Neler Yeni

Hangi liseyi ve hangi bölümü seçmeliyim?

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
meslek lisesi değilim. Lise ikinci sınıfı imamhatipte bitirdim. Şimdi de anadoluya geçeceğim.
Dedigim gibi ben de 3 yildir inatla istiyordum son sene fizige bakisim degisti ve meslek secimimi fazla etkiledi

XMEC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bora Gürbüz
Normalde sözel derslerim çok iyidir ama Yazılım veya Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum. Bunun için Anadolu Lisesi+Sayısal bölüm seçmek istiyorum. Matematiğim yetersiz kalıyor. Daha önümde sınav için 2 sene var, bu süre zarfında temelden başlayıp düzeltebilir miyim?
Başka bir sorum da şu; Hem okula gidip hem işe gitsem istediğim bölüme gidebilir miyim? Yani okul ve işten sonra çalışmak için 3-4 saat vaktim oluyor. Yeterli olur mu?
Matematiğin kötüyse çok zor mühendislik matematiği alan biri olarak söylüyorum sınavda ayrı zor üniveristede ders olarak ayrıca zor ve 3-4 saat ve o yorgunluğun üzerine yapılacak şey değil en mantıklısı kendine uygun bölümü seçmen olacak sonradan başka kaynaklardan yazılımı öğrenip belki bir iş imkanı yakalayabilirsin

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Matematiğin kötüyse çok zor mühendislik matematiği alan biri olarak söylüyorum sınavda ayrı zor üniveristede ders olarak ayrıca zor ve 3-4 saat ve o yorgunluğun üzerine yapılacak şey değil en mantıklısı kendine uygun bölümü seçmen olacak sonradan başka kaynaklardan yazılımı öğrenip belki bir iş imkanı yakalayabilirsin
Neden herkes bu kadar kötümser yaklaşıyor bilmiyorum, mühendislik için bu kadar çalışmak gerekiyorsa tıp için 24 saat kafalarını kaldırmadan mı çalışıyorlar?

XMEC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bora Gürbüz
Neden herkes bu kadar kötümser yaklaşıyor bilmiyorum, mühendislik için bu kadar çalışmak gerekiyorsa tıp için 24 saat kafalarını kaldırmadan mı çalışıyorlar?
İnanmicaksın ama evet (zor öğrenen biri isen)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,710
Üyeler
140,689
Son üye
rumblecroos
Top Bottom