyorum.

Rekabetçi oyunlar oynamiyorum genel olarak hikaye odakli aaa oyunlar oynuyorum
Dediğim gibi bende hikayeli oyunlar oynuyorum ve görüntü kalitesi olarak bozulma vs yok. Güzel bir 2k monitör ile hem 1080p de hem de 2k da gayette güzel oyunlarınızı oynarsınız. :)

imzeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi bende hikayeli oyunlar oynuyorum ve görüntü kalitesi olarak bozulma vs yok. Güzel bir 2k monitör ile hem 1080p de hem de 2k da gayette güzel oyunlarınızı oynarsınız. :)
Tamam hocam alıyorum o halde teşekkür ederim

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus

Bu monitörü kullanıyorum, bende geçen yıl alırken senin gibi tereddütte kalmıştım fakat uygun fiyata düştüğü için bunu aldım.

1080p 27" alınmaz yok pixel sayarsın yok görüntü bozulur diyenlere aldanma, kaymak gibi görüntü veriyor sen rahat tut gönlünü.

Eğer bütçe varsa ve avantajlı cihaz yok ise 2K öneririm her türlü ama yoksa bütçe vs. 1080p iş görüyor.
Not:2K olucak diye monster, casper cart curt kesinlikle alma.

Top Bottom