Neler Yeni

11. Sınıf için hangi bölümü seçmeliyim ?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Eşit ağırlık puanı da geldiği için hukuk tercih etmiş olabilirler. Yani sayısaldan hukuka gidilmiyor.
Demek istediğim sayısal okuyunca sadece sayısal adı altında anılan fizik, kimya, teknoloji dışında hukuğu da tutturabiliyon zaten EA okuyan birinin Matematiği genelde yerlerde oluyor. Bu da doğrudan EA okuyanın önüne atıyor.

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Öncelikle lütfen konumu tam okuyunuz çünkü benim için çok önemli

Dostlar normalde bölümler seçildi ancak halen bölüm değiştirme imkanım var.
Normalde bilgisayar veya yazılım mühendisi olmayı düşünüyorum ve ancak sayısal okursam bu 2 meslekten birine gidebilirim diye biliyorum
yanlışım varsa düzeltiniz.

Ancak şöyle bir durum var ki benim sayısalım kötü sözelim sayısalımdan da kötü. Yani misal edebiyata çalışıyorum ne kadar çalışsam da anlayamıyorum.
Matematikte en azından kafa yorunca bir kaç şey kapıyorum. Ve sayısal tabii ki matematikten de ibaret değil genel olarak derslerim kötü.
Çünkü açık olmak gerekirse bu zamana kadar derslere pek kafa yormadım.

Yani sözel ve eşit ağırlık kısmında şu ana kadar tek edebiyat için çalıştım o da sorumluluğa kaldım diye.
Açıkcası derslere kafa yormaya başlayınca sayısal da mı sözel tarafta mı daha iyi olurum bir fikrim yok ve ne yapacağım bilmiyorum.
Tek bildiğim ezbere dayalı derslerde kötü olduğum.

Varsa benden büyük deneyimli ya da mantıklı fikri olan yorumlarınızı bekliyorum.
ezberin iyi ise sözel diyeceğim ama okuduğum kadarıyla sen edebiyat gibi dersleri yapamıyormuşsun istediğin bölümlerde kolay kolay gelen bölümler değil bence ben olsam sayısalda kalır 11den yks ye çalışmaya başlardım tempolu olarak

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Öncelikle lütfen konumu tam okuyunuz çünkü benim için çok önemli

Dostlar normalde bölümler seçildi ancak halen bölüm değiştirme imkanım var.
Normalde bilgisayar veya yazılım mühendisi olmayı düşünüyorum ve ancak sayısal okursam bu 2 meslekten birine gidebilirim diye biliyorum
yanlışım varsa düzeltiniz.

Ancak şöyle bir durum var ki benim sayısalım kötü sözelim sayısalımdan da kötü. Yani misal edebiyata çalışıyorum ne kadar çalışsam da anlayamıyorum.
Matematikte en azından kafa yorunca bir kaç şey kapıyorum. Ve sayısal tabii ki matematikten de ibaret değil genel olarak derslerim kötü.
Çünkü açık olmak gerekirse bu zamana kadar derslere pek kafa yormadım.

Yani sözel ve eşit ağırlık kısmında şu ana kadar tek edebiyat için çalıştım o da sorumluluğa kaldım diye.
Açıkcası derslere kafa yormaya başlayınca sayısal da mı sözel tarafta mı daha iyi olurum bir fikrim yok ve ne yapacağım bilmiyorum.
Tek bildiğim ezbere dayalı derslerde kötü olduğum.

Varsa benden büyük deneyimli ya da mantıklı fikri olan yorumlarınızı bekliyorum.
Yazılım/bilgisayar mühendisliği için sayısal seçmelisin.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
İyi bir temelin yoksa ve TYT konularının çoğu bitmediyse sınavına muhtemelen 3 yıl var.
Daha 11. sınıf nasıl 3 senesi var? 2 sene de temeli olmadığı halde adam akıllı çalışırsa rahat yapabilir.

mrramen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Atahn Küçükçayır
Senin neye ilgi duyduğun ile ilgili bir mevzu. Şahsen ben sınav zamanlarımda MF başlamıştım fakat beni sarmadı ve TM'ye geçtim mezun senemde. Asıl sevdiğim mevzuların TM'de olduğunu fark ettim ve şu an TM ile girilebilecek bir bölümde okuyorum. Tamamen sana kalmış.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Daha 11. sınıf nasıl 3 senesi var? 2 sene de temeli olmadığı halde adam akıllı çalışırsa rahat yapabilir.
Hayal dünyasında yaşamayalım. 1 yıl içinde TYT konularını tamamen bitirip aynı anda 11. sınıfta işlenen konuları da götürebileceğini düşünüyor musun cidden?

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Dostum tm seç yapabildiğin kadar matematik yaparsın zaten tmde matematik öne atıyor rahatından bir psikolog olur keyfine bakarsın benden demesi

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Hayal dünyasında yaşamayalım. 1 yıl içinde TYT konularını tamamen bitirip aynı anda 11. sınıfta işlenen konuları da götürebileceğini düşünüyor musun cidden?
Arkadaşın önünde 2 yaz tatili + okul dönemi var. TYT 11 de bitirmesi şart mıdır? 12 ye de bölebilir.

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Arkadaşın önünde 2 yaz tatili + okul dönemi var. TYT 11 de bitirmesi şart mıdır? 12 ye de bölebilir.
İyi bir sıralama isteyen kimse TYT'yi 12'ye asla bırakmaz. Gerçekçi olmakta fayda var.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
İyi bir sıralama isteyen kimse TYT'yi 12'ye asla bırakmaz. Gerçekçi olmakta fayda var.
İyi bir sıralamadan kastınız ilk 5 bine girmek değilse bırakılabilir. Hedefin eğer çok yüksek değilse ve 12 ye bıratıysan bile zaten bunlar günde 2-3 saat çalışılacak şeyler değil, bıraktıysan eğer 12 ye köpek gibi çalışman gerekir.

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,195
İsim
Mehmet emre börekçi
sayısalım kötü sözelim sayısalımdan da kötü.
Ben kendi fikrimi söyleyeyim sayısal öğrendikten sonra kolayca yapılabilecek bir ders ama sözelde aşırı ezber gerekiyor hele ki edebiyattan bir şey bilmiyorsan sözeli toplaman daha zor

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
İyi bir sıralamadan kastınız ilk 5 bine girmek değilse bırakılabilir. Hedefin eğer çok yüksek değilse ve 12 ye bıratıysan bile zaten bunlar günde 2-3 saat çalışılacak şeyler değil, bıraktıysan eğer 12 ye köpek gibi çalışman gerekir.
İyi bir sıralama en en en fazla 50 bine kadar esner. TYT'yi halledip sadece deneme çözüp AYT'ye çalışmak var, TYT'yi daha bitirmeden AYT çalışmak var. İyi bir sıralama yapan tanıdığın varsa git bizzat kendir sor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,459
Üyeler
152,060
Son üye
Yusuf Ls
Top Bottom