Neler Yeni

11. Sınıf için hangi bölümü seçmeliyim ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,415
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Öncelikle lütfen konumu tam okuyunuz çünkü benim için çok önemli

Dostlar normalde bölümler seçildi ancak halen bölüm değiştirme imkanım var.
Normalde bilgisayar veya yazılım mühendisi olmayı düşünüyorum ve ancak sayısal okursam bu 2 meslekten birine gidebilirim diye biliyorum
yanlışım varsa düzeltiniz.

Ancak şöyle bir durum var ki benim sayısalım kötü sözelim sayısalımdan da kötü. Yani misal edebiyata çalışıyorum ne kadar çalışsam da anlayamıyorum.
Matematikte en azından kafa yorunca bir kaç şey kapıyorum. Ve sayısal tabii ki matematikten de ibaret değil genel olarak derslerim kötü.
Çünkü açık olmak gerekirse bu zamana kadar derslere pek kafa yormadım.

Yani sözel ve eşit ağırlık kısmında şu ana kadar tek edebiyat için çalıştım o da sorumluluğa kaldım diye.
Açıkcası derslere kafa yormaya başlayınca sayısal da mı sözel tarafta mı daha iyi olurum bir fikrim yok ve ne yapacağım bilmiyorum.
Tek bildiğim ezbere dayalı derslerde kötü olduğum.

Varsa benden büyük deneyimli ya da mantıklı fikri olan yorumlarınızı bekliyorum.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT

Normalde bilgisayar veya yazılım mühendisi olmayı düşünüyorum ve ancak sayısal okursam bu 2 meslekten birine gidebilirim diye biliyorum

Ancak şöyle bir durum var ki benim sayısalım kötü sözelim sayısalımdan da kötü. Yani misal edebiyata çalışıyorum ne kadar çalışsam da anlayamıyorum.
Matematikte en azından kafa yorunca bir kaç şey kapıyorum. Ve sayısal tabii ki matematikten de ibaret değil genel olarak derslerim kötü.

Yani sözel ve eşit ağırlık kısmında şu ana kadar tek edebiyat için çalıştım o da sorumluluğa kaldım diye.
Açıkcası derslere kafa yormaya başlayınca sayısal da mı sözel tarafta mı daha iyi olurum bir fikrim yok ve ne yapacağım bilmiyorum.

Varsa benden büyük deneyimli ya da mantıklı fikri olan yorumlarınızı bekliyorum.
Bilişim ile ilgili olan bir çok bölüm sayısal. Ben sırf bilişim istiyorum diye sayısalcı oldum. Bu tamamen sana kalmış bir şey.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,415
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilişim ile ilgili olan bir çok bölüm sayısal. Ben sırf bilişim istiyorum diye sayısalcı oldum. Bu tamamen sana kalmış bir şey.
Öyle ancak tek istemekle olmuyor. Ben de sırf bilgisayar üzerine bir şey istediğim için sayısalcı oldum ancak yapabilir miyim bilmiyorum.
Şu an tek bildiğim ezbere dayalı derslerimin kötü olduğu.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bence bu devirde en mantıklı hareket sayısal okumak olacaktır, kişisel tercih tabi. Lakin benim düşüncem bu.
Devir teknoloji devri, teknoloji de sayısal üzerinden yürür.
Hangisine kendini daha yakın buluyorsan onu seç derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle ancak tek istemekle olmuyor. Ben de sırf bilgisayar üzerine bir şey istediğim için sayısalcı oldum ancak yapabilir miyim bilmiyorum.
Şu anda herkesin dersi kötü. Şu anda içinde olduğumuz hal ile durum değerlendirmesi yapmak doğru olmaz.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Kimse annesinin karnından böyle çıkmadı. Sık çalışman gerek. Onlar uyurken sen çalışacaksın onlar çalışırkende sen çalışacaksın. Ben maalesef öyle yapıyorum ki o Bilgisayar Programcılığını kazanayım yada her neyse.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Kaçıncı sınıfsın şu an?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,100
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

Şimdi şöyle.
Bölüm seçerken önceliğin istediğin meslek olsun.
Eşit ağırlık veya sözel seçersen bilgisayar ve yazılım mühendisliğini unut. Bir de sayısalda matematiğin lafı bile geçmez, yani kesin yapman lazım, belirleyici olan fen oluyor.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,415
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sayısaldan sadece dediğin 2 meslek gelmiyor. Sayısaldan Hukuk filan da geliyor.
Bir de anlamıyorum dersen tabii yapamazsın. Ben de öyle diyordum ama söylemeyince cidden yapılıyor. Kısaca sen kafanda kuruyorsun yapamam vs sonra beyin de uğraşmıyor.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,100
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Sayısaldan sadece dediğin 2 meslek gelmiyor. Sayısaldan Hukuk filan da geliyor.
Bir de anlamıyorum dersen tabii yapamazsın. Ben de öyle diyordum ama söylemeyince cidden yapılıyor. Kısaca sen kafanda kuruyorsun yapamam vs sonra beyin de uğraşmıyor.
Hacı hukuk eşit ağırlık.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hacı hukuk eşit ağırlık.
Hayır. Sayısaldan hukuk girebiliyor. Hatta tıp tutturamayanlar 2. tercih olarak Hukuk abanıyor. Çoğu tanıdığım öyle yaptı.
Ders manasında evet, hukuk için biyoloji zorunlu değilsin ayt kısmında ama sayısal okuyup hukuk girenler çok fazla. Hatta EA hukuk seçenler şanssızdır.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,100
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Hayır. Sayısaldan hukuk girebiliyor. Hatta tıp tutturamayanlar 2. tercih olarak Hukuk abanıyor. Çoğu tanıdığım öyle yaptı.
Eşit ağırlık puanı da geldiği için hukuk tercih etmiş olabilirler. Yani sayısaldan hukuka gidilmiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,459
Üyeler
152,060
Son üye
Yusuf Ls
Top Bottom