Neler Yeni

11k Civarı Monitör Önerisi

Alperrium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Alper Aksoy
Arkadaşlar RTX 3070 i5 11400 lü bir sistemim var ve genel olarak basit oyunlar oynuyorum Lol, Minecraft vesaire. Nispeten ağır oyunlar oynadığım zaman da en fazla Cities Skylines, Bannerlord vesaire oynuyorum. Genel olarak oyun ve video/dizi için kullanacağım bir monitör arıyorum. Görüntü kalitesi, yenileme hızı ve çözünürlüğü mümkün olduğunca yüksek olsun istiyorum. Pivot, ekstra giriş çıkış vesaire gibi şeylere pek fazla ihtiyacım yok. Bütçe olarak 6-10k gibi düşünüyorum ama gerçekten fiyat performans olur verdiğin paraya değer diyeceğiniz bir ürün olursa 11-13k bütçeye de çıkabilirim. 165+ hz, 2k, kalitesiz de olsa bir hoparlör ve ortalamanın üzerinde görüntü kalitesi olan bir cihaz istiyorum. Yardımcı olabilen olursa çok memnun olurum teşekkürler.

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ekin Büyükyağcı
Arkadaşlar RTX 3070 i5 11400 lü bir sistemim var ve genel olarak basit oyunlar oynuyorum Lol, Minecraft vesaire. Nispeten ağır oyunlar oynadığım zaman da en fazla Cities Skylines, Bannerlord vesaire oynuyorum. Genel olarak oyun ve video/dizi için kullanacağım bir monitör arıyorum. Görüntü kalitesi, yenileme hızı ve çözünürlüğü mümkün olduğunca yüksek olsun istiyorum. Pivot, ekstra giriş çıkış vesaire gibi şeylere pek fazla ihtiyacım yok. Bütçe olarak 6-10k gibi düşünüyorum ama gerçekten fiyat performans olur verdiğin paraya değer diyeceğiniz bir ürün olursa 11-13k bütçeye de çıkabilirim. 165+ hz, 2k, kalitesiz de olsa bir hoparlör ve ortalamanın üzerinde görüntü kalitesi olan bir cihaz istiyorum. Yardımcı olabilen olursa çok memnun olurum teşekkürler.
Kendime msi g274qpf e2 aldım zamanun varsa bir iki gün bekle deneyimlerimi sama ileteyim ona göre al. Kağıt üstünde bu fiyata en iyi 2k monitör bu.

Rabel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hulusi inci
Kendime msi g274qpf e2 aldım zamanun varsa bir iki gün bekle deneyimlerimi sama ileteyim ona göre al. Kağıt üstünde bu fiyata en iyi 2k monitör bu.
kral bende 2kyle fhd arasında geldim gidiyorum deneyimin nedir tavsiye edermisin aman aman bi fark varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

reis valla ne yazdıgnı okumadım pek ama bu hosuan gıder dıye dusnuyorum haıff butcenın usutne cıkılmıs maa 2 k salgam bı monıtordur https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...esync-ve-g-sync-uyumlu-mm-monitor-p-804458840
bu çok iyi tam aradığın özelliklerde bende önermiştim tam senlik

Alperrium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Alper Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok iyi olur acelem yok dönüşünü bekliyorum o zaman.

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ekin Büyükyağcı
kral bende 2kyle fhd arasında geldim gidiyorum deneyimin nedir tavsiye edermisin aman aman bi fark varmı
Monitör kaego sürecinde gelsin aktarıcam lakin şu videolarada bakabilirsin

Alperrium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Alper Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Aynen aynı monitörü önermişsiniz listeye aldım benim de hoşuma gitti biraz daha soruşturayım yine de öyle alayım Türkiyede tek atımlık kurşunumuz oluyor böyle şeylerde

Bir de sizi bulmuşken bir şey daha sorayım bu Rabel'ın önerdiği
bu monitör ile şu monitörü
kıyaslayabilir misiniz? Yukarıdaki monitörün çözünürlüğü daha yüksekmiş ama kontrast oranı da bu diğer monitörde daha yüksek bu kontrast oranı falan anlamlı özellikler mi acaba?

Son düzenleme:

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ekin Büyükyağcı
Aynen aynı monitörü önermişsiniz listeye aldım benim de hoşuma gitti biraz daha soruşturayım yine de öyle alayım Türkiyede tek atımlık kurşunumuz oluyor böyle şeylerde

kıyaslayabilir misiniz? Yukarıdaki monitörün çözünürlüğü daha yüksekmiş ama kontrast oranı da bu diğer monitörde daha yüksek bu kontrast oranı falan anlamlı özellikler mi acaba?
Konstrast oranı siyah beyaz dengesi rekabetçi oyun oynayanların çoğunluğu ya hissetmiyor yada sevmiyorlar. Hikaye oyunları vb oyunlarda ayrı bir keyif katıyor konstrast oranı.

Lakin ikiside aynı fiyat ve biri 2k biri fhd 2k olanı almayı tavisye ederim hem 8bit frc hemde 240 hz.

Fhd olan monitör o parayı hak ettiğini düşünmüyorum aybı fiyata daha güzel panelli bir monitör alma imkanın var.

Rabel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hulusi inci

kontrastdan öcne değerlendirmen gereken şey çözünürlüktür, birisi fhd diğeri 2k yani 2k daha çok sistem kullanır ama görüntüdeki pikselleri sayman daha zorlaşır daha net bi görüntü ortaya çıkar e sende lol mc arada banerlord dedin benim attığımı alman daha uygundur

sen ne aldın monitör

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,303
Üyeler
149,529
Son üye